Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir yere daha yazdım ama gönderdiğimden emin olamadım diye tekrar buraya yazıyorum hatam varsa affınıza sığınıyorum yanlış anlamayın.

Ön lisans okudum 15 20 güne mezuniyetin girilir, henüz girilmedi.

17 ekimde de açıktan ön lisans için başka bir bölüme kaydolucam eğitim için ne seçmem gerekli?

• ⭐⭐⭐

@mehmet090 Üzücü ve sinir bozucu olan şartlarının uyup uymadığını bilmeden birçok başvurunun yapılacak olması. Para kazanacağım diye insanların umutlarıyla oynuyorlar.

• ⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mehmet090 Üzücü ve sinir bozucu olan şartlarının uyup uymadığını bilmeden birçok başvurunun yapılacak olması. Para kazanacağım diye insanların umutlarıyla oynuyorlar.

aynen ya, çogu yerde bunu anlatmaya çalışıyorum koyun kafalılar linçliyor bide beni .. amaaaan bu millete bişey ögretemezsin şu forumdaki kadar azdır memleketteki akıllı insan sayısı...

• ekşide de müthiş saçma yorumlar dönüyor 3-5 kişi başvurmasın diye 🙂 Her koldan deniyorlar işte her türlüsünü 🙂

• bilgisayar bu başı boş başvuruları önlüyordur belki kendi içinde eliyordur. bilmiyoruz. başvuru sayısını açıklıyorlar ama şu kadar kişi şu kriterden elendi diye açıklanmıyor.

• twitterda tt olmuş greencard demekki başvurular patlıyacak.. millet kaçış kurtuluş yolu arıyor

• @ardaayildiz Amerika'da bir avukat üniversite okuyorsanız. Üniversite okuyorum diye bir şık var onu da seçebilirsiniz yada lise mezunuyum seçeneğini de seçebilirsiniz demişti. Bildiğim kadarıyla seçtiğiniz şık'ın bir etkisi yok çıkar veya çıkmaz gibi.

• Daha önce de yazmıştım, gerçi sürekli bir sorunla karşılaştığım için diğer yöntemlerden de bir sonuç elde edemedim kendi adıma; ancak Green Card bel bağladığınız tek seçenek olmamalı diye düşünüyorum. Şahsen ben 10 senedir filan baş vuruyorum (artık kaç kere başvurduğumu unuttum) ama çıkmıyor... Bu sene de başvuracağım ama ya çıkarsa diye... Temel amacım hala alternatif bir vizeyle gitmek... işte en son @programmer ın söylediği greencard alma yöntemini araşyırıyorum şimdi... Onun dışında j1, kanada vs.
    Gerçekten çok zor, diğer seçenekler arasında çekiliş çok cazip geliyor, çünkü sadece başvurup bekliyorsunuz... ama çekilişten çıkma şansı git gide daha da zorlaşıyor; ki böyle devam ederse birkaç seneye çıksa da gitmek çok zor olacak...

• Bu ileti silindi!

• @academicus, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Daha önce de yazmıştım, gerçi sürekli bir sorunla karşılaştığım için diğer yöntemlerden de bir sonuç elde edemedim kendi adıma; ancak Green Card bel bağladığınız tek seçenek olmamalı diye düşünüyorum. Şahsen ben 10 senedir filan baş vuruyorum (artık kaç kere başvurduğumu unuttum) ama çıkmıyor... Bu sene de başvuracağım ama ya çıkarsa diye... Temel amacım hala alternatif bir vizeyle gitmek... işte en son @programmer ın söylediği greencard alma yöntemini araşyırıyorum şimdi... Onun dışında j1, kanada vs.
    Gerçekten çok zor, diğer seçenekler arasında çekiliş çok cazip geliyor, çünkü sadece başvurup bekliyorsunuz... ama çekilişten çıkma şansı git gide daha da zorlaşıyor; ki böyle devam ederse birkaç seneye çıksa da gitmek çok zor olacak...

Birkaç seneye ülkemizden katılmaya hakkımız da olamayabilir gibi geliyor.

• Arkadaşlar geçmiş olsun. Bu sene influncerlar da storylerinde falan paylaşıyor greencard'a başvurun diye. Kaç senedir takip ediyordum, sessiz sedasız bu sene ilk başvurum olacaktı şansa bak herkes haberdar ediyor. 😂

• @kendinifavlayan insan söylerken üzülüyor ancak gerçekten dediğiniz gibi olabilir.

• @ENES-ÖRDEK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Fotografcıda çektirdim (164,85 KB | 591x591) boyutunda.

< Bu siteye girdiğimde kabul etmiyor fotoğrafı minimum 600x600 olması gerekliymiş. Ne yapmam gerekiyor lütfen bilen biri yardımcı olabilirmi.

Etmediğini nerden anladınız. Ben yüklediğimde yeşil yanıyor bir bildirim vermiyor benim olmuş mu yani

• @academicus hocam @Programmer sizinle hangi yöntemi paylaştı. Özel değilse bana da söyleyebilir misiniz? Bende araştırayım. Bildiğim kadarıyla ya h1b vizesi, evlilik ya da çekiliş ile oluyor.Gerçekten özel değilse paylaşırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar evet çekilişe bel bağlamamak gerekiyor bu yüzden buraya kısa öz olarak kendim bu yılda kazanamazsam ne yaparım diye buralara yazacağım.

1- Turist vizesi bir süre ABD’de kaldıktan sonra statülü F1e çevirip opt hakkı veren kurslara kayıt olmak. Sonrasında alanımda iş bulup kendimi kalıcı hale getirmek ki keza @ahsenaydgdu bunun ilk evresinde.

2-2024 yksye girip üniversiteye kaydolucam. 1 yıl sonrasında wat yaparak ABD’ye giriş yapmak.

3- İş bulmaya çalışmak (ki cok zor.)

Araştırmalarıma bakarsak tek anladığım su amerikaya bi şekilde giren orda tutunuyo bi şekilde statülerini koruyorlar. Umarım green card çıkarda gerisini korumak bana kalır. Case numarası hiç umrumda bile değil yeterki çıksın 😂

• ⭐⭐⭐

@dytmelek henuz yok abla zaten geçen sene tutmadın😂 bu senede sanmıyorum 😂

• @teddydaniels tabi ki, zaten bu başlık altında yazdı.

@Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@academicus Size bunu sormamın sebebi doktora sahiplerinin alabildiği bir vize türü var. Yanılmıyorsam Green Card alabiliyorsunuz. Ama sanırım baya bir evrak işi var. Haberiniz var mı bilmiyorum ama şu başlık tam size göre.
    ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• ABD de yaşayan birisi gc reklamlarına çıldırmış ve yazmış Usa size Almanya gibi bakmaz eşek gibi çalışırsınız demiş, başvurmak isteyenlerde hakkımızı alırız sanane falan demişler😂 İlk defa bu kadar gc reklamı yapılıyor, pasaport şartı kalktığı için sanırım

• #rez biz de yerimizi alalım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |