Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@sytahmt 174 toplam iletimde herkese gayet düzgün saygı çerçevesinde yanıtlar vermiş elimden gelen konularda yardımcı olmuşum yada yardım istemişim nedense gergin cevap verilmiş denebilecek ileti sayısı sadece 2. Biri bu üyemize resmi bir sonuç olmadan sadece böyle bir bilgi paylaşıldığını söylediğim, bir diğeri de sizin yalanla başkalarını yaftaladığınız iletiydi (ki bu iletilerinde gerginlikle bir alakası yok ama neyse). Onun için bu yorumu yapmanıza hiç şaşırmadım

• ⭐⭐⭐

Uluslararası hukuka göre iltica başvurusu yapan her göçmenin iltica sebebine ve vereceği ifadeye bakmakla zorunlu o ülke. Sağolsunlar TR içerisinde yaşanmayan olay kalmadığı için sanırım haklı sebebler görülerek onaylanıyor. Ayriyetten herkes içeriye alınmıyor mahkeme bekleyenler oluyor,deport edilip ülkeden cıkmayanlar oluyor. Hatta ufak bi notta düşeyim iltica talebinden yaklasık 24 ile 48 saat arasından sonra (meksika sınırından geçenler adına söylüyorum) ülkenize dönmek istiyor musunuz diye ufak baskı kuruluyor. @diablo_ercan

• ⭐⭐

@waterman hmm anladım. ancak kötü yanları var. green card'a uygun ülkeler arasından çıkartmasınlar sonra. iltica etmek kolay değil diye biliyorum. yüzeysel araştırdım şartları var. hayati tehlike gibi. Aman neyse ne. yasal olarak başvuruda bulunan bizlere zararı dokunmasın yeterli. yoksa bizler zararlı çıkacağız.

• @diablo_ercan green card lotosuyla alakasız bu dediğiniz.
    green card lotosundan çıkarılan ülkeler abd'ye çok göçmen göndermiş ülkeler. mesela hindistan, çin vs.
    abdde legal olarak yaşayan türk sayısının çok daha fazla olması gerek lotodan çıkarılmamız için. Lotonun kriteri diversitydir.

• ⭐⭐⭐

Son 5 yıl içerisinde 50 bin göçmeni aştığı zaman DV lotterye o ülke başvuru yapamıyor. 2022’nin ilk çeyreğinde 9 binlik bi giriş olduğunu hesaplar iş,aile ve diğer göçmenlik statülerini hesaba katarsak bu sayının artmasını beklememek çok şaşırtıcı olur. Hepimizin tek yegane amacı yasal statüde göçmen olabilmek tek endişemiz bu ve maalesef geçen her gün bizi daha da zora sokuyor. İlgili kaynak için tıklayabilirsiniz@charon

• @waterman resmi rakamlara baglı. non immigrant vizeler geçerli değil ama(h1b, e2, f1 vs).

• @waterman ilk yazdiginiz cumledeki 5 yil durumu dogru. Her yil DV kilavuzu yayinlandiginda bunu acikliyorlar zaten. Ancak, 2022'nin ilk ceyregindeki 9 bin sayisinin dogru oldugunu sanmiyorum. El Paso'dan girislerin oldugu haberi dikkate aldiysaniz, orada 1 Ekim 2021 itibariyle olan sayidan bahsediyor.

• Merhaba,

Başvurular ne zaman başlıyor acaba?

• @amnesia ekim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amnesia her yıl 15- 25 eylül arasında başvuru kılavuzu açıklanır ozaman kesin tarih olarak kılavuzda yazar ancak @enemy dediği gibi ay olarak ekim - kasım arasındadır

• 2024 için başvuru tarihi belli oldumu arkadaşlar?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@amnesia her yıl 15- 25 eylül arasında başvuru kılavuzu açıklanır ozaman kesin tarih olarak kılavuzda yazar ancak @enemy dediği gibi ay olarak ekim - kasım arasındadır

Teşekkür ederim.

@enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@amnesia ekim

Teşekkür ederim.

• 50 yaşımada gelsem yinede başvurucam

• Greencard başvurusunun ücretli olması lazım yemin ederim başvuranların en az %70'i kazansa dahi maddi yetersizlikten Amerika'ya gidemeyecek. Olan bize oluyor

• ⭐⭐⭐

@cashh44 arkadaşlar tamam eski sayfaları okumuyorsunuz anlıyoruz sorular geliyor daha önce sorulan ama sadece 3 post yukarda cevabı var, arka sayfa bile değil. Bu forumda bulamayacağınız hiç bir sorunun cevabı yok nerdeyse çok kişiye özel bir sorun değilse sadece eskiye dönük biraz okuma gerektiriyor.

• Arkadaşlar biliyorum çekiliş random fakat yüksek lisans ve/veya doktora mezunu olan kişilere gc çıkma durumuna yönelik herhangi bir veri var mıdır elimizde? Yıllara göre eğitim seviyelerini baz almak suretiyle bu eğitim seviyelerine göre belirli bir dağılım yapılmış mıdır acaba?

• Yeşil kart forum ailesine selamlar umarım hepinizin sağlığı sıhhati yerindedir. aktif olarak forumda bulunmasamda mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum. Temmuz ayının da sonuna geldik zaman öyle yada böyle bir şekilde geçiyor başvuru zamanı yaklaşıyor.

• Takip edebildiğim kadarıyla 2022 sürecinin bitmesine az bir zaman kaldı ancak hala vize mülakatı alamayan insanlar var ve ya umutlarını kesiyorlar yada başka ülkelerden randevu almaya çalışıyorlar görünen o ki Ankara'nın yavaş çalışması ve artan kovid vakaları 2023 sürecinide etkileyecek. Umarım herşey bir an önce yoluna girer ve kazanan herkes vizesini alır.

• ⭐⭐⭐

@amnesia, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar biliyorum çekiliş random fakat yüksek lisans ve/veya doktora mezunu olan kişilere gc çıkma durumuna yönelik herhangi bir veri var mıdır elimizde? Yıllara göre eğitim seviyelerini baz almak suretiyle bu eğitim seviyelerine göre belirli bir dağılım yapılmış mıdır acaba?

bu konuda tam hatırlamamakla birlikte , forumda Yaş aralığına göre , başvuru sayısına göre gibi tablolar hazırlamıştı arkadaşlar belki okul durumuna göre de bir tablo yapılmıştır.

• Selamlar uzun zaman sonra buralardayız..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |