Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 İkinci sorum ABD'de adres için nasıl bir çözüm önerirsin veya nasıl yardımcı olursun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birisi bu dediğin olay çok basit kısmı ben bas bas yazıyorum aileyiz diye sen eyalete karar veriyorsun oradaki diğer aile üyesine haber veriyoruz sağ olsunlar onlarda ellerinden gelen her bir yardımı yapıyorlar.

• @ayvalik10 şimdilik elimde bir adres olması açısından Florida olur, bana yardımcı olur musun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birisi tabiki de olurum.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Benim anlamadığım bir nokta var. ABD'ye gitme hayaliniz varsa Türkiyeden emekli olmak neden bu kadar önemli sizin için? Yanlış anlamayın cidden kafama oturtamadığım için soruyorum. Burada 3500TL emekli maaşı alsanız 200 dolar ediyor. Çekilen emeğe değer bir durum değil bence. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa atladığım bir nokta mı var?

Edit: Bu arada gitme hayaliniz diye bahsettim ama aslında bahsettiğim durum ABD'ye gidenler için. Daha burada olan kişilerden bahsetmiyorum. Ama çıkarsa TR'den nasıl emekli oluruz diye soranlardan bahsediyorum. Yani zaten ABD'de olan ama TR'den emekli olmanın yolunu arayan kişiler.

Ben de ABD'ye gittiğimde TR'de emekli olmak isteyenlerdenim. Maaşı annem çeker, kirasını verse yeter.

Senelerce pirim ödendi vs. Öyle bir hakkım var ve alırım. Hani maaşı anneme bırakmasam bile atıyorum her ay 2-3 yere bağış yaparım. Ama gene alırım. Bırakmam 🙂

• Bir şeyi kaçırmış olabilirim Ds260 formu ne oluyor 👀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-Boz 7 mayısta sen kazandın dimi. Peki sen kimsin ailen kim senin tüm iş - ev - sosyal hayatının dolduracağın bir formdur. Bu forma göre ABD senin hakkında fikir edinip eğer bir sakınca yoksa sana mülakat tarihi verecek.

Turist vizesini sen kendin almadın mı yoksa senin yerine başkası mı aldı. Neden bu soruyu sordum çünkü orada DS160 formu doldurman gerekiyordu. Bu form da DS260 göçmenler için dolduracağın form. 160 olan göçmen olmayanlar için form.

• @Regolit15 mobilden baktım da. Gerçi telefonda da yüklü winrar ama. Dediğimiz gibi akşam evde pc den bakayım. Teşekkürler.

• @Burcu-Boz DS-260 formu GC kazanan kişi ve onunla beraber gidecek aile bireyi varsa onların doldurması gereken ve içerisinde kişi ile ilgili bilgileri içeren bir form

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex sana özelden tek tek atıyorum sıkıştırmadan

• @ayvalik10 allah razı olsun. 👍👍👍

• @ayvalik10 ah anladım, kazandıktan sonraki olan süreç. Kendim doldurdum Ds160'ı ben bir an sanki çekilişten önce dolduruluyor sandım, bir endişelendim, bir korktum 🙂 form doldurmaya alıştım bakalım 🙈🤣 umarım Ds260'ı da doldururuz 🤗

• Sayın ayvalik10 paylaştığıniz link açılmıyor nasıl açabilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eco mesajına bakar mısın onu açabiliyor musun

• Tamamdır açılıyor teşekkür ederim. emeğine sağlık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eco diğerlerini de gönderiyorum aynı şekilde

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Benim anlamadığım bir nokta var. ABD'ye gitme hayaliniz varsa Türkiyeden emekli olmak neden bu kadar önemli sizin için? Yanlış anlamayın cidden kafama oturtamadığım için soruyorum. Burada 3500TL emekli maaşı alsanız 200 dolar ediyor. Çekilen emeğe değer bir durum değil bence. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa atladığım bir nokta mı var?

Edit: Bu arada gitme hayaliniz diye bahsettim ama aslında bahsettiğim durum ABD'ye gidenler için. Daha burada olan kişilerden bahsetmiyorum. Ama çıkarsa TR'den nasıl emekli oluruz diye soranlardan bahsediyorum. Yani zaten ABD'de olan ama TR'den emekli olmanın yolunu arayan kişiler.

Ben de ABD'ye gittiğimde TR'de emekli olmak isteyenlerdenim. Maaşı annem çeker, kirasını verse yeter.

Senelerce pirim ödendi vs. Öyle bir hakkım var ve alırım. Hani maaşı anneme bırakmasam bile atıyorum her ay 2-3 yere bağış yaparım. Ama gene alırım. Bırakmam 🙂

Anladım. Yatırılan primler toplu olarak çekilemiyor mu? BES sistemlerinde yatırılan primleri iptal edince geri alabiliyorsunuz. SGK'ya yatan primlerde bu söz konusu değil sanırım. O zaman mantıklı.

• @uzaysan SGK'da yatan primleri geri alma diye bir şey söz konusu değil, sadece şartların sağlanması durumunda siz veya eşiniz veya kız çocuk maaş alabilir.
    BES birebir SGK sistemine alternatif bir uygulama değil. Ayrıca BES benzeri uygulamalar daha öncede denenmiş olup hiçbir olumlu sonucu olmadığı gibi hak sahiplerinin katılım miktarları arada yok olup gitti. Umarım BES'te aynı şekilde sonuçlanmaz.

• Büyük bir ihtimal ile çekiliş aşaması tamamlandı, sonuçları belli belki de... Kim ya da kimler bakalım o şanslı şahsiyetler. Umarım forum ailesinden kazananlar ekşi sözlükten kazananlardan fazla olur, çünkü her çekiliş sonunda ne zaman sözlüğe girsem kazandığını beyan eden bir sürü insan çıkıyor.

• Sevgilum az kaldi gene kavuşmamiza
    Hasret birakma yiune beni kapindaa
    4 yıldır gözlerim hüzün, hasret memleket gibi nalet
    Gel de yalnızlığımun bahçesinde ısıtayim seni

Kırık kalbinden geçen baharın kokusunu içime çekeyim masmavi gözlerinin altunda

Yarali Bir güvercinun kanadi gibi çirpiniyoerum savruluyorum yokluğuna
    Bırakma beni sevgulum sevdalum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |