Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yasin-Yurtalan Merhaba daha önce yurtdışına çıkmış olmamanız ve göçmenlik çekilişine başvuru yapmanız biraz sorun gibi ama buna rağmen vize alan örnekler mevcut yapmanız gereken soru soruldugu zaman doğru cevap verin unutmayın vize görevlileri çok iyi piskoloji ve beden dili egtim almış kişilerdir belgelerden daha çok kanıtlamanız ve göstermeniz gereken ilk izlenim ile tavırlarınızdır.

• arkadaşlar merhaba.ben dv2022 talihsiziyim ve kasım ayına turist vizesi randevusu aldım.göçmenlik sorusuna evet dedim ve mali yıl bittiği için vizemi alamadığımı yazdım.26 yaşına gireceğim ve 5 yıldan fazladır aynı iş yerinde çalışıyorum.yurtdışına bir kere çıktım o da bu ay başında filipinlereydi.benim şöyle bir durumum var;arkadaşımla ocakta almanya'ya gitmeyi planlıyoruz,oradan dönünce de avustralya için dil kursuna başvurmayı planlıyorum.sorum şu;sizce schengen+avustralya vizesi ya da biri ile başvurursam büyük bir artısı olur mu yoksa çokta önemli değil mi?Biliyorum anca tahmin edilebilir ancak yine de fikrinizi almak isterim.Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• @Yasin-Yurtalan "FAMILY INFORMATION" kısmına anne, baba, eş bilgileri yazılıyor. ayrıca beraber seyahat edecek kim varsa eş, çocuk "PERSONS TRAVALLING WITH YOU" kısmına yazılıyor.

• Öncelikle herkese merhaba,
    Bende mayıs ayında 2023 ocak ayında İstanbul için randevu almıştım fakat Ankara da randevular açılınca başvurumu ekim ayı için Ankara'ya aldım. Bu konuyla forumu da inceledim fakat netleştirmek istediğim şeyler olduğu için tekrar yazmak istedim. Kamu personeliyim bu süreçte maaşım değişti ve yeşil pasaport aldım.

1.Vize randevusunu Ankara'ya aldığım için DS-160 formunda "Retrieve An Application" diyip vize randevu yerini, pasaport ve maaş bilgilerini değiştirebilirmiyim? ya da en baştan bir DS-160 formu mu oluşturmalıyım?

2.Daha önce DS-160 formuna Eylül ayında New York'a gideceğim diye yazmıştım ama vize randevularının bu kadar sonraya verildiğinden bi haberdim. Şimdi 2023 yılı içinde gitmeyi planlıyorum ama bölge ve tarih belli değil. Örnek olarak Nisan ayında New York'a gideceğim diyip Mayıs ayında Miami'ye gitsem sorun oluşturur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim?

1. Daha önce J1 vizesiyle Amerika'ya gitmiştim ama üstünden 15 sene geçti Elçilikte parmak izi verip vermediği mi hatırlamıyorum. O kısma ne demeliyim?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar. Ben de istanbul'dan randevu alıp sonradan Ankara çekenlerdenim. Fakat ilk başta DS-160 formunu doldururken randevuların 2023 senesine verildiği için ds160 ı bitirip summit etmeden; DS160 numarasıyla vize ücretini yatırıp görüşme tarihini aldım. sonrada Görüşmeyi Ekim ayının sonuna çekebildim. Fakat şuan sisteme girip DS160 formumu tamamlamak istediğimde DS-160 numarası ile forma ulaşamıyorum. bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

• Anladığım kadarıyla 30 gün boyunca işlem görmeyen ds-160 formlarına ulaşılamıyor. Bu durumda yeni bir DS-160 doldurup görüşmeye yeni form ile gitsem sıkıntı olur mu? Tabi konsolosluktan gelen randevu mailindeki DS-160 numaraları birbirini tutmayacak.

• @Atlasaybars Mail ile ya da mülakata gittiğinizde güncellemelerini isteyebilirsiniz.

• @FiveHN bu durumda yeni bir ds 160 doldurup mülakata gitsem sorun olmaz. Dogrumudur

• Bir problem yaşayan hiç görmedim. Ben 2 hafta öncesinden mail ile güncelledim forumda da mülakat günü yeni ds160 onay sayfasının çıktısı ile gidip güncelleyen insanlar var. Eğer tereddüt ediyorsanız mail ile mülakat öncesinden güncelleyin bunun için isterseniz özel mesajdan örnek bir mail gönderebilirim.

• İlk vize reddi sonrası ne kadar sonra başvurmakta yarar var? Bunun yazılı bir kuralı yok sanıyorum ama es vermenin bir artısı olur mu? Birde randevu tarihi mi önemli yoksa ds160 doldurma tarihi mi önemli verilen arada? Mağlum ds160 ile randevu arası çok uzun oluyor.

• @FiveHN, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bir problem yaşayan hiç görmedim. Ben 2 hafta öncesinden mail ile güncelledim forumda da mülakat günü yeni ds160 onay sayfasının çıktısı ile gidip güncelleyen insanlar var. Eğer tereddüt ediyorsanız mail ile mülakat öncesinden güncelleyin bunun için isterseniz özel mesajdan örnek bir mail gönderebilirim.

Merhabalar, rica etsem benimle de paylaşabilir misiniz? Çok teşekkürler.

• @FiveHN bilgilendirme icin çok tesekkür ederim. Bir an panik yapmistim 🙂 örnek maili gönderebilirseniz çok sevinirim.

• @Arn07 hayır bana sormadılar. sadece neden gidiyorsunuz? nereye gidiyorsunuz? hangi ülkelere gittiniz? sorularım bunlardı.

• @smith17 merhaba. bence avustralya vizesinin katkısı shengenden çok olur. çünkü herkes en az 1 defa yunanıstana gidiyor artık ve bence bunun farkında artık konsolosluk

• Yasaklı

@meli, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@smith17 merhaba. bence avustralya vizesinin katkısı shengenden çok olur. çünkü herkes en az 1 defa yunanıstana gidiyor artık ve bence bunun farkında artık konsolosluk

9 yıldır aynı şirkette çalışıyorum. 9 yıldır aktif schengen im var. Mülakata gittiğimde de aktif Fransa’ dan schengen im vardı. 6 ülke gezdim. 3 ü europa.
    Düzgün bir maddiyatım var. Şirketim destekleyen bir mektup verdi. Alanında Dünya35. Si olan bir şirkette çalışıyorum.

Sonuç; Geçen sene bu dönemlerde red. 😂

Ben anlam veremiyorum bunların neye göre red neye göre onay verdiğine 🙂

• @bdiler61, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Öncelikle herkese merhaba,
    Bende mayıs ayında 2023 ocak ayında İstanbul için randevu almıştım fakat Ankara da randevular açılınca başvurumu ekim ayı için Ankara'ya aldım. Bu konuyla forumu da inceledim fakat netleştirmek istediğim şeyler olduğu için tekrar yazmak istedim. Kamu personeliyim bu süreçte maaşım değişti ve yeşil pasaport aldım.

1.Vize randevusunu Ankara'ya aldığım için DS-160 formunda "Retrieve An Application" diyip vize randevu yerini, pasaport ve maaş bilgilerini değiştirebilirmiyim? ya da en baştan bir DS-160 formu mu oluşturmalıyım?

2.Daha önce DS-160 formuna Eylül ayında New York'a gideceğim diye yazmıştım ama vize randevularının bu kadar sonraya verildiğinden bi haberdim. Şimdi 2023 yılı içinde gitmeyi planlıyorum ama bölge ve tarih belli değil. Örnek olarak Nisan ayında New York'a gideceğim diyip Mayıs ayında Miami'ye gitsem sorun oluşturur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim?

1. Daha önce J1 vizesiyle Amerika'ya gitmiştim ama üstünden 15 sene geçti Elçilikte parmak izi verip vermediği mi hatırlamıyorum. O kısma ne demeliyim?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

@denizci10 Kardeşim merhaba yukarda yazdığım konularda senin fikrini alabilirmiyim? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@bdiler61 hemen cevaplayayım tabii ki de...

1. değiştirebilirsiniz de baştan da yaratabilirsiniz. zaten retrieve dediğiniz zaman yeni bir ds160 numarası verecek ondan değişen bişey olmayacak. Sadece bilgilerinizin yüzde 80 saklı kalacak. Takdir sizin istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

2. Gidebilirsiniz ama risk içerir. Eğer ki gümrükten geçerken sizi çevirirler ve sorgu odasına alırlarsa ds160 formunuzu erişirler ve bu da size sorun yaratır.

3. Bence hayır diyebilirsiniz hatırlamıyorsanız. Çok sorun değil yeniden verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG formu yanlış doldurmuş olabilirsin ya da formda yazdıklarınla mülakatta söylediklerin farklı olabilir.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG formu yanlış doldurmuş olabilirsin ya da formda yazdıklarınla mülakatta söylediklerin farklı olabilir.

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Tarkan’ dan Gülümse kaderine açtım.
    Usul usul eve dönüp yattım.
    Dünya’ nın sonuymuşta değilmiş gibi bir histi.
    Bu Ocak’ ta alabilirsem artık keyfim yerine gelecek. 😭

• @denizci10 Cevaplar için çok teşekkür ederim. Yeni oluşturduğumuz DS-160 formunun kodunu e-posta göndererek sisteme işletebiliyormuyuz yoksa çıktısıyla gitmek yeterlimidir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |