Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @diablo_ercan Herkes için hayırlısı olsun

• @diablo_ercan bitmiş be bir şey kalmamış ben salmıştım ara ara forum da görüyorum. Belki unutunca çıkar (genelde böyle çıkıyor ) 😅 😅

• ⭐⭐

@yenihayaletadam keşke unutabilsek mümkün değil hahahah

• @diablo_ercan Merhaba. acaba kayıtların açılmasını gösteren bir sayaç var mı? nereden takip edebiliriz?

• ⭐⭐

@emirrr kayıtların açılmasını gösteren sayaç veya geri sayım linki bende yok. Forumda sayaçla ilgilenen varsa paylaşırlar.

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

KALDI 353 GÜN 10 SAAT 😃

KALDI 298 GÜN zaman hızlı geçiyor 🤥

• ⭐⭐

@yenihayaletadam ben DV cekilisine daha basvurmadan unuttum ilk basvurum bir de sahiden az kalmis 😃 tek umudumu ona baglamak istemiyorum lottery sansim yokmus gibi bir seyler arastiriyorum...

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@emirrr, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan Merhaba. acaba kayıtların açılmasını gösteren bir sayaç var mı? nereden takip edebiliriz?

Geçen sene forumda uygulandı basvurular kapandıktan sonra bu sene de uygulanır büyük ihtimal o zamana kadar Google Play de Geri Sayım diye uygulama var oradan tarih girip geri sayımı takip edebilirsiniz.

• Umarım pasaport zorunluluğu kalkmaz. Boşu boşuna başvuran bir sürü kişi olacak eğer pasaport zorunluluğu kalkarsa başvuru sayısı yine 2 katı olur diye düşünüyorum

• @Joey Zorunluluk kesin olarak kalktı diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐

Henüz yönerge yayınlanmadı. Herşey yönerge yayınlanınca belli olucak. Arkadaşlar sonucunda gerçekten şansa bağlı bi çekilişe katılıyoruz. Olursa olur olmazsa olmaz kafasında diğer yolları araştırın. Green card 2.planınız olsun. Bende yıllardır başvuran biri olarak pasaport şartının kalmasını isterdim ama işte.. @Kekw

• ⭐⭐

@Kekw, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Joey Zorunluluk kesin olarak kalktı diye biliyorum.

Şuan için kalktı fakat kılavuz yayınlandiğinda tam belli olacak her şey

• Herkese merhabalar arkadaşlar 7 mayıstan sonraki ilk mesajım bu sanırım arada başka konulara yazdım mı bilmiyorum kısa bir durum güncellemesi yapmak istiyorum DV23'ten sonra kısa bir şok yaşadım ilk katılım ve hayaller sonra o malum yazı sonrası çabuk toparladım önce ne ve nasıl yapabilirim diye uğraşırken uzunca bir süre almanya nitelikli işçi alımı için uğraştım mesleki diploma denkliği için uğraşıyorum ama sürekli işlerim ters gidiyor ya evrak eksik deniyor ya ilgilenen memur bir kaç gün sonra cevap veriyor bu sancılı süreçte kafayı yememek elde değil neyse gel zaman git zaman işin sonuna geldik bu sefer de mesleki diploma transkripti ile çerçeve eğitim programı bir biri ile uyuşmuyor allahım sen sabır ver derdimi alman memura buradaki milli eğitim memuruna ve okuldaki memura anlatıyorum yok herkes topu birbirine atıyor en son müfredata uygun eğitim aldığıma dair yazıyı aldım almanyaya gönderdim arkadaş bu sefer de alman memur izine çıkmış hanımefendiyi bekliyorum 11 temmuzda döneceğim dedi bugün 14 temmuz mesaj attım cevap yok daha gelmedi galiba sonra dedim indeed'ten Amerika'daki mesleğim ile ilgili işlere başvuru yapayım belki birşeyler olur dün 13 temmuz yaklaşık 70 adet iş başvurusu yaptım 8-10 tane farklı eyalete gece bir tanesi geri dönüş yaptı H1B vizesi için destek veriyoruz ama önce yönlendirdiği denklik sağlayıcı kurumdan diploma denkliğini al bize gönder sonra devam edip etmeyeceğimize avukatlarımız ile belgelerini inceledikten sonra karar vereceğiz diye neyse bugün yönlendirdiği kurum ile görüştüm belgelerimi gönderdim ama dedim bak bu belgelere denklik çıkarmı ben ödemeyi yaptıktan sonra bu belgelere diplomaya denklik olmuyor diye olumsuz cevap verip boşuna para harcatmayın diye belgelerime baktılar kısa bir sorgulama sonra bu belgelere denklik çıkıyor garantisini veriyorum diye cevap geldi sonra ödeme faturası maili aldım 22 temmuza kadar süre verdiler ödemeyi yaptığınız an işlemleriniz otomatik olarak başlayacak diye şimdilik birkaç gün bekleyeceğim sonra kısmet hangisi göreceğiz ya Almanya denkliği yada Amerika denkliği bu arada yks 2022 sınavına da girdim olmadı bu iki ülkede karşılığı olan bir bölümden yürürüm her ihtimali sonuna kadar kullanmayı planlıyorum benden şimdilik bu kadar sessizim ama derinden mücadeleler veriyorum her zaman kendime şunu derim ÖLMEDİĞİN SÜRECE HİÇBİR ŞEY BİTMEMİŞTİR.

• ⭐⭐⭐

O kadar iyi yazmışsın ki süper👍 Mesleğiniz nedir özel değilse? @Gökhan-A

• @waterman diş protezciliği

• Yerimizi almasına alalımda ee bu çıkmıyor kardeşim 😃

• amerika, g.c unut unuuuuut yokmuş gibi yaşa, hayatına bak, çıkarsa ne ala diyorum ve uyguluyorum. sonra ne oluyor hooop bir american filmi izle. ayyy ne güzel ev, ay ne güzel şu bu diyip yine moda giriyorum 😂😂😂

• @byn_dogan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

amerika, g.c unut unuuuuut yokmuş gibi yaşa, hayatına bak, çıkarsa ne ala diyorum ve uyguluyorum. sonra ne oluyor hooop bir american filmi izle. ayyy ne güzel ev, ay ne güzel şu bu diyip yine moda giriyorum 😂😂😂

Ben o yüzden video izlemeyi bıraktım 😂 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |