Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @Özgür-Can Yıldız nedir kardeşim ben yeni girdimde bu siteye o nasıl olur anlatirmisin Lütfen)

• Merhaba arkadaşlar ben bu yıl ilk defa green card başvurusu yapıcam. Ama aklıma takılan bir şey var. Şimdi benim ikametgah adresim ile oturduğum adres farklı. Ben başvuruda adres kısmına oturduğum adresi mi ikamet ettiğim adresi mi yazmam gerekiyor.Hayırlı geceler herkese

• İlk defa başvuracağım. yerimi aldım 🙂

• Bu sene bende ilk defa başvuru yapacağım tek seferde bu iş olacak gibi bir his var içimde 😀

• @SfkYlnz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar ben bu yıl ilk defa green card başvurusu yapıcam. Ama aklıma takılan bir şey var. Şimdi benim ikametgah adresim ile oturduğum adres farklı. Ben başvuruda adres kısmına oturduğum adresi mi ikamet ettiğim adresi mi yazmam gerekiyor.Hayırlı geceler herkese

İkametinizi aldırmalısınız zaten devletin de bu konuda cezası var. Ve ikamet adresini oturduğunuz yere aldırıp oraya yazmalısınız yalan beyan yapmayın şimdiden.

• ⭐⭐⭐

@Elşen, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Özgür-Can Yıldız nedir kardeşim ben yeni girdimde bu siteye o nasıl olur anlatirmisin Lütfen)

Merhaba

Sitede belli bir sayı da mesaj yazınca yıldız kazanıyorsunuz, bende ki gibi isminizin yanında çıkıyor. Bahsi geçen yıldız bu

• Arkadaşlar herkese merhaba. DV2024 e başvuru yapacağım sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Pasaportumun bitiş tarihi 31 ekim 2023 bunu yenilemem gerekir mi? Bunun dışında da 2012 yılında üniversitede kavga etmiştik. Okul sınırları içerisinde olduğu için mahkemeye verildim. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması şeklinde sonuçlandı ve herhangi bir para cezası vb. bir durum olmadı. Arşivli adli sicil kaydında da herhangi bir kayıt görünmüyor. Bu yeşil karttan diskalifiye eder mi ? Arşivli adli sicil kaydında herhangi bir şey yazmıyor. O mahkeme evrakını da yine tercüme ettirip götürmeli miyim?

• Selamlar, ikinci başvuru için yerimizi aldık 🙂

• @HakanKarakoc48 merhaba eğer çekilişi kazanırsan yenilemen gerekecek zaten ad üstünde dv2024 yani gireceğin yıl. ayrıca arşiv kaydın yoksa sıkıntı yok yanında belge götürüp kafa bulandırmaya gerek de yok. Her ihtimale karşı cebinde tutabileceğin bir belge olabilir ama yine de görevliye verecek bir arşiv kaydın yoksa kafa karıştırma hiç 🙂 onlar için esas olan arşiv kaydı. Bu Arada sürecini imzana taşıman gerekiyor. Böylelikle sana daha net yardımcı oluruz.

• Bak yine başladı heyecan 😕

• ⭐⭐

@HakanKarakoc48, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar herkese merhaba. DV2024 e başvuru yapacağım sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Pasaportumun bitiş tarihi 31 ekim 2023 bunu yenilemem gerekir mi? Bunun dışında da 2012 yılında üniversitede kavga etmiştik. Okul sınırları içerisinde olduğu için mahkemeye verildim. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması şeklinde sonuçlandı ve herhangi bir para cezası vb. bir durum olmadı. Arşivli adli sicil kaydında da herhangi bir kayıt görünmüyor. Bu yeşil karttan diskalifiye eder mi ? Arşivli adli sicil kaydında herhangi bir şey yazmıyor. O mahkeme evrakını da yine tercüme ettirip götürmeli miyim?

Başvuru esnasında pasaport şartı kalktığı için, pasaportu yenileyip yenilememenizin bir önemi yok. Ancak, Mayıs ayında sonuçlar açıklandığında kazanmış olursanız, ds formunu hemen girip doldurmanız gerekecek ve işte o zaman halihazırda geçerli bir pasaportunuz olması gerekecek. Son yıllarda yaşanılanlardan dolayı, ds formunu erken doldurmak bir avantaja dönüştü. Bu nedenle kazanırsanız ve o an için elinizde geçerli bir pasaportunuz olursa avantajlı durumda olacaksınız.

• @hasnotben Cevabın için teşekkür ederim. Eşim adına da başvuracağım yalnız eşimin pasaportunda kızlık soyadı var. Aynı tarihte almıştık, onunda 31.10.2023 te bitiyor. Başvururken hangi soyadını yazmalıyım? Bu Arada sürecini imzana taşıman gerekiyor. Böylelikle sana daha net yardımcı oluruz. Teşekkür ederim bilgilendirmen için. Birkaç kişi yapmış ama bunun nasıl yapılacağını anlatan bir post var mı?

• ⭐⭐

@HakanKarakoc48 Pasaportun yenilenmesinde fayda var.

• @tolgasatir Anladım kardeşim Cokmu yorum yazmalıyım yeni veya basqalarina yardımcı olmalıyım?)

• Arkadaşlar selam , çekiliş başvurusu yaparken çocuğunuz var mı kısmında oğlunuz ya da kızınız 30 yaş üzeriyse formda belirtmek gerekir mi?

• ⭐⭐

@A-Samoglu Eksiksiz tüm bilgileri doğru bir şekilde vermeniz gerekli.

• @JesusLord Tamam teşekkür ederim cevap için

• Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var bu sene ilk defa green card a başvurucam aklıma takılan bir konu var çekilişi kazanınca konsolosluk bizden lise diploma aslını istiyormuş ben şuanda üniversite 3 sınıf öğrencisiyim okula kayıt olurken lise diploma aslını okul aldı bunu görüşme sırasında kullanmak için kısa süreli istesem bile vereceklerini sanmıyorum çekilişi kazanmam halinde bu sorunu nasıl hallederim buna göre başvuru yapıcam kimsenin hakkına girmek istemiyorum

• Selam, her ne kadar 'pasaport şartı kalktı' ile ilgili yazılar, söylemler, konuşmalar duysam da okusam da resmi yetkililerden 'net' olan bir açıklama göremedim. Kesin bilgisi olan var ise lütfen link ile paylaşabilir mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |