Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar;
    3 yıldır greencard a başvuran bir bilg muh öğrencisiyim. You tubeda gezinirken bu kanalda bir röportajda babası turkıyede Amerikan devletinin bir üssünde çalışmış bir kişi Greencardi bu yolla aldığını söylüyordu. Bende 2 3 gun önce dedemin amerikan askeri üssünde emekli olduğunu. Ve babamın dedesinin ise Amerikada uzun yıllar yaşadığını orda kayıtları olduğunu öğrendim. Bunlar aracılığı ile şans nedir öğrenmek istedim. Ayrıca bu konuda tanıdığınız iyi bir avukat varsa Amerika'daki arkadaşlardan yada büyüklerinden yardım istiyorum iletişim kurmak için. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bertug-serter Amerika askeri üssüne hizmet ile başvuru hakkinda içinde söyledi:

Merhabalar;
    3 yıldır greencard a başvuran bir bilg muh öğrencisiyim. You tubeda gezinirken bu kanalda bir röportajda babası turkıyede Amerikan devletinin bir üssünde çalışmış bir kişi Greencardi bu yolla aldığını söylüyordu. Bende 2 3 gun önce dedemin amerikan askeri üssünde emekli olduğunu. Ve babamın dedesinin ise Amerikada uzun yıllar yaşadığını orda kayıtları olduğunu öğrendim. Bunlar aracılığı ile şans nedir öğrenmek istedim. Ayrıca bu konuda tanıdığınız iyi bir avukat varsa Amerika'daki arkadaşlardan yada büyüklerinden yardım istiyorum iletişim kurmak için. Teşekkürler

ABD hukumetleri icin yurtdisinda calisan kisilere bir zamandan sonra Green Card hakki veriyorlar, askeri uslerde calisan kisilere de boyle bir hak vermeleri olasi. Maalesef konu hakkinda cok bilgi sahibi degilim ama gocmenlikte genelde bir kisi bu hakka sahip oluyor ve diger aile uyeleri kendisi uzerinden Green Card alabiliyor. Sizin durumunuzda sizin de Green Card alabilmeniz icin sanirim dedenizin oncelikle basvuru yapmasi lazim. Musait olunca bu konuyu biraz arastirip foruma buldugum bilgileri aktaririm.

Hukumet icin calisanlara verilen SE vizesiyle ilgili su konuya bakabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1387/se-vize-reddinden-sonra-abd-ye-gitme-yollari

• @crazycells çok teşekkürler ilginiz için fakat bildiğim kadarıyla çalışan kişi vefat etmişti diğer vakada da genede bir fikir açısında yardımlarınız için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bertug-serter Amerika askeri üssüne hizmet ile başvuru hakkinda içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler ilginiz için fakat bildiğim kadarıyla çalışan kişi vefat etmişti diğer vakada da genede bir fikir açısında yardımlarınız için çok teşekkürler.

olabilir, su an icin yorum yapmayayim. Daha sonra bilgilendirecegim.

• @bertug, içinde söyledi: Amerika askeri üssüne hizmet ile başvuru hakkinda

Merhabalar;

Ben size bir websitesi linki vereyim. Bu konuda haklisiniz, eger en az 15 yil bir Amerikan ussunde veya elciliginde calismissa ve oradaki yetkili yani mudur/supervisor tavsiye belgesi doldurursa, calisanin kendisi, esi ve cocuklari ozel bir statude greencard alabiliyorlar. Linkdeki bilgiler Ingilizce. Artik Turkce'ye birsekilde cevirtirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |