Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben KKTC doğumluyum Türkiye vatandaşlığım var ülke olarak Türkiye mi yazmalıyım ve çıkması halinde KKTC ile ilgili belge istenir mi

• ⭐⭐

@deckerloki, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Programmer valla benım foto yu resmı photo toll da kırtıktan sonra dosyayı ındırdım cropped-01 - Kopya dıye kaydettı .basvuru sırasında hıc dokunmadım aynı sekılde yukledım kabul ettı. ınsallah bısey olmaz jpeg falan yazmıyor eklentısınde

benimde fotoların biri md digeri ud kabul etti isimde jpeg yazısı yok ama sag tık özelliklerde jpeg oldugu yazıyor. olmasa kabul etmezdi bence

• @diablo_ercan hayır çeviri kullanmadım.

• arkadaşlar bir şey sorcam sistem fotoğrafımı kabul etti (fotoğrafçıda çekildim) fakat travelstete.gov dan foto uygun mu diye baktığımda şu hatayı veriyor Your photo has been rejected for the following reason(s): Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1. Bu durum başvurudan elenmeme sebep oluşturacak bir durum mu?

• Arkadaşlar adres yazarken (örnek mah.) Yazdım ben bir sorun olur mu?

Bir arkadaş noktalama kullanılmaması gerekiyor falan yazmış.

• @Programmer peki bu 20:1 uyarısına ragmen o fotoyla basvurduysak elenir miyiz?

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@CİHAD-GÜNEŞ bu kadarı abartı herkes ama herkes reklamını yapıyor hatta şuan bile twitterde greencard konusu gündem.

herkes ekmeğinde 🙂 artık moral bozmuyorum. zaten her durumda her şey kötüye gidiyor öyle düşününce. ama şöyle düşünelim birilerine bir şekilde çıkıyor bu meret.

• merhaba , herkese hayırlı olur inşallah. Benim tek bir sorum olacak , geçen sene greencard çekilişi için kullandığımız fotografı bu senede kullanabiliyor muyuz ? yada kullanmak elenme sebebi olurmu ?

• ⭐⭐

@alpeer_akk fotoğrafınıza sağ tıklayıp özelliklerden bu kısmı paylaşabilir misiniz.

sssss.jpg

• ⭐⭐

@CİHAD-GÜNEŞ aynen moral bozmaya gerek yok ne anlatırsan anlat gidip inadına zaten başvuracak.

• ⭐⭐⭐

@deckerloki Windows bilgisayarlarda varsayılan olarak dosya uzantılarının görünmesi kapalıdır. Ondan görmediniz. Neyse hayırlı olsun.

• @diablo_ercan benimkinin dpi düşük inşallah kabul olur.greencard.png

• ⭐⭐

@alpeer_akk umarız sıkıntı olmaz.

• ⭐⭐

@gusti merhabalar. geçen sene kullandığınız fotoğrafı sisteme daha önce yüklendiğiniz için otomatik algılayıp diskalifiye olursunuz. başvuru sırasında 6 ay içerisinde çekilmiş yeni güncel fotoğraf gerekiyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Her şeyi doğru şekilde yaparak başvurdum fakat bir şey aklıma takıldı.Adres kısmında noktalama işareti kullanılmadan yazılması gerektiğini söyleyen kullanıcılar olmuş bunun doğruluk payı var mı? Ben E-Devlette görünen adresin aynısını İngilizce karakterlerle aynen yazdım E-Devlette adres bilgilerinde noktalama işaretleri kullanılıyor.Aydınlatırsanız sevinirim @Programmer

• ⭐⭐⭐

@mrtcrlu maalesef ki öyle tanıdığım herkes green carda başvurur musun diye bana sormaya başladı. Bende bütün açıklamaları yaptım kazandığı zamanki süreci, finansal süreçleri ve forumu. 10 kişi sorduysa 6sı vazgeçti. Bazı insanlar aşırı derecede bilgisiz ben buna üzülüyorum biri çıktığı zaman bilet alıp gidiyoruz dimi falan dedi hatta daha cok cıldırdım 😞 Bi arkadasım da İngilizce bu form nasıl doldurucam hello dışında İngilizcem yok falan dedi. Gelde kafayı yeme yani 🥲 ben kimseye başvuracağımı söylemedim en yakın arkadaşım biliyor sadece ikimiz aynı anda başvuracağız ama ilk zamanlar ki cıkıcak o yıl bu yıl hissi duyduklarımdan sonra maalesef gitti ve umutsuzluğa kapılma süreci başladı.

• ⭐⭐

@waterman işimiz iş bu sene Instagram da fenomenler bile paylaştı başvurular başladı diye

• ⭐⭐⭐

@Zelene evet bende birkaç fenomen gördüm. Yurtdışı yaşam sayfaları bile eksik bilgi paylaşıyor bazıları ise başvuruları yapmak için 750 TL ücret istiyor. Gerçekten durum çok acı ben formu doldurduktan sonra turist vizesine direk başvuracağım muhtemelen bu yılda talihli olmayacağım cok üzgünüm ama yapacak hiç bişey yok…

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mrtcrlu maalesef ki öyle tanıdığım herkes green carda başvurur musun diye bana sormaya başladı. Bende bütün açıklamaları yaptım kazandığı zamanki süreci, finansal süreçleri ve forumu. 10 kişi sorduysa 6sı vazgeçti. Bazı insanlar aşırı derecede bilgisiz ben buna üzülüyorum biri çıktığı zaman bilet alıp gidiyoruz dimi falan dedi hatta daha cok cıldırdım 😞 Bi arkadasım da İngilizce bu form nasıl doldurucam hello dışında İngilizcem yok falan dedi. Gelde kafayı yeme yani 🥲 ben kimseye başvuracağımı söylemedim en yakın arkadaşım biliyor sadece ikimiz aynı anda başvuracağız ama ilk zamanlar ki cıkıcak o yıl bu yıl hissi duyduklarımdan sonra maalesef gitti ve umutsuzluğa kapılma süreci başladı.

Maalesef böyle insanlar çevremiz de hep olacak, ne kadar açıklama yapsanız da süreçleri umursamayıp acaba çıkar mı diye bildiklerini okuyacaklar. Dün bende çok komik yorumlara denk geldim üzüldüm. Umut hep vardır, mükerrer başvuru çok olma olasılığı da var. Başvuruyor ama geçersiz sayılma olasılığı yüksek bu yüzden kaybetmeyin umudunuzu

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz gerçekten pozitif bakıyordum bu işe ama demoralize oldum iyice

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |