Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 8 Kasim da ay tutulmasi varmis arkadaslar bu bilgiyle naparsaniz yapin simdi 😹

• Yasaklı

@seckin_05, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG kadının kirada 4 evi daha var. ama niyeti benim kontrat bittikten sonra çıkarmak. ne diyelim kanun ne kadar kiracı haklı desede ev sahipleri at koşturmaya devam ediyor bu ülkede malesef...

Nasil kontrat bittikten sonra? 1 yillik kontratiniz felan mi var?
    Bu birseyi degistirmez. Kontratin suresi olmaz. Yapilmissa yapilmistir. Kira kontratlarinda yapilan ozel sozlesmeler hic birsey ifade etmiyor.

Sizi 10 yil dolmadan cikaramaz. Tefe tufe ustunde zam yapamaz. Sadece 5. Yiliniz doldugunda mahkeme yoluyla fiyat belirlemesi talep edebilir kirqnin dusuk oldugunu iddaa ederek.

Atipmanizi gerektirecek bazi sebepler disinda durum boyle. Onlari da internetten bir cek edin her yerde yazar hakli fesih sebepleri.

Bu tarz sozlesmelerde toplum icin belirli kurllar gecerlidir. Insanlarin kafalatina gore yzriklari madde deger kqzqnmax.

😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teqnoloq, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells tşk ederim açıklama için. Şunu da sorayım o zaman. 18xxx-25xxx gibi numarası olan kişiler Türkiye den kaç kişiye verilmiş ve gerçekte Türkiye de kaçıncı sırada olduklarını bilme şansları var mı. 25xxx olan kişi Türkiye de 345 inci kişi gibi

savediversityvisa.org verileri ve forumun excel listesine bakip tahminde bulunabilirsiniz... ama bu bilginin dosyaniza hicbir faydasi yok, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells İkisinide ilk isme yazdım ayrıca Izmit olarak yazdım şehri umarım elenme sebebi değildir bunlar 😕

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@seckin_05, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG kadının kirada 4 evi daha var. ama niyeti benim kontrat bittikten sonra çıkarmak. ne diyelim kanun ne kadar kiracı haklı desede ev sahipleri at koşturmaya devam ediyor bu ülkede malesef...

Nasil kontrat bittikten sonra? 1 yillik kontratiniz felan mi var?
    Bu birseyi degistirmez. Kontratin suresi olmaz. Yapilmissa yapilmistir. Kira kontratlarinda yapilan ozel sozlesmeler hic birsey ifade etmiyor.

Sizi 10 yil dolmadan cikaramaz. Tefe tufe ustunde zam yapamaz. Sadece 5. Yiliniz doldugunda mahkeme yoluyla fiyat belirlemesi talep edebilir kirqnin dusuk oldugunu iddaa ederek.

Atipmanizi gerektirecek bazi sebepler disinda durum boyle. Onlari da internetten bir cek edin her yerde yazar hakli fesih sebepleri.

Bu tarz sozlesmelerde toplum icin belirli kurllar gecerlidir. Insanlarin kafalatina gore yzriklari madde deger kqzqnmax.

😉

@seckin_05 şuan benimde bire bir yaşadığım bir problem , sözleşmenizde şu tarihe kadar geçerlidir diye bir madde yoksa kira sözleşmeler 1+10 yıldır. @Ping-PONG un da dediği gibi haklı fesih ile çıkarmak istese 6 ay önceden bildirmek zorunda kabul etmezseniz dava açmak durumunda ve şuan mahkemeler ev sahiplerinin art niyet güderek dava açtığını bildiğinden %90 kiracı lehine sonuçlanıyor davalar ki dava nın görülmesi bile 1 yılı bulabiliyormuş çok fazla dosya olduğundan. Şuan ben ev sahibimle muhattap dahi olmuyorum avukatlar görüşme halinde ilk benim üstüme geldiler avukatımla görüşün diyince sindiremeyeceklerini ve bişey yapamaycaklarını bildiklerinden 3 aydır sesleri kesildi. Etrafta çok fazla yanlış bilgi var 5 yıl muhabbetinde bile insanlar sanıyor ki 5 yıl dolunca ev sahibi kafasına göre kirayı arttırabilir, yok öyle bişey dava açar ev sahibi bilirkişi atanır bilirkişi bölgeyi ve evin durumuna göre mahkemeye kararı sunar hakim de belirler kirayı. Şuan tek yapman gereken kirayı geciktirme asla 2 ay gecikme olduğu an direk çıkarma talebinde bulunabilir benim avukatın en çok dikkat ettiği konu, hatta bazı çakal ev sahipleri bunu kullanmak için kiranın yattığı hesabı kapattırıyolarmış kiram yatmıyor demek için , mahkemeye gidip durumu anlatınca hakim bir iban veryor kira burda birkmeye devam ediyor.

• Merhaba, yeni üye oldum ve tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Ben, eşim ve çocuklarım için toplamda 3 tane başvuru yaptım. Confirmation number aldım... fakattt, eşimin fotoğrafçıda çektirdiği foto son aşamada error verdiği için pixlr.com dan düzeltip başvuruları tamamladık. .Bizimkiler hata vermediği ve fotoğrafçımıza güvendiğim için devam etmiştim. Başvurular bittikten sonra bizimkilere öylesine bir bakayım dedim ama fotoğraflar için reddedildi uyarısı varmış(Your photo has been rejected for the following reason) kesin red mi olur?? Düzeltmek için bir şansım var mı??Konuya hakim arkadaşlar yazarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Star-Family başvurulan sonra asla tekrar başvuru yapma ret sebebi aynı başvuruyu düzeltemezsin ondan dolayı bitmiş gitmiş bir başvuruyu irdelemek sana zarar verir çıkmazsa hatanı bilirsin

• @Lossantosdy kaçak gidip iltica mı edecek? yoksa kaçak mı yaşıyacak?

• Yine yeni yeniden artık pekte umut etmeden bir alışkanlık gibi tekrar başvuru yapıldı.
    Geçen sene İnşallah bize çıkar ben bizi tutuyorum demiştim çıkmamıştı bu senede aynısı diyorum hodri meydan 🙂

• merhabalar, eşim ile birlikte başvuracağız fakat eşimin kimlikte ve pasaportta kızlık soyadı mevcut. Evlilik cüzdanında ise kızlık soyadı ve benim soyadım yazıyor başvuru yaparken hangisini dikkat etmemiz lazım kimlik ve pasaport değiştirmeden başvuru yapabilir miyiz?

• Merhabalar herkese telefondan foto çekip boyutlandırma yaptım. Bunları kontrol edebilecek birisi varsa mail yoluyla ulaştırmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doğaniçke mesaj atıldı

• @goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

8 Kasim da ay tutulmasi varmis arkadaslar bu bilgiyle naparsaniz yapin simdi 😹

some spiritual things 😂

• Fotoğraf çekildim arka planda gölge var + bej rengi bir duvarın önünde fotoşop ile arkayı komple beyaz yapsam sorun olur mu bilgisi olan cevaplayabilir mi

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Star-Family yeni bir basvuru yapmayin, bu tur fotograf uyarilari sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quartin, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhabalar, eşim ile birlikte başvuracağız fakat eşimin kimlikte ve pasaportta kızlık soyadı mevcut. Evlilik cüzdanında ise kızlık soyadı ve benim soyadım yazıyor başvuru yaparken hangisini dikkat etmemiz lazım kimlik ve pasaport değiştirmeden başvuru yapabilir miyiz?

evlilik cuzdanindaki isim ve soyismi en guncel ismi oldugu icin onu kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinbey, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Fotoğraf çekildim arka planda gölge var + bej rengi bir duvarın önünde fotoşop ile arkayı komple beyaz yapsam sorun olur mu bilgisi olan cevaplayabilir mi

sorun olmaz.

• @goldendragon hahahahaha her seyi deniyoz 😃 😃

• dv program sitesi çökmüş galiba giremiyorum şuan

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |