Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @teddydaniels bende ondan bahsediyorum. her yerde reklam olmuş artık. şansımız azalıyor heralde

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar evet çekilişe bel bağlamamak gerekiyor bu yüzden buraya kısa öz olarak kendim bu yılda kazanamazsam ne yaparım diye buralara yazacağım.

1- Turist vizesi bir süre ABD’de kaldıktan sonra statülü F1e çevirip opt hakkı veren kurslara kayıt olmak. Sonrasında alanımda iş bulup kendimi kalıcı hale getirmek ki keza @ahsenaydgdu bunun ilk evresinde.

2-2024 yksye girip üniversiteye kaydolucam. 1 yıl sonrasında wat yaparak ABD’ye giriş yapmak.

3- İş bulmaya çalışmak (ki cok zor.)

Araştırmalarıma bakarsak tek anladığım su amerikaya bi şekilde giren orda tutunuyo bi şekilde statülerini koruyorlar. Umarım green card çıkarda gerisini korumak bana kalır. Case numarası hiç umrumda bile değil yeterki çıksın 😂

sisteme bir kere girdiniz mi çok rahat tutunabiliyorsunuz gerçekten.
    yani benim elime 2 kere geçti o şans, birinde wat sonrası abd'de kalma şansı doğdu; ancak Türkiye'de akademisyenlik olunca şansımı buradan yana kullandım. Sonra çok pişman oldum, çünkü 10 senede ömrümden 50 yıl götürdüler. Başıma gelenleri anlatsam roman olur.

Diğeri ise 2019 yılında Kanada'ya araştırmacı olarak gittiğimde oldu. Ancak bu sefer de eşimle paylaştığımda, dönmezsen ayrılırız, boşanırız vs. dedi... aile birliği için döndüm, yine boşadı 🙂 olan yine bana oldu...

Şimdi yine, bu kez ABD'de bir ünivresiteye araştırmacı olarak gitme şansı doğdu. Bir sorun olmaz vizemi alırsam, büyük konuşmayayım ama zor dönerim.

• @academicus "Ancak bu sefer de eşimle paylaştığımda, dönmezsen ayrılırız, boşanırız vs. dedi... aile birliği için döndüm, yine boşadı 🙂 olan yine bana oldu..." ulan be hayat...

• @Lossantosdy formu okusa da sonuç değişmeyecek....

• @SUAT-GUNAY bende bakayım dedim şimdi geçen sene 15 ekimde yapmısım. Arazi görevindeydim yoksa bende ilk günler yapıyordum her sene.

• @Özgür-Can, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@academicus "Ancak bu sefer de eşimle paylaştığımda, dönmezsen ayrılırız, boşanırız vs. dedi... aile birliği için döndüm, yine boşadı 🙂 olan yine bana oldu..." ulan be hayat...

o kadar güzel söylediniz ki bazen gerçekten 1 kelime fazlasını söylemeye gerek kalmıyor.

• Merhabalar,green card başvuracağım daha tam 18 olmadım sene sonu lise mezunuyum,anne ve babamın adına başvuru yapsam üçünden birine çıktı diyelim tek ben gitsem olur mu sonuçta başvuru yaptıklarında reşit değildim o zaman reşit oluyorum

• ⭐⭐

@Lossantosdy çekiliş süresi 1 ay sakin olun ne bu panik bugün açılıp hemen kapanmayacak 😃

• @academicus Benim eşim SSCB doğumlu, anadili Rusca, geçen tartıştık "13 senede biraz rusca öğretseydin şimdi Moskova'da yaşıyorduk" dedim.
    Ama şöyle de düşünmek lazım, en yakının da olsa bu tip bir beklentin olmayacak arkadaş, Kendi göbeğini kendin keseceksin. kendime kızdım sonrasında kursa gitseydim öğrendiklerimle pratik yapar yine hallederdim. Biz millet olarak kolaya kaçıyoruz, armut piş ağzıma düş olayı....
    Aile birliği için bence eşin destek olması lazım, hayırlısı olmuş diyeceğim. Bahtınız açık olsun.

• @Cycraft Merhaba o şekilde olmuyor, kimsenin kısmetini riske atmayın.
    Asıl talihli başta olmak üzere ve aile bireylerinin tamamının birlikte giriş yapması gerekiyor. seçmeli değil.

Ek olarak başvuru anında lise mezunu değilseniz de olmuyor malesef.
    başvuru esnasında istenen şartları sağlamış olmanız gereklidir.

• @Bulliv kesinlikle katılıyorum. Zaten bana da büyük ders oldu 🙂
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, umarım gerçekten isteyen herkesin bahtı açık olsun.

• ⭐⭐

@mehmet090 çoğu yanlış başvuru veya fotoğraftan güme gidecek rahat olun 🙂

• @diablo_ercan Çoğu iki kez başvuru olacağından gidecek. Nasıl olacak diye sormayın detay paylaşmayacağım ama bu olacak 🙂

• @Cycraft, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhabalar,green card başvuracağım daha tam 18 olmadım sene sonu lise mezunuyum,anne ve babamın adına başvuru yapsam üçünden birine çıktı diyelim tek ben gitsem olur mu sonuçta başvuru yaptıklarında reşit değildim o zaman reşit oluyorum

@crazycells bakabilir misiniz

• @academicus abi yanlış anlamada "dönmezsen boşanırız" gibi bir tehditle niyetini belli etmiş. Gerçek bir eş olsaydı beraber gidelim falan derdi. İnşallah senin için en hayırlısı olur.

• @JesusLord tsg.phototool.state.gov/photo bu sitede resmi bir site burda hata veriyor fotoğraf

• @Cycraft yukarıda cevap vermiştim.
    tekrar ileteyim

@Cycraft Merhaba o şekilde olmuyor, kimsenin kısmetini riske atmayın.
    Asıl talihli başta olmak üzere ve aile bireylerinin tamamının birlikte giriş yapması gerekiyor. Seçmeli değil.

Ek olarak başvuru anında lise mezunu değilseniz de olmuyor,
    Başvuru esnasında istenen şartları sağlamış olmanız gereklidir.

• ⭐⭐

@Bulliv garanti olsun diye bir kereden fazla başvuru yapan çok olur 😃 %100 yapacaklar.

• @diablo_ercan o şekilde değil, farklı sebepten olacak..

• ⭐⭐

@Cycraft başvuru kılavuzunda yaş sınırlaması yok (kılavuzu okuyun derim ben yaş sınırı göremedim) eğitim seviyesi olarak en az lise mezunu şartı aranıyor. lise mezunu değilsen, bir işte 2 ya da 5 yıl olması lazım yanlış olmasın, çalışmıyorsan meslek sertifikan yoksa boşa çabalamış olursun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |