Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @celica ahahaha imzama bak. Hepsinde aynı duyguyu yaşamıştım der ve giderim :))

• @Özgür-Can bence de

• Bu sene ilk defa başvuracağım bakalım ne olacak 🙂

• ⭐⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Lise mezunuysanız diplomanız var ise açık lise, düz, meslek veya türevi fark etmiyor lise diplomanız varsa rahat olun.

e-devletten alacağınız karekodlu lise mezuniyet belgesi için ben kesin konuşamam ama işe yarıyordur herhalde. çünkü bir kaç belgeyide e-devlet üzerinden alacağız sanırım adli sicil kaydı geçmiş adres kayıtları felan.

2008 ve öncesi yok malesef benim sorunum da burda başlıyor 😃 benim orj diplomam kayboldu okuldan aldığım imzalı kaşeli lise diplomam var ve üniversite diplomam var o orj. onda sorun yok. bir sorun olur mu acaba ? @ayvalik10 sen ne dersin bu işe 🙂 bu sene duydum bu orj lise diplomasını üni diploması falan biliyordum da .

• İlk defa başvuruyorum bana kesin çıkacak diye şartlarsanız kendinizi çıkmayınca hayata küsüverirsiniz. Herşey oluruna varır. Çıkmazsa seneye yine başvurursun. Zaten defalarca yapılan başvurulardan sonra çıkmayınca benim gibi umursamaz olacaksınız. 2023 yılı çekilişine başvurmadım bile... Ha çıkarsa giderim çıkmazsa da amaaan çıkmasın kısmet... İllede keçiii illede keçiii diyecek değilim... 🙂

• @A-Samoglu aynen yoksa yanlış bilgi beyan vermiş oluyorsunuz ve direkt ret . Zaten bu bilgiler nüfus kayıt örneğinde çıkıyor. Yaştan dolayı gc alamazsın ama anne baba sonradan gc başvurusunda bulunabilir. Tabi anne baba için başvuru yaprken onların tüm yukumlulukleri yerine getirebileceginden emin olup onlar için başvuru yapın. Yoksa çıkarsa iki sene sevinçle bekleyip sonra hüsran yaşamayın.

• ⭐⭐

@tolgasatir elinizde orijinal universite diplomaniz varsa diğerlerine gerek yoktur her halde.

• Dolar almış başını giderken bizde kazansak ve kazandığımızda da şöyle 5veya 6 YTL civarlarına gerilese 😇

• Bu ileti silindi!

• @gungorhan Valla yaş 40 hala aynı heyecanla başvuruyorum ama umut bağlamamayı 20 yıl öğretti. 50 yaşıma kadar başvurma şansı verdim kendime :)) Hiç değilse kızımı kurtarmış olurum çıkarsa. Herkese bol şans. Sakın kesin gözüyle şartlamayın kendinizi cidden can acıtır.

• @nilfersev Seçime doğru bazı süprizler olabilir. O yüzden kenarda biraz TL tutmakta fayda var bence.

• ⭐⭐⭐

Valla inşallah dediğiniz gibi olur ama hiiiç zannetmiyorum. Baksanıza 3.dünya savaşı resmen kapıda enerji krizi ekonomik kriz derken dünya o kadar tuhaf bi yere gidiyor ki 🙄 @Riethian

• Arkadaşlar söyle bir sorum olacak, Net bilen cevaplarsa sevinirim.
    Eşim Moldova doğumlu,
    Doğum yeri bilgisi Resmi Belgelerinde;
    Moldova Kimlik kartında MDA COMRAT , Moldova pasaportunda REBUPLICA MOLDOVA
    Çifte vatandaş olduğundan TC Pasaportunda ise Doğum yeri olarak COMRAT/MOLDOVA olarak geçmekte,

Bu koşullarda başvuru sırasında doğum yeri bilgisi olarak hangisi ile ilerlemek doğru oluyor....

Geçerlilik süresi biten sadece Moldova Pasaportu ve şansımız yaver giderse 10 senelik geçerlilik süresi olan TC pasaportu ile başvurmayı düşünüyoruz.

Selamlar,

• ⭐⭐⭐

Eşiniz Moldova doğumlu olduğu için başvuruda doğum yerini Moldova olarak göstermeli. Zaten pasaport şartı kaldırıldığı için sisteme bi pasaport numarası girmiyorsunuz. @Bulliv

• ⭐⭐

3-4 aydır hiç youtube da Amerika ile alakalı içerikleri izlemiyodum. Gene başladık Houston sokaklarında 3D gezintiler yapmaya

• @waterman zaten moldova bilgileri ile ilerleyeceğiz ancak metinler farklı,
    Açıklamalarda;
    Doğduğunuz Şehir (Pasaportunuz da yazdığı şekilde forma yazmalısınız.)
    TC pasaportu ile ilerleyebiliyor muyuz? ilerleyebiliyorsak COMRAT/MOLDOVA mı yazacağız?

• ⭐⭐⭐

Zaten TC pasaportunu aldığınız zaman da doğum yeri Comrat Moldova olucaktır. Bu yüzden bunu yazmanızda sakınca görmedim ben. @Bulliv

• @waterman TC Pasaportunu aldık orada tam olarak COMRAT/MOLDOVA yazıyor.

• Simdi deseler hadi yarin amerikaya yerlesiyorsun o kadar hazırım ki herseyi bırakmayı bu kadar olur..😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |