Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@abrakadabra Sanırım daha çok ormanlık alanı olan, yürüyüş alanları bol olan dağları kastetmişlerdir. Ondan yok bence.

• @Emre-Kurtulmuş ve sevgili Programmer cevaplarınız için teşekkürler. Pasaport almakta sorun yok fakat nüfus işlerindeki arkadaşlar 10 yıllık pasaportun çocuk için 3 yaşından sonra verildiği bilgisini bana verdiler. Dolayısıyla eğer şu an çıkartmış olsak şayet gc çıkarsa mülakat sürecine kadar tekrardan yeni pasaport almak gerekecek.(1 yıllık olacağı için süresi yeterli omayacak.) O yüzden sizlere sormak istedim.

• ⭐⭐⭐

@Lefter29, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş ve sevgili Programmer cevaplarınız için teşekkürler. Pasaport almakta sorun yok fakat nüfus işlerindeki arkadaşlar 10 yıllık pasaportun çocuk için 3 yaşından sonra verildiği bilgisini bana verdiler. Dolayısıyla eğer şu an çıkartmış olsak şayet gc çıkarsa mülakat sürecine kadar tekrardan yeni pasaport almak gerekecek.(1 yıllık olacağı için süresi yeterli omayacak.) O yüzden sizlere sormak istedim.

5 yıllık çıkartılıyor diye biliyordum ama 1 yıl mı çıkıyormuş ? bu arada bir bilgi 3 yaşından sonra cocuklar kreşe gidiyorsa onu da ögrenci kabul edip sadece defter bedeli verebilirsiniz. ben 3 yaş 1 aylık oğlum için sadece defter bedeli ödeyip aldım.

• ⭐⭐⭐

@Lefter29 Ben de 18 yaşından küçük olanlar için azami 5 yıllık pasaport çıkarılıyor diye biliyorum. Eğer 1 yıllık değilse 5 yıllık olsun. 5 yıl da iş görür.

• ⭐⭐⭐

@Lefter29 Ben 5 yıllık verildiğini bildiğim için bu öneride bulunmuştum eğer 1 yıllık verildiğine eminseniz evet bu işlem çokta fazla işinize yaramayacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lefter29 @Programmer dediği gibi Bebeğiniz ilk kez pasaport sahibi olacağı için yalnızca harç değil, defter bedeli de ödemeniz lazım. Defter bedeli sabit ancak harç bedelleri pasaportun geçerlilik süresine göre değişiyor. 18 yaşından küçük olanlar için en fazla 5 yıl geçerli pasaport alınabiliyor. 2022 defter ve harç tutarlarını www. pasaport. pol.tr sitesinin duyurular bölümünden öğrenebilir, ödemeyi tüm banka veznelerinden veya emniyet müdürlüğü içerisinde bulunan vergi dairesi veznesinden yapabilirsiniz. Dekontların, üzerinde "tahsil edilmiştir" yazan ıslak imzalı ilk nüshasını alın bankadan; zira diğerleri kabul edilmiyor.
    bebeklerle ilgili bir konu olunca nerede bilgi bulunur

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lefter29 @Programmer dediği gibi Bebeğiniz ilk kez pasaport sahibi olacağı için yalnızca harç değil, defter bedeli de ödemeniz lazım. Defter bedeli sabit ancak harç bedelleri pasaportun geçerlilik süresine göre değişiyor. 18 yaşından küçük olanlar için en fazla 5 yıl geçerli pasaport alınabiliyor. 2022 defter ve harç tutarlarını www. pasaport. pol.tr sitesinin duyurular bölümünden öğrenebilir, ödemeyi tüm banka veznelerinden veya emniyet müdürlüğü içerisinde bulunan vergi dairesi veznesinden yapabilirsiniz. Dekontların, üzerinde "tahsil edilmiştir" yazan ıslak imzalı ilk nüshasını alın bankadan; zira diğerleri kabul edilmiyor.

abi bazı değişiklikler var , e devlet ten randevu alınması gerekiyor, internet vergi dairesinden ödeyince dekont gerekmiyor. 3 yaş ve üzeri kreşe bile gitse ögrenci kabul ediliyor defter bedeli ödeniyor sadece geçen hafta oğlumuza çıkardım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir yazılar güncel değildir ancak 5 yıl olduğu yazıyor önemli olan bu zaten bilgi için teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir yazılar güncel değildir ancak 5 yıl olduğu yazıyor önemli olan bu zaten bilgi için teşekkürler

anladım abi 🙂 bende öyle biliyorum, ayrıca bir bilgi daha anne baba birlikte gitmeli randevuya yada muvaffakatname vermesi gerekiyo olmayan ebeveyn in.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Lossantosdy O konuya girmek ile istemiyorum nasıl ir şaheserdi o oyun ya. O oyundan sonra aşka hiçbir oyun zevk vermez oldu 😃

• @Ping-PONG Hocam IELTS puanımın süresi doldu, tekrar sınav ağırlıklı çalışmak için min. 1 seneye ihtiyacım var zaten IELTS i tekrar verebilsem ExpressEntry ve Skilled şartlarını sağlıyorum tabi birde yeşil pasaportun verdiği konfor alanından kurtulmam lazım

• ⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy O konuya girmek ile istemiyorum nasıl ir şaheserdi o oyun ya. O oyundan sonra aşka hiçbir oyun zevk vermez oldu 😃

aynı durumdayım maalesef 😃 ama hikayesi mükemmeldi, umarım kızımız intikam için dönüş yaparda 3.sü çıkar inşallah, tek temennim şuan bu 🙂

• @Lossantosdy Artık mümkünse Ellie intikamdan uzak dursun ya, Cidden oyun çok şey anlatıyor aslında

• @Emre-Kurtulmuş @ayvalik10 @tolgasatir değerli bilgiler için teşekkürler.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lefter29 Ben 5 yıllık verildiğini bildiğim için bu öneride bulunmuştum eğer 1 yıllık verildiğine eminseniz evet bu işlem çokta fazla işinize yaramayacaktır

2-3 hafta önce 2 yaşındaki kızım için pasaport başvurusu yaptık ve 5 yıllık pasaport verilebileceğini söyledi görevli. 10yillik verilmiyormus çocuklar çok çabuk değiştiği için
    .

• ⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

2-3 hafta önce 2 yaşındaki kızım için pasaport başvurusu yaptık ve 5 yıllık pasaport verilebileceğini söyledi görevli. 10yillik verilmiyormus çocuklar çok çabuk değiştiği için
    .

Hem o var hemde ailelerin medeni durumu değişkenlik gösterebiliyor cocuklarda hem anne hem babanın imzası olduğu için herhangi bir boşanma durumunda risk teşkil ediyor.

• Herkese iyi akşamlar. Naçizane bir sorum olacaktı forum üyelerine.
    Yurt dışı doğumlu olanların (Avusturya mesela) bu olaydaki şansları ne? Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden emeğinize sağlık.

• @mexido üstadım selamlar. Benim oğlan kreşe gidiyor. Acaba ne kadar bir ücret ödediniz özür dileyerek soruyorum...

• Ahahshxdhsj foruma genelde telefondan giriyorum bende sayaç görülmüyordu şimdi ilk defa görünce bi mutlu oldum vay be gün gelecek 1 dk kalacak 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |