Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@charon evet evet dana önceden tartışılmış,

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Temmuz veya Ağustos ayında randevusu olan var mı?

• @kingablu bende temmuz ve ağustosta randevusu olan kişi duymadım.
    Umarım öne çekerler

• @ahsenaydgdu onlarının istemini anlamak mümkün değil, bi kaç tane daha vize eklerim demişsiniz ama mesala ben, hiç yurtdışı seyehatim yok ilk defa USA vizesine başvurdum ve 2 soru sordu birisi espiri niteliğindeydi. Eşimin vizesi olup olmadığını sordu yok dedim tamam onaylandı dedi. Evli ve sporcu olmam vermelerindeki neden. Demekki hiç bi sporcu gidipte geri dönmemezlik yapmamış

• ⭐⭐⭐

@Umutcum ben traveller profili çizmek istediğim için böyle yapıyorum ama bi talihsizlik yaşarız heycanımıza yeniliriz enerji tutmaz redde gelebilir🥺 sizn durumunuzda istisna olmuş tebrik ederim 🙏🏼

• herkese merhaba. başvurumu kendim yaptım o nedenle gereken belgeleri basit ve net şekilde bulamadım hiç biryerde.
    b1-b2 vizesi için gereken belgelerin olduğu bir liste var mı acaba ?

• @meli b1 icin belge gerekmez. Schengen degil bu

• @charon Elimiz boş mu gidecez, haftaya randevum var!

• @Kef14 toplasanda bakmıyorlar ama hatırladığım kadarıyla; 3 aylık banka hesap dökümün, ssk dökümün, adli sicil kaydı, evliysen evlilik cüzdan fotokopin, tapu yada ruhsatın varsa. Şirket sahibiysen şirket ile ilgili evraklar

• @Kef14 mutlaka götürmeniz gerekenler; ds160 onay sayfası, randevu sayfasındaki onay ve talimatlar bölümünün çıktısı, pasaport, iki adet güncel fotoğraf
    Bunların haricinde durumunuzu ve geri döneceğinizi ispatlayacak belgeler.

• @Kef14 hangi belgeler istendigi yazildi.
    Abd belge istemez

• Bu ileti silindi!

• @kingablu onay ve talimatlar bölümünde ayrıntılı yazıyormuş. çok yeniyim burda öğreniyorum:)

• Arkadaşlar merhaba ben Ozan. Ocak ayından beri aktif takip ediyorum totem yapmıştım sonuçlanana kadar üye olup yazmayacaktım.

Bugün nihayet beklediğimiz vize görüşmesi geldi 7.30 randevusu olarak içeri girdik ben,eşim ve 1 yaşındaki kızım ile.

Personeller gayet yardımcı oluyorlar her konuda. Maske ile girme zorunluluğu varmış.

Mülakat türkçe olarak orta yaşlı kumral bayan ile gerçekleşti maalesef red aldık.
    +Niçin amerikaya gitmek istiyorsunuz ?

• Tatil amaçlı Miamiyi , orlando da disney worldü ve sonrasında da san franciscoyu gezmek istiyoruz dedim.
      +çok saçma bir şekilde eliyle işaret yaparak florida burada san francisco şurada, californiada da disiney var diye söyleyip bön bön yüzüme baktı.
    • Bende biz Orlandoda ki disneye gideceğiz dedim. Dönüp bişeyler yazdı.
    • Daha önce yurt dışına çıktınız mı dedi
      -Hayır ilk yurt dışı deneyimimiz olacak. ( birtek gittiğimiz k.kıbrıs var onuda zaten tanımıyorlar) dönüp bişeyler yazdı..
      bu arada ben fokus kalmışken eşim kadının bu olmadı diye dediğini duymuş ben hatırlamıyorum bile heyecandan.
      +Amerikada tanıdığınız var mı ?
      -yok.

1dk kadar bekletti bişeyler yazdı size şuan vize veremiyoruz diyerek hayallerimizi yaktı.

Malum kur yüzünden bu 6 aylık süreçte avrupa ülkelerine giriş çıkış yapmim diye düşündüm. Hiç yurt dışına gitmeyenede verdiklerini duyduğumuz için. kenara attığım 12 bin $ vardı anca Amerika için yeterliydi.

Mülakata ilk girenlerden olduğumuz için öyle sıra bekleme olmadı seri bir şekilde girip çıktı herkes. Aynı sorular sorduklarını duyabildim sadece. Bizden önce 50 lerinde bir abla vizeyi aldı, öğrenci vizesi aldı bir arkadaş. Bizle birlikte 7-8 kişi gördüm 3 kişi alamadık bizi tek aile olarak sayarsam.

Profil olarak, Dental sektörde diş malzemeleri satan bir firmada satış temsilcisiyim gelirim 14-15 bin arasında evim var , hesaptada 6 aydır hareketsiz duran döviz vardı. Hiçbir evraka bakılmadı.

Ve son olarak vize sayfalarında okurken gıcık olduğum döneceğinizi destekleyen belgeler sunun diyor. Mülakatı yapan kadına mı özgü bilmiyorum konuşturmuyor ki kısa cevap istiyor cümlenin içinde saçma sapan evim var mı demek lazım, ailem burada mı demek lazım nasıl alakasız bir şekilde karşı taraf sormadıkça söyleyebilirsin ki?

Neyse dertliyim arkadaşlar başınızı şişirmeyeyim daha fazla. Herkesin hakkında hayırlısı olması dileğiyle…

• ⭐⭐⭐

@baracus çok geçmiş olsun üzüldüm gerçekten 🥺 keşke önce sorsaydınız burda beraber bi senaryo hazırlardık. Ben 2 farklı yer söylemeyin ya tek florida ya tek california diyin derdim 🥺
    Bu ara yunanistan vize almak kolay diyorlar, red oranı(%3) en düşük ülke olduğunu duydum. isterseniz kendi aldığım turu sizede önerebilirim.

• @Kef14 red almanizin sebebi seyahat planinin mantiksiz olmasi.
    floridadaki disneyworldu gorecegiz diyip daha sonra california demeniz vize memurunda celiski yaratmis(bunlar toplu yerlesecek diye dusunmuslerdir). floridadakine gidiyorlar ama californiadakine neden gitmiyorlar diye dusunmustur. sizin cevabiniz da mantiksiz olmus.
    florida-california arasi 6 saat civari surer ve ucak bileti saglam pahalidir. ayri ulkeler gibi dusunun bati ve dogu yakasini.
    floridadan sonra road trip yapacagiz,suralara buralara gidecegiz(yakin yerler) deseydiniz alma sansiniz baya artardi.

onceki yurtdisi seyahati olmamasi isin tuz biberi olmus.

sonuc= vize memuru haksiz degil.

• ⭐⭐⭐

@charon bencede tatil planındaki tutarsızlıklardan birazda heycan eşlik ettiyse ondan olmamış. Sizn vizeniz var mı @charon bey

• @baracus çok geçmiş olsun

• Ben de sorumu yönelteyim bu arada madem.

20 gün kadar önce amerikadan kız arkadaşım geldi ve Türkiye'yi gezdirdim. İade-i ziyaret gerekti ve turist vizesine başvurmayı düşünüyorum. Ama okuduğum kadarıyla geç zamana veriyorlar vize görüşmesini. Bu ay başvurulsa en yakın hangi tarihe çıkar acaba?

(İlk kez Amerika vizesine başvuracağım. Daha önce yurtdışı tecrübemin olmamasının eksi izlenim getirdiğini biliyorum ama oradan davet, mektup, arkadaş vs konusundan yine de denemek istedim. Boşa çaba olmaz heralde inşallah)

• @ahsenaydgdu Teşekkürler sağolun, önerinizi paylaşmanızı rica edeceğim değerlendiririz neden olmasın. Ben herhangi bir danışmanlık almadım başvuruyuda kendim yaptım. Söylediklerimin mantıksız olduğunuda düşünmüyorum turist olarak istediğim yere giderim kuşkusu varsa ne kadar bütçe ayırdınız der hesaba bakardı görevli. Araç kiralarım, uçakla giderim floridadan caliye bu benim düşünmem gereken bişey sonuç olarak ülkesinde para harcayacağım.. neyse sağlık olsun ya kısmet değilmiş diyelim..

Benzer Başlıklar

• 44
  • 5
  • 21
  • 160
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |