Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar herkese, Biz de yerimizi alalım bakalım, ilk başvuru olacak. Eşimin çift soyadı var. Başvuru esnasında ikisini de soyad kısmına mı girelim yoksa ikinci isim kısmına mı girelim?

• @Lossantosdy Merhaba, büyük harfle yazılmaz forumda, daha hızlı cevap almanızı da sağlamaz.

• @Elşen amerikada adres kiralayabilirsiniz. Veyahut forumda tek yıldıza sahip olursunuz size adres konusunda yardım ederler

• Bu ileti silindi!

• Evet sayın kardeşlerim, maalesef pasaport şartı kaldırılmış. Daha da kötüsü, ülkemiz başvurabilecek ülkeler arasından bile çıkartılabilirmiş. Bazı ABD’de yaşayan Türkler iltica etmeyin diyordu ülkemize zarar veriyorsunuz diyordu. Onların haklarını yememek gerek. Bazıları ise daha fazla izlenmek için mal mülk gösteriyor burası cennet diyordu. 2023’te ne olur ne biter bilinmez. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Sanırım beklemeyi bıraktığımız da olacak, veya hiç olmayacak. Nasip kısmet.

• Banada Türkiyenin green card başvuruları için son zamanları gibi geliyor.

• @mehmet090 ben de aynı düşünce içerisindeyim. Umarım bu duruma düşmeyiz.

• ⭐⭐

Şu yazı aşırı hoşuma gitti. Hem gitmek isteme motivasyonumuz çok benzer hem de gittikten sonrası için yüzde yüz toz pembe bir durum olmadığını çok güzel anlatmış yazar.

• @Lossantosdy Kimlikte doğum yeri neresi yazıyorsa orayı yazın. Örnek Ankaralısındır kimlikte doğum yeri Çankaya yazıyorsa senin doğum yeri için yazman gereken Çankayadır. Yani Ankara değil! Çankayanın Ankaranın ilçesi olması doğum yerinin Ankara yazılabileceği anlamına gelmez. Çankaya yazacağın yerde Ankara yazarsan hata yapmış olursun.

• @Bulliv teşekkürler darısı alamayanların başına 🙂 az önce meşhur sarı zarfı teslim aldım.

• @doganakca hazırlıktan kastım, eşim adli sicil kaydı alması gerekiyordu, dedik buradaki gibi 1 günde alırız (Rusya). 1 ayda adli sicil kaydı geldi(sicili olmamasına rağmen). zaten son ayda mülakat aldığımız için. Aşı şartı varmış gözden kaçırmışız kalan sürede 2 tane olmak imkansızdı. Bilet fiyatı tek yön 20-25 bin liraydı şuan 35 bin lira olmuş 🙂 Yani bunları keşke daha önce yapsaydık. Fakat yapacak bir şey yok

• @cgokhan hemen aç o zarfı . 😃 hihihi
    . hayırlı olsun umarım. yolun açık olsun

• @defne ooo sen söylemeden açtım bile, teşekkür ederim 😆

• belki bilmeyenler olur, tekrar yazalım da. sonra vebale girmeyelim sakın açmayın o zarfı!

• Başvuru tarihleri açıklanmış, 5 Ekim 8 Kasım. Hayırlısı olsun hepimiz için

• arkadaşlar şu an için Türkiye listede ve başvuru yapabileceğiz, önümüzdeki yılların değerlendirmesini DV2025 te yaparız, ama dilerim ki gerçekten ama gerçekten yeni bir hayata atılmak başlamak isteyenler için DV2024 hayırlara vesile olur, başvurmuş olmak için başvuranlar yerine gerçekten isteyenlerin ve bunun için gerekli birikimini maddi manevi yapmış olanların yüzü güler diyelim. Allah herkesin gönlüne göre versin.

• Bu ileti silindi!

• Kılavuza nereden erişebiliriz

• @cgokhan hocam Skyscanner'dan en uygun ayı seçerek bir bak istersen mesela şu an İstanbul - Houston arası 14 aralıkta aktarmasız şöyle bir uçuş mevcut. Skyscanner'ı bir incele derim.

9dd5fe7a-3dfd-408e-8999-2999f39c30d2-image.png

• @anlsenturk aynen teşekkürler buna baktım bende az önce sen yazmadan 🙂 başka sitelerde 5500 liraya var bavul ıvır zıvır hariç onları ekleyince yine aynı fiyat ve en iyisi THY

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |