Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy evet bayağı araştırdım dil okulu ile sadece kurumun içinde yani dil okulu sana kontenjan açarsa çalışabiliyormuşsun o yüzden wat çok daha avantajlı geldi

• ⭐⭐⭐⭐

@Doğukan dil okullarının hiç biri böyle bir imkan sağlayamaz sadece kolej ve üniversite de mümkün olan birşey.

• @Asil-0 ekim ayı

• @Rhonster evet demek istedigim o aslında, dil okulu ile pek mümkün değil

• DV2024 için bekleyiş başlasın, ilk başvuruda patladık bana da çıkmadı.. Bundan sonra heyecan yapmıyorum totem yok başvurup geçeceğim bir gün çıkarsa gideriz, çıkmazsa da diğer yolları deneyeceğim.

• Biz de buradan rez alalım bakalım. Kısmetse 2024. Mücadeleye devam 💪

• @FlyingChuck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evet arkadaşlar, şahsi analizimi paylaşacağım.
    Türkiyeden;
    Başvuran kişi sayısı = 150.000,
    'You have been randomly selected' ekranını gören kişi sayısı = 1.500
    Bu 1500 kişinin;
    750'si tek (1)
    750'si ise aileye sahip (x2.5) : 1875
    Türkiye'ye verilecek diversity visa sayısı = 2.625
    Yani bu çekilişe tek olarak başvuruyorsak, herhangi bir case number elde etme olasılığımız %0.5
    Kaldı ki bu pasaport şartı olmasına rağmen bu şekildeydi. Söylenildiği gibi pasaport şartı kalkarsa toplam başvuru sayısını çok rahat 1 milyon olarak söyleyebiliriz. Hadi buna göre verdikleri visa sayısını da 3000 yapmış olsunlar.
    Tam bir olasılıksız ve hayali bir tablo. Dil okulu ve WAT vizelerinin de eskisi gibi kolay elde edilemediğini belirtirsek Amerika artık, turist veya iş vizesi imkanına sahip olanlar hariç, bir hayal ve gerçek dışı.

Aslında tam olarak öyle değil. CN elde etme olasılığımız %1 civarında.
    "You have been randomly selected" ekranını gören herkes CN almış oluyor. Yani direkt olarak [başvuran sayısı/talihli olan kişi sayısı] kazanma ihtimalini veriyor. Sizin hesapladığınız daha çok vize alma oranı gibi bir şey olmuş.

Öte yandan tabii basılan vize sayısı ve kaç kişilik ailelerin ön sıralara geldiğini hesaplamak daha farklı. Sırf Tr için bir kota yok EU kotasına dahiliz çünkü.
    Ama evet pasaport şartı kalkarsa başvuru sayısı fazlasıyla artacaktır.

• Kervana katıldık biz de bakalım. Tabi ki lotoya odaklı bir kariyer planlamak doğru değil ama Amerika sevdasına denemeye devam

• @doğan instagramdan Kadir zora, Samet saray,can harmanşah,Ecem ömür bunlara yaz

• @enemy yazdım ama dönüş yokkk

• Herşeyde vardır bi hayır derim.. Bu sene değilmiş de seneye geççekmiş tarkanım 🎶🎵🗽

• @doğan cana Canntravel adresinden yaz

• İlk başvurum da çıkmadı, buraya park edeyim çıkarsa yazarım.Bol şans herkese.

• merhaba yedekten seçildiğimizi nasıl anlarız

• Herhangi bi iddiam yok bu sene başvurup geçeceğim ve unutacağım açıklanana kadar. Gerçekten gitmek isteyen herkese çıkması dileğiyle... ❤

• Arkadaşlar abd vizesine başvurana kadar pasaportumda biraz başka ülkelere giriş çıkış olsun istiyorum.

Sizce vizesiz gidilen ülkeler arasından hangisine gitmek mantıklı?

Ve vize istemeyen ülkelerden alım gücü en yüksek olan ülke hangisidir?

• arkadaşlar pasaport uygulamasi bu sene kaldirildi mı?

• @sidarkuhak yedek falan yok

• @woguzhan şimdilik öyle görünüyor.yeni başvuru kılavuzu yayınlanınca görecez

• Bazen sinir olmamak elde değil adam greencard kazandım ama lise mezunu değilim ne yapabilirim diyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |