Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@crazycells eger saglik muayene ucreti ve vize mulakati ucreti yansa da bu ucreti gormezden gelebileceklerse, surece cocuk mahkemeden olumlu onay alacakmis gibi onu da surece dahil etmeleri sanirim en akici yol olur. degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

@crazycells eger saglik muayene ucreti ve vize mulakati ucreti yansa da bu ucreti gormezden gelebileceklerse, surece cocuk mahkemeden olumlu onay alacakmis gibi onu da surece dahil etmeleri sanirim en akici yol olur. degil mi?

Eger Turkiye'de olsalardi bence de oyle olurdu. Zaten o nedenle ilk cevabi o sekilde verdim... Vize alip havalimaninda biraz baskiyla cocugu ucaga bindirebilirlerdi diye tahmin ediyordum...

Fakat sayin @J-K 'nin aciklamasindan anladigim kadariyla Azerbaycan'da bu islemler o kadar kolay degilmis. Sayin @J-K 'nin dosya numarasi da cok kucuk oldugundan ilk ay mulakata girecek ve buyuk ihtimal vize alirken mahkeme hala devam ediyor olacak... Bu tur davalar konusunda hic bilgi sahibi degilim ama sanirim sayin @J-K dava sonuclanmadan bu tur bir girisimde bulunmak istemiyor.

• @crazycells Aynen Azerbaycanda yurtdışına çıkışlarda sıkı bir denetim var. Hic bir baskı ve benzeri usullerle bu yasaları geçemiyorsunuz. O zaman benim anladığım, 3müz için de normal gidecekmişiz gibi müracaat etmemiz gerektiği. Eğer ki, dava sonuclanırsa mülakat için çocuğumuza da medical exam alırız. Bu konuda masraf olarak pek bi sıkıntı olmaz zaten, dava sonuclanmasa bile hallederiz. Önemli olan konu belirtilen kişilerin mulakat sırasında konsoloslukla olması gerektiği bilgisine uyğun bir iş görmemiz gerektiğiydi. Her hangi yanlış bir anlaşılma ve benzeri sebepten dolayı diskalifiye olmayı, ret cevabı almayı istemeğiz. Dava istedigimiz gibi sonuçlanmaz ise eşimle 2mizin katılması bizim vize alma durumumuzu etkilemez diyorsunuz.

Bilgiler için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@J-K, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

@crazycells Aynen Azerbaycanda yurtdışına çıkışlarda sıkı bir denetim var. Hic bir baskı ve benzeri usullerle bu yasaları geçemiyorsunuz. O zaman benim anladığım, 3müz için de normal gidecekmişiz gibi müracaat etmemiz gerektiği. Eğer ki, dava sonuclanırsa mülakat için çocuğumuza da medical exam alırız. Bu konuda masraf olarak pek bi sıkıntı olmaz zaten, dava sonuclanmasa bile hallederiz. Önemli olan konu belirtilen kişilerin mulakat sırasında konsoloslukla olması gerektiği bilgisine uyğun bir iş görmemiz gerektiğiydi. Her hangi yanlış bir anlaşılma ve benzeri sebepten dolayı diskalifiye olmayı, ret cevabı almayı istemeğiz. Dava istedigimiz gibi sonuçlanmaz ise eşimle 2mizin katılması bizim vize alma durumumuzu etkilemez diyorsunuz.

Bilgiler için teşekkür ederim.

Hayir, tum aile uyeleri vize almak zorunda degil.

Zaten size bu soru sorulsa bile cok makul bir aciklamaniz var. Mahkeme surecinden sonra cocugunuz icin surece devam etmeyi planliyorsunuz...

• @crazycells Mülakata katılmasa dahi biz çocuk için de vize ücretini yatırmak zorundayız değil mi?

Yardımınız ve bilgiler için teşekkür ederim. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur ve vizemizi alırız. Bu süreç ile ilgili sonuçları da bir hikaye olarak paylaşırız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@J-K, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

@crazycells Mülakata katılmasa dahi biz çocuk için de vize ücretini yatırmak zorundayız değil mi?

Yardımınız ve bilgiler için teşekkür ederim. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur ve vizemizi alırız. Bu süreç ile ilgili sonuçları da bir hikaye olarak paylaşırız.

hayir, sadece mulakata gittiginizde, giden kisiler icin vize ucreti odemesi yapmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐

@crazycells daha oceki deneyimlerden Ankara konsoloslugunun soylediginiz gibi calistigini okumustum zaten pek azerbaycandakinkonsoloslukta ayni sekilde islem yapar mi? Yoksa konsolosluk insiyayifi dahilinde midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells daha oceki deneyimlerden Ankara konsoloslugunun soylediginiz gibi calistigini okumustum zaten pek azerbaycandakinkonsoloslukta ayni sekilde islem yapar mi? Yoksa konsolosluk insiyayifi dahilinde midir?

Bunun inisiyatif gerektirdigini pek sanmiyorum. Neticede vermeyecekleri vize icin ucret isteyemezler.

Insanlar tum aile uyelerine vize almak zorunda degiller, yani konsolos cocugunuzu yaninizda getirmediniz diye size red veremez.

• ⭐⭐⭐

@crazycells benim sorum aile uyelerinin 2 farkli zamanda mulakata girmesi konusundaydi. 🧐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim sorum aile uyelerinin 2 farkli zamanda mulakata girmesi konusundaydi. 🧐

ha tamamdir, o konuya dediginiz gibi konsolosluk kendi calisma takvimlerine gore karar verecek.

Yani normal bir zamanda bu talep gelseydi, ben hicbir konsoloslugun reddecegini sanmam, reddetmesi icin makul bir neden yok; ama pandemi nedeniyle kisitli hizmet veren konsolosluklarda, hem de Eylul'e yakin bir tarihte boyle bir istek yaparsaniz o durumda konsolosluk zamaninda mulakat tarihi veremeyecegi icin bu talebi reddedebilir.

• Merhaba! Greencard talihlisi ABD’ye tek gidip 1-2 yıl sonra eşi ve çocuğu için greencard isteyebilir mi?yoksa onlarda 6 ay içinde mecbur girmek zorundalar mı?orada bi düzen kurup aileyi getirmek ne gibi sorun çıkarır

• Merhaba hiç bir yerde cevabını bulamadığım bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sorun şu diyelim ki şahsım Gren card başvurusu yaptım ve çıktı ilk başta tek başıma gidip düzen kurup 1 yıl sonra eşimi ve çocuğumu getirmek istiyorum bunun için nasıl yol izlemeliyim. Misal olarak onları ds260 formuna yazacakmiyim onlarla mülakata gidecemiyim vs.

• Merhabalar.
    Ben eşimden ayrıyım 2 çocuğum var 11 yaşında.
    ds260 formune ekledim çocukları.
    fakat çocukları şu anda götürmem mümkün değil küçük oldukları için.
    çocukları vise görüşmesine götürmem gerekiyormu illaki.
    teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enemy, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Merhaba! Greencard talihlisi ABD’ye tek gidip 1-2 yıl sonra eşi ve çocuğu için greencard isteyebilir mi?yoksa onlarda 6 ay içinde mecbur girmek zorundalar mı?orada bi düzen kurup aileyi getirmek ne gibi sorun çıkarır

Eger DV ile vize aliyorlarsa herkes vize tarihi gecmeden (~6 ay) ABD'ye ilk girisi yapmali.

Eger bu sekilde giris yapip Green Card alamazlarsa daha sonra ancak aile sponsorlu vizelerle GC alabilirler, ama bu F vizeleri hem daha mesakatli hem de daha masrafli, o nedenle ilk seferde herkesin girip GC almasi cok daha mantikli olur.

Ayrintili bilgi icin bu basliktaki bilgilerin yanisira su basliklari da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@servet, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Merhaba hiç bir yerde cevabını bulamadığım bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sorun şu diyelim ki şahsım Gren card başvurusu yaptım ve çıktı ilk başta tek başıma gidip düzen kurup 1 yıl sonra eşimi ve çocuğumu getirmek istiyorum bunun için nasıl yol izlemeliyim. Misal olarak onları ds260 formuna yazacakmiyim onlarla mülakata gidecemiyim vs.

Bu baslikta zaten bilmeniz gerekenler var, dolayisiyla okumanizi tavsiye ederim.

Eger ilk seferde almayi planlamiyorsaniz daha sonra kendileri icin gocmenlik basvurusu yapabilirsiniz, ama gelmeleri icin 2-3 yillik bir sure gerekebilir, bilginize.

Ayrintili bilgi icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @crazycells cevap için teşekkürler. Baya olmuştu soruyu soralı öğrendim cevabı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayhan2023, içinde söyledi: Greenkart talihlisi olup ABD'ye ailece gidememek

Merhabalar.
    Ben eşimden ayrıyım 2 çocuğum var 11 yaşında.
    ds260 formune ekledim çocukları.
    fakat çocukları şu anda götürmem mümkün değil küçük oldukları için.
    çocukları vise görüşmesine götürmem gerekiyormu illaki.
    teşekkürler.

Esinizden resmi olarak bosanmis misiniz? cocuklarinizi ilk DV cekilis basvurusuna eklediniz, degil mi?

Bu baslikta daha once yazilanlari inceleyin isterseniz... Cocuklarinizi daha sonra getirmeniz mumkun ama hem mesakatli hem de daha masrafli, o nedenle cocuklara DV almanizi ve ABD'ye ilk girisi yapmanizi tavsiye ederim.

Her ne kadar yasalar oyle demese de, pratikte okuyan cocuklarin ABD'ye surekli giris yapmasina da gerek yok, eger sizinle giris yaparlarsa bu konuda giriste hic sorun cikarmiyorlar. Ayrica siz vatandas olurken cocuklarinizin GC ile ABD'de sizinle yasamasi onlarin da otomatik olarak vatandas olmasini saglayacak (5 yil ABD'de yasamamis olsalar bile).

Fakat buna ragmen cocuklarinizi daha sonra almak istiyorsaniz, o durumda GC aldiktan sonra F2A vizesine basvuru yapmalisiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• @crazycells
    1- Çocukları şu an ABD ye götürmem mümkün değil.
    2 - Çocukları vize görüşmesine götürmesem benim vize almamda bir sorun olurmu?
    3- Duyduğuma göre 5 yıl sonra ABD vatandaşı olduğumda çocukllarda abd vatandaşı oluyormuş otomatik olarak. Doğrumu?
    Teşekkürler

• @Ayhan2023 Merhaba cocuklari goturmeniz gerekmiyor. Amma aile bireyleriniz icin DS260 formu doldurmaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayhan2023 çocuklarını ileri ki zamanlarda götüreceksen her biri için ds260 dolduracaksın eğer hiç götürmeyecek isen ozaman tek başına ds260 doldurman gerekiyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |