Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG vuhuuu kahvaltı yemek kırmızı çizgimdir neden olmasın 😁😎

• Yasaklı

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG vuhuuu kahvaltı yemek kırmızı çizgimdir neden olmasın 😁😎

Özelden telefon numaranı yaz.
    İçeriden çıkınca mutlaka ararım seni.

• biraz varsayımda bulunmak istiyorum diyelim ki bir ihtimal green card çekilişini kazandım amerikada tanıdığım kimse yok bu adres gösterme problemini nasıl çözebilirim acaba?

• takip numaramı unuttum nasıl bulabilirim arkadaşlar ?

• Adres gösterme olayı ds260 a seriden rasgele bir adres yazmak ve o aradaki mülakat sürecine kadar araştırmaya koyulmak en sağlıklısı gibi görünüyor. Mülakattada o arada buldugumuz adres ile ilk başta salladığımız adresi değiştirmek mümkün diye araştırdım yani bir şekilde çözülmeyecek bir yanı yok gibi.. eşimin akrabaları amerikada durumu iletelim dedik whatsapp üzerinden abd ye gelme durumumuz olabilir soracaklarımız var müsait olunca dönermisiniz yazdık görüldü atıp bıraktılar 🙂 daha sürecin başında insanlara ne kadar güven beslemeliyiz anlamış olduk bile saolsunlar eksik olmasınlar 🙂 en kötü forumdada danışman firma ismi söyleniyor bir çok bölümde onlara başvururuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goldendragon Lütfen ama lütfen bu forumda geçmişte yazılanları okuyabilir misin bahsettiğin olay bizim forumda olmaz biz aileyiz herkes birbirine yardımcı olur. Adres konusunda en basit olay bizim forumu diğer forum telegram yada ekşi sözlükle karıştırma hadi herkes sana sırtını döndü ozaman @Turquoise-Horizon mesaj atarsan sana yardımcı olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arif-Gezer açıklanacağı zaman forgot number kısmı var oradan bulursun şimdi deneme çünkü 2023 olanlar buluyor. Mayıs ayında açıklandığı zaman bahsettiğim yerden bulursun stres panik yapma

• Arkadaşlar pasaportlara zam geleceği için yıl bitmeden çıkartalım diyoruz fakat öğrenmem gereken birşey var.

Hanımın daha önceden kızlık soyadı ile aldığı 1 yıllık pasaport var. Süresi dolmuş. Umre için arabistana gitmiş ailesiyle.

Benim kendimin ise daha önce hiç pasaportu olmadı. Benim için sorun yok.

Fakat şimdi hanım için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Okuduğum şeylerde eski pasaportu atmayın, abd konsolosluğunda lazım olur vs gibi şeyler okudum.

Bize net bilgi verebilir misiniz?

@gucarslan

• @Ballistix, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar pasaportlara zam geleceği için yıl bitmeden çıkartalım diyoruz fakat öğrenmem gereken birşey var.

Hanımın daha önceden kızlık soyadı ile aldığı 1 yıllık pasaport var. Süresi dolmuş. Umre için arabistana gitmiş ailesiyle.

Benim kendimin ise daha önce hiç pasaportu olmadı. Benim için sorun yok.

Fakat şimdi hanım için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Okuduğum şeylerde eski pasaportu atmayın, abd konsolosluğunda lazım olur vs gibi şeyler okudum.

Bize net bilgi verebilir misiniz?

@gucarslan

O çekilişte pasaport zorunluykendi. Artık pasaport istemiyor dolayısıyla öyle bir şey yok. Yani bilmezler sizin eski pasaportunuz neydi ne değildi. Yeni çıkarıp işlemlere devam edeceksiniz eğer şans size gülerse, bol şans

• @goldendragon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

biraz varsayımda bulunmak istiyorum diyelim ki bir ihtimal green card çekilişini kazandım amerikada tanıdığım kimse yok bu adres gösterme problemini nasıl çözebilirim acaba?

Mutlaka bulmalısın ve ABD giriş bile yapamazsın adressiz

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@goldendragon Lütfen ama lütfen bu forumda geçmişte yazılanları okuyabilir misin bahsettiğin olay bizim forumda olmaz biz aileyiz herkes birbirine yardımcı olur. Adres konusunda en basit olay bizim forumu diğer forum telegram yada ekşi sözlükle karıştırma hadi herkes sana sırtını döndü ozaman @Turquoise-Horizon mesaj atarsan sana yardımcı olur

abi bu cevabı vereceğinden adım gibi emindim biliyorum zaten yardım konusunda forum ailesinin destek vereceğini endişem yok amacım sadece aile bağını güçlendirmekti 🙂 bu mesajdan anlaşılacağı üzere forum halkı do not worry just take it easy 🙂

• @datanist umarım bize de şans güler ilk başvurumuz ama bakalım 🤷

• ⭐⭐⭐

@Ballistix Bir sorun olmaz bahsedilen durum Lottery başvurusunu veya DS260 formunu eski pasaport ile doldurup yeni pasaport çıkaranlar için iki pasaportu da yanınızda götürün tavsiyesi veriliyor. Onun dışında eski pasaportunuzda aktif amerika vizesi varsa onun için yanınızda bulundurmanız iyi olur çünkü o vizeyi iptal edecekleri için isteyeceklerdir. Ama anladığım kadarıyla sadece umre için alınmış bir pasaport eşinizin ki onun için bir önemi yok

• ⭐⭐⭐

@goldendragon Forumda ücreti karşılığında adres temini yapan firma var Turqoise-Horizon , hiç kimseyi bulamazsanız onlardan adres temin edebilirsiniz endişelenmeyin tek derdiniz o olsun

• Şaş kaza uzay zaman eğrisi büküldü de green card çıktı diyelim. Cepte tek kuruş para yok Amerikalarda yaşamak için, Türkiye simülasyonunda da 5-6 senelik yapılması gereken de işler var...
    Şimdi yeşil kart işlemlerini hallettikten sonra yasal sınırlar dahilinde 5-6 sene gir çık yapsak bir sıkıntı oluyor mu?

• ⭐⭐⭐

@HellBoy Cepte tek kuruş paranız yoksa işiniz zor öncelikle onu bilmenizi isterim. Başvuru yapmak ücretsiz olsa da kazandıktan sonra bir hayli masrafınız olacak Sağlık muayenesi, vize ücreti, uçak bileti, kalacak yer vs derken yüklü bir miktar gideriniz olacak zaten. Kaldı ki vizenizi alabilmek içinde bankada bir miktar göstermeniz gerekecek.

Onun dışında gir çık konusuyla alakalı ABD dışında kalış süreleri başlığını inceleyebilirsiniz

• bilgilendirici bir video olmuş, ingilizce dışında hiçbir şartı karşılayamamak üzüyor 😞

• ⭐⭐

@Arif-Gezer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

takip numaramı unuttum nasıl bulabilirim arkadaşlar ?

Sonuclar aciklandigi zaman numarami unuttum derseniz orada basvuru yaparken kullandiginiz bilgileri girip numaranizi alabiliyorsunuz. Ama simdi olmaz. Sonuclar aciklandigi zaman yapmaniz lazim.

• Arkadaşlar bir şey soracağım net 600e600 piksel ve 300 DPİ olmayan bir resimle çekilişi kazanan tanıdığınız var mı acaba? @crazycells Sadece meraktan soruyorum 🙂 Bilgisi veya tanıdığı olan cevaplarsa çok sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |