Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@cansusağlam e-devletten almanız yeterli. Kabul gören de o zaten. Kontrol edebilme imkanları var.

• @ozzgedenizz teşekkür ederim

• merhabalar herkese. bu sene forumdan kaç kişiye çıktı acaba ? cevap için şimdiden teşekkürler.

• @maestro foruma sonuçlar açıklandıktan sonra gelenlerle 200den fazlaydı galiba

• ⭐⭐⭐

@maestro şu anda bilinen sayı 270e yakın halde

• Bu ileti silindi!

• Bu sene de Türkiye'yi kazandık

• @enemy bir de abd’ye giris icin tek seferlik 200 dolar harc ücreti gibi bir sey hatirliyorum, yanlişsa düzeltin

• @btek14 Mesajınızı okudum. Sizi anlıyorum. Ve evet, eğer mülakat alamaz isek alana kadar başvurmaya devam edeceğiz. Son senelerde bir çok kazanan mülakat alamadan mali yılın bitmesi ile büyük hüsrana uğradı. Hatırı sayılır sayıda insanın hislerini paylaştıkları bir grubun bir üyesi olarak tecrübe/bilgi ile yazıyorum bu satırları emin olun mülakat almadan mali yılın bitmesi kazanamamaktan daha kötü. Kazanmanın verdiği neşe, sevinç yerini telaşla form doldurmaya bırakıyor. Sonra heyecanla uzun bekleyişler başlıyor hele de CN yüksekse. Mali yılın başlaması, sonra ay ortası bültenleri, açıklanan cut-off sayıları, devamlı tekrar eden hiç bitmeyecekmiş gibi süren bu döngü gelmeyen mülakatlar ile zor bir sabır testine dönüşüyor. Hesaplamalar, geçmiş yılların bilgileri ile sürecin tahminini yapmaya çalışmalar, devamlı umut ederek beklemeler, belirsizliğin günlük yaşamınıza hayatınıza etkileri, sürecin sonunun yaklaşmasıyla tedirginliğin artması insanı çok değişik duygulara sürüklüyor… Neyse uzatmayayım.

Bu sene de işler çok kötü görünüyor. Mülakat için geriye Temmuz-Ağustos-Eylül ayları kaldı ve DV22’nin kazananlarının çoğu mülakat alamadı. Ek olarak şunu da belirtmek isterim yeniden kazandığımızı belirten ilk mesajı buraya yazmamın sebebi telegram grubunda rica edilmesiydi. Hava atma gibi bir maksatı yoktu. Okuyan herkes böyle anlamıştır zaten diye düşünüyorum. Ayrıca çevremde herkese özellikle gençlere Green Card’a başvurmalarını tavsiye ediyorum. İnanın elimde olsa isteyen herkesin almasını sağlardım. Siz de vazgeçmeyin eğer gerçekten istiyorsanız. Umarım bir daha ki senede size çıkar.

• Arkadaslar selam .
    Case number 151xx
    Sira gelir mi sizce

• Merhaba arkadaslar ben yaklasik 3 gundur application error hatasi aliyorum araliksiz bir sekilde. Ayni sorunu yasayan formu dolduramayan arkdaslar var mi acaba.Sadece problemin kaynagini merak ediyorum. Benden kaynakli oldugunu dusunerek tedirgin olmaya basladim. Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

• @Onur-Demirel Merhaba Onur bey, nacizane tavsiyem eğer olmadıysanız telegram grubuna üye olarak DS260 formunu bir an önce doldurmanız. Bundan sonra bolca vaktiniz olacak. Forum çok değerli bir kaynak. Süreci, maddi manevi gerekliliklerini öğreneceksinizdir. Edineceğiniz bilgiler ile daha rahat karar verirsiniz.

• @erdemslife merhaba hocam bu yıl sizce Case üzerinden mi ilerlenilecek?

• @aslanamca Bunu kesin olarak bilemem. Kimsenin de bilebileceğini zannetmiyorum. Ama şahsi kanaatimi söyleyecek olursam şöyle ki Covidin resmi olarak ilan edilmese de artık nerede ise tamamen bitmesi, günlük hayata etkilerinin nerede ise sıfıra inmesi ile bence Covid öncesi çalışma düzenine dönecek. Mali yıl başlamadan DS260 formlarını işleme yöntemlerinden anlarız durumu zaten. Case No’su düşük kazananlardan evrak isteme/onaylama vb durumları olursa bunu net görmüş oluruz.

• Arkadaşlar merhaba istanbul merkezli bir firmanın bursa sorumlusu olarak çalışıyorum işyeri adresimi bordromda yazan şirket adresi olarak yazmam sıkıntı olur mu acaba ?

• Merhaba arkadaşlar, Ds-260 formunu doldurup yolladım. Şimdi bekleyecek miyim yoksa yapılacak başka bir işlem var mı?

• Herkse iyi günler ben green card talihlisiyim ama içimi bir kurt kemiriyor lütfen yardımcı olunuz ben ilk başvurduğumda yüksekokul okuyordum mezun olmama iki ders var lise yazmam gerekiyormuş şimdi ben diskalifiyemi oldum lütfen içime şu serpin uykusuzluk stres yedi bitirdi beni

• merhaba arkadaslar bir sorum var forumda da okudum ama tam bulamadim ortalama kac kisi basvuruyor ve seciliyor tahminide kac kisi gidiyor bilen var midir

• @Envestudyblog greencard ücreti o 220 dolar

• @erdemslife hocam ben şunu sormak istiyorum ds260 formunun doldurulma önceliğin göre gidecekse her ay vize bülteninde belli bir sayı açıklanmıyor mu mesela o ay için 7000 açıklandı hal böyleyken nasıl ds sırasına göre olmuş oluyor? Yani hem case number sayısı verip hem ds sırası nasıl işliyor? Ds ye göre gidecekse mantıken ilk aylarda hepsi current olmalı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |