Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Süre tek başına bir ipucu olamaz, zira neredeyse tamamı yazılımla yapılan bu tür işlemler için, adil olmayan bir algoritmada bile, süre fazla uzun. Evrak işlemleri ve eskiden kalma bazı prosedürler işi uzatıyordur. Üstelik eğer adil olmasa sonuçlardan bunun yakalanması çok kolay olurdu, varsa bir bit yeniği o da çok ustaca kamufle edilmiştir. Ama onlarca farklı yoldan dolaylı/doğrudan göçmen alabilen bir ülke çekiliş için çok algoritma kasmaz diye düşünüyorum. Her ne kadar çok US komplo teorisi filmi izlemekten mütevellit detaylı bir algoritmanın ince bir şekilde kullanıldığından şüphelensem de yeterli istatistik verisi olmadığından anca sohbet konusu olur bunlar 😉

• Merhabalar ilk defa basvuracagız son mezun oldugumuz okulu yazıcaz dımı suan ıkıncı unıversıte okuyacagım fakat ıkı yıllık mezunıyetım var mezul olunan okulunmu yazılması gerekıyor yoksa unıvrrsıte ogrencısımı esımde unıversıte dondurmus lise mezunıyetini yazması gerekıyor dımı?

• Herkese çıksa keşke de forumca gitsek. 🙂 umarım bu sene çıkar. Trump'ın iptal etme şansı var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gmz3535 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar ilk defa basvuracagız son mezun oldugumuz okulu yazıcaz dımı suan ıkıncı unıversıte okuyacagım fakat ıkı yıllık mezunıyetım var mezul olunan okulunmu yazılması gerekıyor yoksa unıvrrsıte ogrencısımı esımde unıversıte dondurmus lise mezunıyetini yazması gerekıyor dımı?

Bitirilen ya da devam eden en ust duzey egitim seviyesini yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgmar48 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese çıksa keşke de forumca gitsek. 🙂 umarım bu sene çıkar. Trump'ın iptal etme şansı var mı?

Hayir, Trump teoride tek basina iptal edemez, yasalarla belirlenen bir program bu. Yasanin degismesi lazim iptali icin.

• Umudumuz kırılmasın ama şansımız biraz daha düştü.

• @caglar mülteci olmanın ne demek olduğu hakkında bilgin var mı?

• @caglar mülteci kabulü.. farklı bir prosedürden bahsediyor olsa gerek. Yani göçmen kabulü ile mülteci kabulünün farklı durumlar olduğu kanaatindeyim ama bu haber genel olarak trump ın stratejisinde ne kadar kararlı olduğunu da gösterir tabi.. bakalım 2020 ye kadar daha neler yapabilecek.

• @aytac59 bilgim var ayrıca, iltica falan'da bilirim. Şu haberde daha detaylı.

amerikanın her yıl green card ile 50.000 kişi göçmen alıp, bir 50.000 de mülteci aldığını bilmiyorum mesela, haberi yapanın çeviri hatası muhtemelen. Umarım gelmemiştir ama sayıyı düşürmüşler.

• @caglar çok güzel bu bilgilere sahip isen tekrar yazıya göz atmanı ve çeşitlilik ile alakalı bir yer olup olmadığına göz atmanı tavsiye ederim, hee senin mülteci olarak amerikaya sığınmanı gerektiren bir konu varsa o zaman durum farklı, fakat bu forumdaki üyelerin büyük bir çoğunluğu çeşitlilik yani dvlottary ile sürecini oluşturuyor, farklı statüye sahip olanlarda var ama şuana kadar mülteci olarak sığınmak isteyene denk gelmedim

• @crazycells tamam ozaman ben en son mezun oldugum bolumu yazıcam esımde en son mezun oldugu okulu yazıcak saolun sımdıden sadece fotoraf olayını bıraz kafaya takıyorum evde cekılebılırmıyız .

• @aysegul Umarım yanılıyorumdur. Bir kaç güne GC basvuru genelgesi açıklanır, bizi daha nelerin beklediğini öğreniz...:)

• DV Lottery'nin kazanacak sayısının düşürüldüğü ya da iptal olduğuna dair bir haber yok.
    Tamamen benim fikrim olmakla birlikte ara seçimler olduğu için DV2020 için bir değişlik söz konusu olmayacak.
    DV2020 den sonrasını ise zaman gösterecek.

Aşağıdaki resmi site dışındaki hiç bir kaynaktaki haberlere güvenmemenizi tavsiye ederim.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@caglar mülteci olmanın ne demek olduğu hakkında bilgin var mı?

Daha kibar ve yapici bir uslup kullanmaniz gerekiyor.

Ayrica Turkce haberlerde ceviri hatasi da cok oluyor, ingilizcedeki refugee ve asylum seeker; immigrant ve migrant kavramlarini Turkce'ye cevirirken surekli zorlaniyorlar. Bu kavramlarin anlamlari arasindaki ayrim Turkce'de o kadar guclu degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gmz3535 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells tamam ozaman ben en son mezun oldugum bolumu yazıcam esımde en son mezun oldugu okulu yazıcak saolun sımdıden sadece fotoraf olayını bıraz kafaya takıyorum evde cekılebılırmıyız .

En yuksek egitim kurumunu yazmalisiniz.

Evde fotograf cekebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/232/green-card-çekilişi-için-evde-nasıl-fotoğraf-çekilir

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ayrica Turkce haberlerde ceviri hatasi da cok oluyor, ingilizcedeki refugee ve asylum seeker; immigrant ve migrant kavramlarini Turkce'ye cevirirken surekli zorlaniyorlar. Bu kavramlarin anlamlari arasindaki ayrim Turkce'de o kadar guclu degil.

@crazycells MÜLTECİ kelimesinin tam ne anlama geldiğini bilip bilmediği hakkında bir soru sormuş olmamda ne gibi bir kabalık var açıkçası idrak edemedim, gerçekten bilmiyor olamaz mı? paylaşılan haberde yazılanlar açık ve net çeşitlilik lotosunu ilgilendiren bir açıklama yok sadece mülteciler ve sabahtan beri bu haber her yerde dönüyor. İnsanları hemen panik havasına sokmanın hiçbir anlamı yok, bence bir haber paylaşılacaksa önce içeriğinin kimleri ilgilendirdiği iyi araştırılmalı
    üslup konusunda kendi şahsımla alakalı bir parantez daha açmak gerekirse facebook grubunda şaklabanlıkla itham edilmeme rağmen, tanımadığım etmediğim insanlar hakkında haddimi aşan bir üslup takınmadım
    neyse konunun özüne dönecek olursak insanlar bazen elma ile armudu karıştırıyor ve bilgi kirliliğine sebep oluyor amacım sadece yanlış endişeleri ortadan kaldırmak
    saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells MÜLTECİ kelimesinin tam ne anlama geldiğini bilip bilmediği hakkında bir soru sormuş olmamda ne gibi bir kabalık var açıkçası idrak edemedim, gerçekten bilmiyor olamaz mı? paylaşılan haberde yazılanlar açık ve net çeşitlilik lotosunu ilgilendiren bir açıklama yok sadece mülteciler ve sabahtan beri bu haber her yerde dönüyor. İnsanları hemen panik havasına sokmanın hiçbir anlamı yok, bence bir haber paylaşılacaksa önce içeriğinin kimleri ilgilendirdiği iyi araştırılmalı
    üslup konusunda kendi şahsımla alakalı bir parantez daha açmak gerekirse facebook grubunda şaklabanlıkla itham edilmeme rağmen, tanımadığım etmediğim insanlar hakkında haddimi aşan bir üslup takınmadım
    neyse konunun özüne dönecek olursak insanlar bazen elma ile armudu karıştırıyor ve bilgi kirliliğine sebep oluyor amacım sadece yanlış endişeleri ortadan kaldırmak
    saygılarımla

Daha kibar ve yapici bir uslup kullanmaniz gerekiyor. Amacinizin bu olmadigi acik, cunku amaciniz dediginiz gibi olsaydi soyle bir cevap verirdiniz:

"bu haberde multecilerden bahsediyor, oysaki bunun cesitlilik vizesiyle alakasi yok, multecilik ve gocmenlik ayni sey degil"

fakat siz bunun yerine olayi kisisellestirip, haberi foruma tasiyan kisiye karsi yaziyorsunuz. Facebook grubunda olanlari bilmiyorum maalesef, konuyla bir ilgisi oldugunu da zannetmiyorum. Eger sayin @caglar ile kisisel bir probleminiz varsa bunu forum disinda halletmeniz gerekiyor.

Ben de bu yaziniza bu sekilde kibar cevap vermeyebilirdim, emin olun bunu yapmak zor bir sey degil 🙂 siz kendinize karsi nasil davranilmasini istiyorsaniz, baskalarina da oyle davranin.

• Sn @crazycells, sanırım @caglar ile @caglaror beyi karıştırdınız:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |