Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar herkese bende aranıza katılmaktan onur duydum ilk başvurum olucak bakalım belkide ilk seferde kazanan talihlilerden oluruz diye ümit etmekteyim☺

• ⭐⭐

@cemil-erturk Aramiza hos geldin abi selamlar. Dilerim sana da cikar 🙂

• @celica hoşbulduk bakalım nasip kısmet inşallah çıkarda yeni bir hayata başlarız bizde çekirdek ailemle

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş yanlış anladıysam ve yanlış anlaşıldıysam özür dilerim hocam tatlıya bağlayalım sohbeti hepimiz burda aynı amaç için toplandık belki de ben biraz alınganlık yaptım 🙂

• Herkese selamlar. Çok uzun süredir üye olmadan ziyaretçi olarak forumu gezen biri olarak dün itibariyle foruma üye olarak da katkı sunmaya karar verdim. 2024 için de başvuru gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım herkes hayallerine kavuşur. Bu da forumdaki ilk mesajım olarak kayıtlara geçsin 🙂

• ⭐⭐

@caliskanpr Merhaba, hoşgeldiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

hell yeah ben geldim napıyonuz

• ⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

hell yeah ben geldim napıyonuz

welcome Ekrem abi, başvuruyu yapıp bekleme moduna girmeyi bekliyoruz 😊

• ⭐⭐⭐⭐

@Erkand hadi bakalım bol şans 😃

• Anlık bir heves geliyor, sonra forumda 20 yıl çıkaramayanları görünce hevesim saniyesinde sönüyor. Geçen sene totem yapıp foruma neredeyse hiç girmemiştim, yüzüm yine gülmedi. Demek ki mesele umursayıp umursamamak değilmiş.

• ⭐⭐

Arkadaşlar merhaba, bi konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var 🙂 İş hayatım boyunca hep Bankacılık üzerine çalıştım şu an da bir bankanın genel müdürlüğünde çalışıyorum. Çalışma ortamı olarak çok rahatım haftanın 2 günü ofise gidiyorum 3 gün evdeyim ve istifa etmediğim sürece işten çıkarılma gibi bir durum söz konusu değil ama malum Türkiye'de bankacılar sabahtan akşama kadar parayla oynayıp akşam eve giderken BİM'den yoğurt alan beyaz yakalılardır 🙂 Gelelim tavsiye istediğim konuya; bir arkadaşım bir e-ticaret şirketin lojistik müdürü olarak çalışıyor. Bu firma şu an büyümekte olan bir firma ve kendi kategorisinde sektörün lider firması. Yeni açılacak bir departmana yönetici olarak gitmemi istiyor maaş olarak vs. şu an çalıştığım rakamın 2,5 katına gideceğim. Amerika hayalimden hiç bir şekilde vazgeçmeyeceğim için sizce mantıklı olan kurulu düzenimi bırakmayıp akmasa da damlar mantığıyla devam etmek mi yoksa konfor alanımdan çıkıp risk alarak yeni işe geçmek mi? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

Merhabalar,
    Benim size önerim söyle olur ki kesinlikle çıkıp gidin. Bu tarz sektörler yurtdışı fırsatlarını sizin için daha çok açar. Benimde bi arkadaşım lojistik sektöründe çalışıyordu şirketi onu Rusya’ya transfer etti. Şuan çok iyi yaşam şartları var kendimi onun şirketine sokturmak istemiştim ama işte biliyorsunuz ki her insan gibi dost kazığı yedik.. @sytahmt

• @sytahmt
    Merhaba, Bu tamamen sizle alakalı bir durum. Yaşınız, karakteriniz, bahsettiğiniz sektörü bilip bilmediğiniz ve benzeri birçok etkeni bilmiyoruz yorum yapmak için.
    Kendi adıma buradan gidin gitmeyin gibi bir tavsiye veremem, ama sadece başlangıç maaşının tatmin edici olması bir kriter olmasın sizin için.
    Yakın arkadaşım zamanında çok cazip bir maaşı, geleceğini iyi gördüğü başka bir firma için red etmişti neredeyse yarı maaşla diğer firmaya girdi. Şu an herkesin bildiği bir atıştırmalık firmasında patron nun yardımcılarından biri.
    Banka işiyle piyasa işi farklıdır bana göre. En iyi kararı ancak iyi ve kötü yanlarını düşünüp siz vereceksiniz.

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba, bi konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var 🙂 İş hayatım boyunca hep Bankacılık üzerine çalıştım şu an da bir bankanın genel müdürlüğünde çalışıyorum. Çalışma ortamı olarak çok rahatım haftanın 2 günü ofise gidiyorum 3 gün evdeyim ve istifa etmediğim sürece işten çıkarılma gibi bir durum söz konusu değil ama malum Türkiye'de bankacılar sabahtan akşama kadar parayla oynayıp akşam eve giderken BİM'den yoğurt alan beyaz yakalılardır 🙂 Gelelim tavsiye istediğim konuya; bir arkadaşım bir e-ticaret şirketin lojistik müdürü olarak çalışıyor. Bu firma şu an büyümekte olan bir firma ve kendi kategorisinde sektörün lider firması. Yeni açılacak bir departmana yönetici olarak gitmemi istiyor maaş olarak vs. şu an çalıştığım rakamın 2,5 katına gideceğim. Amerika hayalimden hiç bir şekilde vazgeçmeyeceğim için sizce mantıklı olan kurulu düzenimi bırakmayıp akmasa da damlar mantığıyla devam etmek mi yoksa konfor alanımdan çıkıp risk alarak yeni işe geçmek mi? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙂

Hocam srn bir kere bankacısın a bankası olmaz b bankası olur yine baika bir bankada iş bulursun. Madem rakam böyle yüksek, yerinde olsam saniye düşünmem. Olaya şöyle bak sen bu lojistik firmasında bir sene tutunduğunda alacağın rakamı o bankada ikibuçuk senede alacaksın. Bir sene çalışıp birbuçuk sene boş gezsrn kafa kafaya gekecek kazancın. Zaten belli bir banka tecrüben var. Bende sektör değiştirdim zamanında, çokta iyi oluyor. Hayata bir defa geliyorsun en iyi şekilde değerlendir, kendine güven. Diğer srktörüde enine boyuna bir araştır, çok itici bir iş değilsr senin için en azından parası için bile yapılır. Bol şans diliyorum.

• @sytahmt insan tüm yaratıcılığını konfor alanından çıktığında buluyor. Bu olasılık olmadıysa başka olasılığı deneyin sonuçta Amerikada bir olasılık ve hepimiz burada bir şeyler olmadığı için orayı deniyoruz.

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hangi departman ve pozisyon olduğunu yazmadığınız için net bir cevap veremeyeceğim, ancak yapacağınız iş mevcutta yaptığınız işin özellikleri ile bağdaşmayan bir iş olacaksa; muhtemelen bir gün pişman olacaksınız.

Sektör değiştirmedeki en önemli etken, gidilecek olan pozisyonun önceki yaptığınız işlerle bir şekilde uzaktan yakından bağdaşmasıdır bence. Yoksa sonu hep hüsran oluyor, yıllardır görüyorum.

Bu yazdıklarım sadece benim gözlemimdir, aynısı olacak demiyorum kesinlikle. Ama olma olasılığı son derece yüksek.

Haa ama sizin gideceğiniz departman Finans-Muhasebe ise ve pozisyon da Finans Müdürü, Muhasebe Müdürü vs. gibi bir şey ise hiç durmayın, yarın istifanızı verin 🙂

• ⭐⭐

@Ping-PONG bu sayfada seni göremedim abi, yeni sezon başvurularından feragat mı ediyorsun yoksa 🙂

• herkese selamlar forumu okuyordum baya bir süredir ama hiç başvurmamıştım bu sene başvuracağım kim bilir belki de ilk seferde kazananlardan olurum, umarım herkes hayallerine ulaşır 🙂

• Beyler DV2023 yeniden çekilsin, benim durumum iyi değil.

• @FlyingChuck yalnız değilsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |