Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Nkah, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam artık elalem 7 sülalesine başvurur ne de olsa pasaport şartı kaldırıldı, seneye de fakir ülkeler telefonu bulamıyor paraları yok başvuru için fotoğraf şartını nasıl yerine getirsinler az biraz insaf diyip dava açarlar fotoğraf şartı da kaldırılır, %1 olan çıkma ihtimali de %0,001 olur, şu green Card çekilişi için ne kadar doğru karar alıyorlarsa hep bozuyorlar arkadaş bizim başvuracağımız senelere bilerek mi denk getiriyorlar anlamıyorum xd

Aynen öyle anlamıyorum abi daha pasaport çıkartmaya üşenen/maddi gücü olmayan o kadar para bulup nasıl gidecek. Bir yandan da bu Loto diyorum para olması saçma bilmiyorum saçma durumlardan birisi 🥲

İşte bu sebepten her yıl milyonlarca kişi pasaport çıkartacak param yok diyen iki afrikalı ile bu dava konusunu haklı bulan hakime ana avrat sövecekler hemde yıllar boyunca!! Ben olsam milyonların bel bağladığı böyle bir davayı reddederdim. Sonuç olarak oraya isim soyisim yerine marka adı girip sonra kazanan ahmaklar var. Ardındanda utanmadan bunu düzeltebilecek avukat var mı diye utanmadan yardım istiyorlar. Hepsine sövüyoruz her sene büyük zevkle!

• Ben de bu sene evrene mesaj yolladım. Olucak. Bunu buraya yazıyorum. Giresundan selamlar.

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam artık elalem 7 sülalesine başvurur ne de olsa pasaport şartı kaldırıldı, seneye de fakir ülkeler telefonu bulamıyor paraları yok başvuru için fotoğraf şartını nasıl yerine getirsinler az biraz insaf diyip dava açarlar fotoğraf şartı da kaldırılır, %1 olan çıkma ihtimali de %0,001 olur, şu green Card çekilişi için ne kadar doğru karar alıyorlarsa hep bozuyorlar arkadaş bizim başvuracağımız senelere bilerek mi denk getiriyorlar anlamıyorum xd

Aynen öyle anlamıyorum abi daha pasaport çıkartmaya üşenen/maddi gücü olmayan o kadar para bulup nasıl gidecek. Bir yandan da bu Loto diyorum para olması saçma bilmiyorum saçma durumlardan birisi 🥲

İşte bu sebepten her yıl milyonlarca kişi pasaport çıkartacak param yok diyen iki afrikalı ile bu dava konusunu haklı bulan hakime ana avrat sövecekler hemde yıllar boyunca!! Ben olsam milyonların bel bağladığı böyle bir davayı reddederdim. Sonuç olarak oraya isim soyisim yerine marka adı girip sonra kazanan ahmaklar var. Ardındanda utanmadan bunu düzeltebilecek avukat var mı diye utanmadan yardım istiyorlar. Hepsine sövüyoruz her sene büyük zevkle!

Dostum sonra da diyorum ki bu bir loto maddi bir şart olması saçma gibi onun yerine gerçek kişileri ayırt etmeleri için bir sistem bulunması lazım maddi olmayan gerçek kişi olduğunu şap diye anlayacak bir sistem akıllara gelen bir şey varsa bizde dava edelim 🙂

• @yenihayaletadam Vıze gorusmesınde banka dokumunu gosterıyoruz, basvururkende gostereleim 10 bin dolari olmayan bastan red yesin abi. Amerikalilara turk pratik zekasi gerek 😃 Basvuru sarti 10 bin dolar banka dokumu + pasaport olsa forumdaki herkes tek gecede amerika bileti kazanir...

• @diablo_ercan Anladım, çok teşekkür ederim,

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam Vıze gorusmesınde banka dokumunu gosterıyoruz, basvururkende gostereleim 10 bin dolari olmayan bastan red yesin abi. Amerikalilara turk pratik zekasi gerek 😃 Basvuru sarti 10 bin dolar banka dokumu + pasaport olsa forumdaki herkes tek gecede amerika bileti kazanir...

başvuru yaparken bende o kadar çıkmaz mesela ama aklıma direk 2-3 tane yol geldi o yüzden biz Türkler her türlü bir yolunu buluruz 🙂 muhtemelen bu muhabbet yıllarca böyle gelip gidecek 😕 buna bel bağlamak büyük risk ilk sene diye heyecan yapmıştım ama o heyecan kalmadı green card ile her şeyi sildim unttum başka yollara bakıyorum tavsiye ederim 🙂 green card olursa da tamamen şans olur 🙂

• @celica banka hesap dökümü değil de genel olarak mal varlığımızın olduğunu ispatlasak fena olmazdı.

Diyelim ki bir kuruş param yok mesela ama 0 model bir arabam ve/veya rezidans dairem var.

Sırf bir çekiliş için bunları satmak manasız olurdu.

Öte yandan ABD için önemli değil ki bunlar. Onlar için önemli olan çekilişi yapıp "gelen/gelebilen gelsin, gelmeyen/gelemeyen şansına küssün" diyebilmek.

Şimdi siz ABD'de yaşıyorsunuz. Ahmet başvurdu ama parası yok ve de ilk senede çıktı. Mehmet'in ise parası var ama 10 senedir çıkmıyor. Bu durumu size anlatsalar "bana ne ki bundan" demez misiniz?

Bizimki de bunun gibi bir şey işte. Kendi kendimizce düşünüp duruyoruz sadece.

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Dostum sonra da diyorum ki bu bir loto maddi bir şart olması saçma gibi onun yerine gerçek kişileri ayırt etmeleri için bir sistem bulunması lazım maddi olmayan gerçek kişi olduğunu şap diye anlayacak bir sistem akıllara gelen bir şey varsa bizde dava edelim 🙂

Olmaz olur mu kardeş, elbette var.
    Benden mülakatta istediğini başta istesin mesela. Örnek veriyorum desinki başburu sahibinin başvuru yaptığı gün içinde alınmış banka hesap dökümü. En az 3K para görmek istiyorum desin. Ya da başvuruda konsolos görüşme ücreti olan 300 dolar civarı parayı peşin istesin. Çıkmazsa iade etsin mesela. Çıkarda gitmezsen görüşmeye ya da elenirsen o senin problemin olsun. Ya da minnak bir başvuru ücreti olacak 40 50 dolar gibi. Gitmek istemeyen vermez o parayı. Bunları yapmazsn önüne gelen başvuru yapar. Bir ailenin dört kişi olduğunu farz et her sene 9-10 bin aile, 9-10 bin kadar da bekar göçmen alıyorlar. Hiçbir sene 50 bin üzerinde gözükmüyor. Hep dört beş bin kişi bazen daha fazla noksan alım yapıyorlar. Bunda da gitmeyecek olanların başvurusu önemli bir etken.

• @ayvalik10 Bu konular daha önce konuşulmuştu diye hatırlıyorum ben de ama trump-biden değişikliği, pandemi, afgan göçü ve şimdi de rus-ukr savaşı sebebi ile bu kotanın yükselip alçalması pek gündeme gelmez diye düşünüyorum açıkçası. Zira özellikle Afganlar ve Ukraynalılar için ciddi bir kota açacaklardı zaten ayrıca GC kotasına yoğunlaşmazlar diye düşündüm.

• Doların bu denli yükselmesi ve son 2 senedir ABD ye göç'ün popülerleşmesi, özellikle turistik amaç ile ya da öğrenci olarak gitmeyi planlayan çoğu kişinin vize randevu kuyruğuna takılmasına, ekonomik tıkanmaya ya da çok ince detaylar sebebi ile vize reddi yemesine sebep oluyor.
    Özellikle pandemiden sonra orta doğu ve Rus tarafı da karışında göç fazlalaştı. Aklı olan herkes bir yol peşinde ve adamlar da haliyle bunun farkındalar.
    Bu seneden itibaren hem greencard hem de diğer yollar baya çetrefilli olacak gibi. Umarım bir şeyler güzel anlamda değişir de herkes hayalinin peşinden gider.

• ⭐⭐⭐

Artık green card yerine iş vizelerine odaklanmanın zamanı gelmiş gibi gözüküyor kanaatimce. bazı ajanslar iş bulma durumuna da yardımcı oluyormuş diye de okudum forum içinde. Artık ne olsa yaparım kafasındayım ki her zaman öyleydi. Tabi ki hepimizin amacı yasal yolla gitmek. Az önce maaşım yatmış 12 saat + bayram mesaileri toplam 5 bin TL gibi komik bi rakam ki ev kiram 4 bin TL 😃

• @waterman bu ajansları nereden bulabilir ya da daha doğrusu hangi iş kollarında yardımcı olurlar bize?

Yabancı üniversiteler ile ilgili bir konuşma dinlemiştim. Kafa avcıları diye bir şey varmış. ABD üniversitelerinden mezun olunca bu avcı şirketler ile anlaşıyormuşsun. Bu anlaşmadan sonra eğitim veriyorlar mı bilmiyorum ama bu şirketler sana iş buluyor ve ilk yıl aldığın yüzde bilmem kaçını bu şirkete veriyormuşsun.

Ben ABD'den mezun olmadım ama bunun gibi bir firmaya bile okeyim yani.

• FLORIDA

alt metni

Resmi adı "State of Florida" idir. Kodu FL . 3 Mart 1845'te kurulmuştur.
    170 bin 304 kilometrekare alana sahiptir. Nüfusu 21,477,737'dir. Nüfus olarak ABD'nin en kalabalık üçüncü eyaletidir. En geniş şehri Jacksonville, başkenti ise Tallahassee'dir. Kuzeyden Alabama ve Georgia ile komşudur. Amerika'nın Kuzey Atlas Okyanusu'na uzanan bir yarım adası şeklinde olduğundan dolayı batısında Meksike Körfezi bulunmaktadır. Doğu ve Güneyinde ise okyanus vardır. Güneyden, Küba ile deniz sınırı komşusudur.

Yerli Amerikalı kabileler, Florida'ya Avrupalılardan önce yerleşmiştir. Avrupalılar tarafından ilk kez 1513'te keşfedilmiştir. ve "paskalya çiçekli yurt" diye anılmıştır. Lakabı "güneş ışığı eyaleti" idir. Yazları dereceler 40,5 dereceyi görebilmektedir.

BAYRAK:

alt metni

FLORIDA HAKKINDA FUN FACTS

1. Florida, ABD'nin en güney noktasıdır. Teknik olarak Hawaii ülkenin en güney eyaletidir, ancak kıtasal ve coğrafi olarak Florida en güney noktasıdır.

2. Ülkedeki en eski yerleşim yeri Florida'da bulunuyor. Jacksonville'in yaklaşık 66 km güneyinde yer alan St. Augustine, ABD'nin en eski şehridir. 1565 yılında İspanyollar tarafından kurulan şehir, 17. yüzyıldan kalma bir kaleye ev sahipliği yapıyor.

3.Florida, ABD kıtasındaki en uzun sahil şeridine sahiptir. Eyalet, hem yerli halk hem de turistler için 825 mil erişilebilir plaja sahiptir.

1. Florida, Meksika Körfezi ve Atlantik Okyanusu'na sınırı olan tek eyalettir.

2. Sunshine State, en düşük doğal noktaya sahiptir. Başka bir deyişle, deniz seviyesinden 345 fit yükseklikte Britton Hill'de duruyorsanız, hala başka herhangi bir eyaletin en alçak noktasındasınız.

3. Florida'da 7.700'den fazla göl var.

4. Güney Florida'daki Everglades Ulusal Parkı, Amerika timsahlarının ve Asya timsahlarının aynı ekosistemde bir arada yaşadığı dünyadaki tek yerdir.

5. Walt Disney World Resort, dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük tatil beldesidir.

6. Florida, ülkenin portakallarının %70'inden fazlasını üretiyor. Buna C vitamininin başkenti diyebilirsiniz.

7. NASA, Florida'dan ilk iletişim uydusunu fırlattı. Echo 1 olarak adlandırılan uyduyu bilim adamları, Cape Canaveral'dan 12 Ağustos 1960'ta gezegenin yörüngesine fırlattı.

8. Florida'da nerede olursan ol, en yakın su kütlesinden asla 60 milden fazla uzakta değilsin.

9. Florida devasa bir eritme potası. Eyaletin mimarisi, mutfağı ve kültürü, Kızılderili, İspanyol, Afro-Amerikan ve Avrupa etkileri tarafından şekillendirilmiştir.

10. Amerika'daki en çok golf kursuna sahip eyalettir.

11. Ortalama her gün 1000 kişi Florida'ya taşınmaktadır.

12. Florida'da hiç dinazor fosili yoktur.

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Olmaz olur mu kardeş, elbette var.
    Benden mülakatta istediğini başta istesin mesela. Örnek veriyorum desinki başburu sahibinin başvuru yaptığı gün içinde alınmış banka hesap dökümü. En az 3K para görmek istiyorum desin. Ya da başvuruda konsolos görüşme ücreti olan 300 dolar civarı parayı peşin istesin. Çıkmazsa iade etsin mesela. Çıkarda gitmezsen görüşmeye ya da elenirsen o senin problemin olsun. Ya da minnak bir başvuru ücreti olacak 40 50 dolar gibi. Gitmek istemeyen vermez o parayı. Bunları yapmazsn önüne gelen başvuru yapar. Bir ailenin dört kişi olduğunu farz et her sene 9-10 bin aile, 9-10 bin kadar da bekar göçmen alıyorlar. Hiçbir sene 50 bin üzerinde gözükmüyor. Hep dört beş bin kişi bazen daha fazla noksan alım yapıyorlar. Bunda da gitmeyecek olanların başvurusu önemli bir etken.

Maalesef bu dedikleriniz imkansız milyonlarca kişi başvuru yapıyor. Gidip de bana 300 verin olmadı demesi çok büyük ciddi bir süreç bana göre imkansız bunlar. Ne yazık ki şans tamamen ve bence her hangi bir şart da gelmeyecek

• @yenihayaletadam 7 katiliyorum bunis sansa bakmamali zorlamaliyiz 🙂

• ⭐⭐⭐

@dilmel bende ABD’den mezun değilim okuduğum kadarıyla vasıfsız işler konusunda personel eksiği çokmuş… şuan markette çalışıyorum vasıfsız işçi kategorisindeyim aklımda iki CV oluşturmak var vasıfsız işlere göndereceğim ve vasıfsız işlere göndereceğim cvler. Vasıflı olarak grafik tasarım mezunuyum aranan meslekler grubunda ABD’de tabi olurda vasıflı iş kategorisinde iş bulursam çok daha iyi olur.. bu arada ajansın adını hatırlamıyorum okuduğum konulara tekrardan bakıp bulduğumda mesaj yoluyla size gönderirim. Şimdiden bol şans ikimize de 🙂

• herkese merhabalar bayadır yokum ama çok bişey konuşulmamış gibi. ilk hayal kırıklığını atlatınca ayaklarım yere daha sağlam bastı 😂 başvuruya devam ama umut bağlamak yok. artık bura ile ilgili işlerime odaklandım e2 yi denemek istesem bile öncesinde halletmek gereken çok şey var. ve söyle bir düşünüyorum da amerikaya gitmenin en güzel yolu g.c bunu destekleyen bir çok youtuber var. tek olsak her yolu deneriz ama çocuklu olmak helede benim gibi 3 çocuklu çok büyük handikap. umarım ben hayatımı çıkmayacak gibi düzenlerken hoş bir süpriz yapar ve çıkar. çünkü geçen sene sanki çıkacakmış gibi yaşadım ve kafamda her şeyi erteledim. artık ev falanda bakmıyorum 😂 ama forumda takildikca ara ara hayallere dahil olmadan duramam 😂 amaaan hakkımızda hayırlısı 😊 çok salmışlık var üstümde 😂😂😂

• @cemalkt hiç alakası yok fotoğraftan elenme ancak başvuran kişinin resmi dışında bi resim olursa olabilir. 3 başvurumda fotoğrafçıda çekilip başvurdum çıkmadı son başvurumda evde telefon ile kendim çektim başburdum çıktı fotoğrafın profesyonel olması gerekmiyor önemli olan belirtilen şartlara uyması

• @coolpisces Merhabalar hocam, kazasız belasız, vizenizi alabildiğiniz bir süreç geçirirsiniz umarım, herhangi bir mahzuru yoksa hangi eyalete gitmeyi düşünüyorsunuz acaba?

• @coolpisces ben sadece öneride bulundum dikkat edilmesini söyledim fotoğraf bir etken olabilir diye belirttim lütfen yazdığımı anlayarak okuyun evde tabii çekilebilirsiniz benim dediğim uygun formatta olsun herşeyiniz tam olsun ki sizde bizim aramıza katılın herkes vize alsın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |