Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @travelleth, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

yalnız bütün sosyal medya ve internet greencard diye çalkalanıyor.. herhalde en çok başvuru bu sene olacak.. açıkçası hiç umudum olmadan başvuru yaptım bu sene..

Bugün fotografımı çektirmeye tanıdık arkadaşa gittim ama içerisi ve dışarısı resmen izdiham gibiydi. Normalde de işleri kötü olan birisi degil ama abi bu nedir dedim çocuk bana valla bu ay en az 6 aylık iş yaptım dedi... Daha öncelerde böyle yogunluk asla yoktu. Yahu ne olduysa bu yıl ana haber bültenlerinde bangır bangır gc konuşuluyor, gazeteler, twitter finoları hepsi green card reklamında. Bu sene 1 milyonu rahat geçer bence şansımız %0.10 falan olur diye düşünüyorum. Lottery'nin hakkını sonuna kadar verecek bu sene ülkemiz için harbiden loto oldu çünkü 🙂

• Bu forumda emeği geçen herkese şahsım adına tek tek teşekkür ediyorum. Ayrıca ayvalik10 arkadaşıma ayrıca teşekkür ediyorum. Burada bulunan bilgileri inanın para ile arasanız zor bulursunuz veyahut bulamazsınız bir de buradaki arkadaşlar acayip yardımsever insanlar. başvuran herkesin şansı bahtı açık olsun.

• waterman sizede teşekkür ederim unuttum özür dilerim.

• Merhaba arkadaşlar , fotoğraf özelliklerine geldiğim zaman program adı photoshop gözüküyor . Herhangi bir sıkıntı yaratır mı yoksa kaldırmam gerekir mi ?

• @Lefter29 biyometrik olmayacak

• @enemy teşekkür ederim.

• @ibrahimasar
    üstad selamlar,
    başvuru formunu bitirdikten sonra onaylıyorum, ama şu hatayı alıyorum
    The following are not accepted: &, #, !, double quotes (" "), <, >. You must remove before continuing.

bu hata 7. soruda fotografı yükledigim yerde fotografın hemen altında yazıyor
    yardımlarınızı beklemekteyim saygılar

• @kubilay1985 sanırım fotoğrafınızın isminde türkçe karakter kullanıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubilay1985 resmin ismini türkçe karakter olarak yazmayın

• Herkese merhaba, şimdi başvuru yapılan ama fotoğraftan emin olamadım. Fotoğrafçıdan foto çektirdik. Fotonun boyutları 1000x1000 genişlik 1000 piksel yükseklik 1000 piksel yatay dikey çözünürlük 96 dpi bit derinliği 24 yazıyor uygun mu acaba çok kararsız kaldım ne yapmalıyım yeniden mi çektirelim fotoğrafı. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• @ayvalik10 @hsnnzknn
    dostlar, hayır resmın ismi ( kubılay) 2 saat oldu çözemiyorum anlam veremedim
    resmimi formda bulunan photo toolda denedim 600x600 kırpmaya gerek yok yazdı

dıger yerlere bakıyorum turkce karakter asla yok, formu buyuk harflarle doldurdum
    adres kısmını 1. satırına mahalle 2. satırına sokak ve kapı no yazdım
    yardımlarınızı bekliyorum gerçekten

• ⭐⭐

@Spacesong Bu sene bir milyonu aşar çok rahat hele seçimler bir geçsin iktidar değişmezse 2025’e 5 milyon kişi başvurur.

Bize çıkmadı tıkıldık kaldık burada halbuki pasaport şartı gelince ne umutlanmıştım.

• @kubilay1985 kubılay ise hata vermesi normal, doğrusu kubilay olacak. Kubilay diye değiştirip deneyin.

• phototool ile fotoğraf simetrik ayarlanmıyor simetrik olmaması bir sorun yaratrır mı sadece simetrik olmuyor geri kalan her şey tamam

• @okuyankaşif dv.program.state ve forumdaki ilgili sayfalarda fotoğrafla ilgili kriterlere bakın, şu hali ile fotoğrafınız uygun görünmüyor.

• @hsnnzknn fotoğrafçıya da istenen ölçülerde istediğimi belirttim ama mailden gelen sonuç bu malesef. O zaman yarın yeniden ayarlaması gerekli. Teşekkür ederim yardımınız için.

• ⭐⭐⭐

@Spacesong şaka gibi ama gerçekler işte bunlar. Bu yol ümidi hiç bağlamıyorum bile. 5. Has not been selected hayırlı olsun kendime diyorum. Arkadaşıma çıkar bana çıkmazsa şok olurum herhalde 😂

• @vicente, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar,
    Uzun yıllardır derinlemesine olmasada burayı takip ediyorum. Az çok sizleri tanıyor gibiyim çok samimi bir ortam var ve ben de pc başına geçtiğimde kendimi tanıtan bir mesaj atacagım.
    Fakat hem aklıma takılan bir konuyu uyarı olması açısından tekrar gündeme getirmek istiyorum.
    Yıllarca takip etmeme ragmen eger çıkarsa gidebilecegimi düşünmediğim için kimsenin de hakkına girmemek adına hiç basvuru yapmadım.
    Ama artık manevi durumların yanısıra maddi olarak da (eger çıkarsa) güçlü olarak gidebilecegim için basvuru yaptım.
    Sitede de paylaşılan bu youtuber ecem-ömür'ün tavsiyelerine uyarak (forumda da deneyimli kişileri dinledim tabii ki) basvuruyucyaptım fakat hiç kimse fotograf kb'ını düşürdügümüzde dpi'nin de düşecegini, dpi değerlerinin de min. 300 olacagından bahsetmemişti(resmi sitede de herhangi biyerde bu dpi mevzusuna rastlayamadım gerçi).
    Bu nedenlenisteyerek yaptıgım ilk basvurumda daha baştan elendim sanırım.
    Bu vesileyle bu konuda dikkatli olunmasını tavsiye eder, dogru yonlendirmelerle basarılı bir basvurudan sonra hayırlı olan sonucun çıkmasını dilerim.

Dpi kesin değil sanırım. Geçen senelerde varmış şimdi dediğiniz gibi yazmıyor. Bu arada hoşgeldiniz. Yeterliliğiniz olmadığı için başvurmamanız olunca başvurmanız çok önemli ve herkes sizin gibi bilinçli olmalı 🙂 umarım kazanırsınız tekrar hoşgeldinz

• @Can-1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

örnek.png

Merhaba arkadaşlar , fotoğrafı fotoğrafçıda çektirdim . Fakat özellikler kısmında böyle gözüküyor . Bir sıkıntı olur mu ? Photoshop kısmını kaldırmam gerekir mi ?

Hayır o sorun değilmiş, bunu özel olarak sormuştum

• ⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Spacesong Bu sene bir milyonu aşar çok rahat hele seçimler bir geçsin iktidar değişmezse 2025’e 5 milyon kişi başvurur.

Bize çıkmadı tıkıldık kaldık burada halbuki pasaport şartı gelince ne umutlanmıştım.

günaydınlar, bence bizde birleşip şikayet etmeliyiz hatta dava açmalıyız hakkımız yeniliyor, pasaport şartı geri gelsin diye.. yokmu bu işlerden anlayan falan ..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |