Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @furk4n giderleri sirket saglayacak ise o hesapta olmasi yeterli bence. Meblagin cok onemli oldugunu dusunmuyorum

• ⭐⭐⭐

@Tiger-0 karadağı tercih edebilirsiniz. Diğer balkan ülkeri 1 günde gezilir

• @Tiger-0 vizesiz ulkelere giris cikis yapmanin bir faydasi olucagini sanmiyorum. Onun yerine bir schengen ulkesi icin vize alman daha faydali olucaktir.

• Yukarıda sorduğum sorunun sonucunu yazayım belki birilerine faydası olur. Önceki vizemdeki soyadım kızlık soyadım olmasına rağmen randevusuz vize yenilememde sorun oluşturmadı. Yalnızda isim değişikliği de olursa görüşmeye gitmek gerekiyormuş. Ptt ile gönderip yenileyebiliyorum yani vizemi.

• Benim geçerli ABD vizem var, eşimin ve çocuklarımın yok, 8 Eylül 2022 de eşimin vize görüşmesi var. Peki çocukların(7 ve 8 yaşında) vizesi için pasaportlarını eşim vizeyi aldıktan sonra mı konsolosluğa postalayacağız. Çünkü talimatlarda anne ve babanın herbirinin vize basılı pasaportlarını istiyor.
    Ya da eşim görüşmeye gittiğinde çocukları da yanında götürürse orda eşimle beraber çocuklara da vize verirler mi?
    Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• @alini, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yukarıda sorduğum sorunun sonucunu yazayım belki birilerine faydası olur. Önceki vizemdeki soyadım kızlık soyadım olmasına rağmen randevusuz vize yenilememde sorun oluşturmadı. Yalnızda isim değişikliği de olursa görüşmeye gitmek gerekiyormuş. Ptt ile gönderip yenileyebiliyorum yani vizemi.

Merhaba, paylaşımınız için teşekkürler. Ben de aynı durumdayım. Vizem yeni bitti, Pasaportumun süresi bitince tekrar yeni pasaportla başvurmayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar green card çıkan varmı içimizde

• ⭐⭐⭐

@Zamir-Dağın sonradan kişi eklendiğini biliyorum isterseniz eşinizin görüşmesine çocukları da ekleyin yoksa eklemeden onlarıda götürseniz bile kabul edeceklerini sanmıyorum

• Ds 160 formunu doldururken ankara konsolosluğunu seçerek doldurduk, daha sonra sadece istanbul oldu turist vizesi, randevuyu istanbuldan aldık, bunun için yeniden ds160 formu mu dolduracaz,
    Yeniden ds160 formu doldurduk diyelim ancak randevu sayfasındaki ds160 numarası bilgisi değişmiyor, onu nası hallediyoruz,
    Ya da hiç değiştirmeden olduğu haliyle görüşmeye gidelim mi?

• @Zamir-Dağın aynı soruyu konsolosluğa da sormuştum, yeni ds 160 a gerek yokmuş, bana attıkları maili gönderiyorum en azından aynı sorunla karşılaşanlara çözüm olur;

Basvurunuz sirasinda ibraz edeceginiz Ankara secilerek tamamlanmis barkodlu DS160 formunun, Istanbul ABD Baskonsoloslugu tarafindan transfer edebilmesi teknik olarak mumkundur. Lutfen DS160 formunuzun barkodlu
    konfirmasyon sayfasini randevu gunu yaniniza bulundurunuz.

Non-Immigrant Visa Unit
    U.S. Consulate, Istanbul

• @Zamir-Dağın çocukların vizesi ile ilgili konsolosluğun cevap mailini paylaşıyorum, aynı sorunla karşılaşanlar için çözüm olur;

Yas farki olmaksizin A.B.D'ye seyahat edecek herkes icin vize gerektiginden, tum vize basvuru sahipleri adina form doldurulup, vize basvuru ucreti odenerek, randevu alinmasi gerekmektedir. Ancak, 14 yaşın altındaki başvuru sahiplerinin mülakata girmek veya parmak izi vermek için randevuda sahsen bulunmalari gerekli değildir. Basvuru belgeleri randevusu olan anne veya baba tarafindan ibraz edilebilir.

Non-Immigrant Visa Unit
    U.S. Consulate, Istanbul

• @Ping-PONG New Yorktan giriş yapmıştım ben öğlen 12:30 falan gibiydi, çok yoğunluk olduğu için makineleri açtılar, yeterli görevli yoktu galiba yemek molası zamanınada denk gelmiş olabilir o saat.

• ⭐⭐

Vize alan arkadaslar daha önce ki yurtdışı seyahatlerinizi kaç gün düzenlemiştiniz?

• @LordBolton merhaba, 3-15 gün arasında oldukça değişkendi benim.

• @Zamir-Dağın, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Benim geçerli ABD vizem var, eşimin ve çocuklarımın yok, 8 Eylül 2022 de eşimin vize görüşmesi var. Peki çocukların(7 ve 8 yaşında) vizesi için pasaportlarını eşim vizeyi aldıktan sonra mı konsolosluğa postalayacağız. Çünkü talimatlarda anne ve babanın herbirinin vize basılı pasaportlarını istiyor.
    Ya da eşim görüşmeye gittiğinde çocukları da yanında götürürse orda eşimle beraber çocuklara da vize verirler mi?
    Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

o zaman ben ve eşim için başvuru yapayım çocuk için vize alırsak posta ile başvuru yaparız red alırsak en azından çocuk için 160 dolar ödememiş oluruz 🙂

• @Erdem-AKDEMİR Dün arkadaşlarımız B1/B2 vizesini aldılar. Çocuk konusunda kafalarda soru işareti var o yüzden bilgilendirme amaçlı yazayım istedim. Danışmanla başvurdular. Çocukların pasaportları olmadığı için çocuklara ayrı gün ayrı başvuru yapıldı. Ve birtürlü aynı güne çekemediler. Dün görüşmeye giderken çocukların ds formalarını da yanlarında götürdüler. Konsoloslukta da 'çocuklarında başvuruları var aynı tarihe alamamıştık bunları da aradan çıkartırmasınız' diyerek hem çocuklara hemde kendilerine vize aldılar.

• ⭐⭐

@hedonicus hangi yerleri gezdiniz küçük bir şehir için 2-3 gün yeterli olur mu Tiflis gibi

• ⭐⭐⭐

@Zamir-Dağın

@EmreATA, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Erdem-AKDEMİR Dün arkadaşlarımız B1/B2 vizesini aldılar. Çocuk konusunda kafalarda soru işareti var o yüzden bilgilendirme amaçlı yazayım istedim. Danışmanla başvurdular. Çocukların pasaportları olmadığı için çocuklara ayrı gün ayrı başvuru yapıldı. Ve birtürlü aynı güne çekemediler. Dün görüşmeye giderken çocukların ds formalarını da yanlarında götürdüler. Konsoloslukta da 'çocuklarında başvuruları var aynı tarihe alamamıştık bunları da aradan çıkartırmasınız' diyerek hem çocuklara hemde kendilerine vize aldılar

• @LordBolton bence yeterli olur hatta 2 gün bile kurtarır. Ben son 10 senede 5-6 ülkeye giriş çıkış yaptım Avrupa da. Farklı ülkelere ziyaretleri gösterdiğiniz zaman turistik amaç ile gideceğinize dair intiba daha tutarlı oluyor.

• Yok mu son dönemde Vize alanlar, söyle gözümüz gönlümüz acilsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |