Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@kartalveat, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz Vallahi bu hayat pahalılığında çok iyi fiyatlara biletleri bulmuşsunuz.Tebrik ederim sizi Şuan bende gaza geldim .
    Bu fiyatları direk firmaların kendi sitelerinden mi aldınız yoksa skyscanner gibi bilet arama siteleri üzerinden mi buldunuz?
    Kısaca ucuza bilet bulma taktiğiniz nedir?

Çok abartarak araştırıyorum, çok kampanya kovalıyorum. Geçenlerde de Fransa da 1 günlük araç kira ücretini 1 EURO ya bulmuştum. Kendi sitesinden de aldım ama sürekli uygun bilet isterseniz Shengen vizesi aldıktan sonra İstanbuldan trenle sofia geçip oradan uçakla avrupa ülkelerine çok uygun. Skyscanner den bulabilirsiniz 🙂

Bravo size. Bulgaristan üzerinden uygun fiyatlı bilet bulunuyorsa çok iyi taktikmiş.👏 👏

• ⭐⭐⭐

@woguzhan Bugüne kadar sorun yaşayanı duymadım ama internette güvenli diye bir şey yok denecek kadar azdır. Bu benim şahsi fikrim. Bu tür siteler genelde sizden aldıkları bilgiler ile bir profil oluşturur ve bilgi olarak daha çok reklam firmalarına ve diğer ilgili firmalara satarlar.

• 20221007_135158-min.jpg

arkadaşlar bizim duvarın rengi bu şekilde bu off white mı oluyor? bunun önünde çekilsem sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Kara-Kartal Kafanızın arkasında gölge oluşturmadan bu duvarı kullanabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar yeşilkart forum youtube kanalı sağolsun kafamı karıştırtı. Şimdi başörtü için kıstas kulak görünmeli mi yoksa resmi sitedeki gibi olsa sıkıntı olurmu, eşim için fotoğraf ayarlayacağız forumda varmı türbanlı resim ile başvuran kafam karıştı iyice.

• @Programmer yani evet aklımda şüphe kaldı, ben fotoğrafımın uygunluğunu bu site aracılığıyla kontrol ettim. acaba çekilişi kazanıp bu siteyi kullanmış kişiler var mıdır? sanırım en doğru cevabı onlardan alabiliriz.

• @Zlatan_1903, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar yeşilkart forum youtube kanalı sağolsun kafamı karıştırtı. Şimdi başörtü için kıstas kulak görünmeli mi yoksa resmi sitedeki gibi olsa sıkıntı olurmu, eşim için fotoğraf ayarlayacağız forumda varmı türbanlı resim ile başvuran kafam karıştı iyice.

Kulak değil yüzü net bir şekilde görülmeli diye biliyorum ben. Bir avukatın videosunda izlemiştim.

• @Zlatan_1903

travel.state.gov daki örnek fotoğraflarda olduğu gibi yüz açık ve kaşların bitimi görünmeli. Başvuru için bu örnek fotoğraf formatını kullanabilirsiniz, ancak kazandıktan sonra Ankara'daki mülakata giderken çektireceğiniz fotoğrafta kulaklar görünsün. Bir kaç kez konsolosluğun kulakların görünmediği fotoğrafları kabul etmediği ve yenisi çektirmelerini istediği vakalar gördük.

Screenshot_20221007-143302_Chrome.jpg

Screenshot_20221007-143352_Chrome.jpg

• ⭐⭐⭐

@kendinifavlayan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zlatan_1903, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar yeşilkart forum youtube kanalı sağolsun kafamı karıştırtı. Şimdi başörtü için kıstas kulak görünmeli mi yoksa resmi sitedeki gibi olsa sıkıntı olurmu, eşim için fotoğraf ayarlayacağız forumda varmı türbanlı resim ile başvuran kafam karıştı iyice.

Kulak değil yüzü net bir şekilde görülmeli diye biliyorum ben. Bir avukatın videosunda izlemiştim.

arkadaşlar aslında olay şurda bizde havalimanında eğitim alırken söylemişlerdi vucütta estetikler değiştiremeyecekleri yerler elmacık kemikleri ile kulak hizalaması ve göz çevresindeki kemikle oynanmıyor, o yüzden kulaklarla elmacık kemiklerinin görünmesi gerekiyor adamların kontrolü açısından benim anladığım. Havalimanlarında da biometrik fotoğraf kullanılmasının nedeni bu

• ⭐⭐

@Zlatan_1903 merhabalar. fotoğraf örneklerinden referans alabilirsiniz.
    1- https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html sitenin aşağısında ki örnekler
    2-https://tsg.phototool.state.gov/photo sitenin sağ tarafında ki örnekler

• Arkadaşlar pasaport şartı kaldırıldı fakat pasaport hala istiyor diyenler olmuş, bu bir yalan mı? Pasaport bilgileri girecek miyiz

• Merhaba arkadaşlar, fotoğraf gönderirken yanlış bir fotoğraf kullanmışım. Yanlış fotoğraflar otomatik elendiğine göre 1 kere daha doğru bir fotoğraf kullanıp başvuru yapabilir miyim?

• @Okcan İkinci başvuruyu yapma hocam. Fotoğraf yüzünden belki de elenmezsin kimse %100 bir şey diyemeyebilir buna. Ama ikinci başvuruyu yaparsan eleneceğin kesin.

• @diablo_ercan Ben zaten bu resmi referans alıyorum da forumun videosunda ankara konsolosluğu kulak açık istiyor dedi kafam karıştı. Neyse resmi siteyi referans alarak fotoğrafı yükleyeyim.

• @kendinifavlayan Fotoğraf boyutu uyuyor ama yanlışlıkla düşük dpi olan fotoğrafı koymuşum. Bu da otomatik şekilde elenmeme neden oluyor sanırım. Pasaport kuralı olmadığı için doğru fotoğrafı kullanarak tekrar yapabilir miyim diye merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Okcan 2. başvuru yaparsanız eleneceğiniz kesin, ama fotoğrafınız nedeniyle elenmeyebilirsiniz onun için bırakın kalsın tekrar başvuru yapmayın

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz para yok dostum paraaa 😃 yoksa bende bi shengen yapmayı isterdim,, sana iyi gezmeler..

bu arada @Programmer şu 2arkadaş yüzünden pasaport şartı kalktı ya bende ciddi şekilde araştırdım bende şikayet edecem neden kalktı diye hep birlikte yapsak olmazmı?? şikayet edileck yer kentucky miş..

• ⭐⭐

@Okcan peki girmiş olduğun bilgiler de ne yapacaksın. otomatik diskalifiye.

Benzer Başlıklar

• 682
  • 906
  • 13225
  • 22394
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |