Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• avukat Remzi bey abd de yaşıyor ve süreçlere hakim izlemenizi tavsiye ederim bence bir çok yararlı bilgiler var güncel bilgiler bugün paylaşmış

• @birisi Türkiye den de emekli olmak için devam ettirebiliyor muyuz acaba bi şekilde

• @madmizah, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@birisi Türkiye den de emekli olmak için devam ettirebiliyor muyuz acaba bi şekilde

Ben de çıkmış da gitmişim gibi, seneler geçmiş de emekliliğe takmışım gibi neler soruyorum. Kim bilir ilerde neler neler değişir (:

• @madmizah sorundan anladığım , memursunuz veya çalışan/bağkurlusunuz ve emeklilik şartlarını sağlamadığınız için Türkiye emeklilik için prim ödemeye devam edebiliyor muyuz?
    Evet yurtdışına çıkış tarihi itibariyle emeklilik için geri kalan günlerinizi "yurtdışı borçlanması" yaparak ödeyebilirsiniz ve bu şekilde emeklik olabilirsiniz.

• @birisi Süpermiş bu da. O zaman tek eksik çekiliş sonumun pozitif çıkması 🙂

• Hatta moral bozacak ama yaklaşık 1 sene öncesine kadar yurtdışında yaşayıp TR'de hiç çalışmamış bir kişi 110000 TL civarı ödeme yapıp emekli oluyordu. Ve yurtdisinda olanların neredeyse tamamı ( emeklilik çağında olanlar veya az kalmış olanlar) Tr'den emeklidir. Neredeyse bedavaya (10000-15000 euroya) emekli oluyorlardı. 1 sene kadar önce bu miktarı baya arttırdilar ve o zaman için günlük 45 TL civarı yaptılar, güncel fiyatı bilmiyorum.

• @madmizah evet ama unutmayalim emekli olmak için işe giris tarihinize göre yaşınızı beklemek zorundasınız.

• @birisi teşekkürler

• @flz faydam olduysa ne mutlu bana ...

• @karya48 inşallah sizede çıkarda

• an itibariyle kalan 6 gün 23 saat 58 dakika ile şafak başkent Ankara 'ya göz kırpıyor 🧐

• Haftaya bugün bu dakikalarda açıklanmış olacak..

• Herkese merhaba Şunu merak ediyorum Green karta Kaç Avrupa ülkesi başvura biliyor?

• @ahsenaydgdu hepimize de cikqr umarım :)))

• Size biseyi itiraf edeyim mi şuana kadar 25 ülke gezdim Avrupa'da, Amerika hiç aklımin ucundan geçmedi ilk bu sene basvurdum ve dikkat ettiğim kadarıyla evli olanların şansı daha çok oluyo bekarlara nazaran , ve bugüne kadar hiç evlilik düşünmedim şimdi diyorumki birini bulsam evlensem ikimiz başvuru yapsak şansım dahami çoğalır acaba 🙂😁aklımda şeytani şeyler var 🙂

• ⭐⭐

Evrene güzellikler mesajı göndere göndere jeneratöre döndüm güzel birşey olacaksa olsun artık bu ne yaaaa 🧚♀🧚♀🧚♀🧚♀🧚♀🧚♀

• Haftaya bugün bu saatlerde hep birlikte GC (+) oluruz inşallah çok amin 🙂

• @abrakadabra başınız sağolsun, sabır dilerim 🙏

• ⭐⭐

Çok sağ olun hepiniz, dostlar sağ olsun. Az önce tüm merasimleri yapıldı ve toprağa verdik. En çok 7 yaşındaki yetim kalan oğluna üzülüyorum. Umarım bir gün şu ülkede terörün bittiğini şu gözlerim görür.

• @halit-gedik

Sayılarla DV2022 odasından alıntıyı paylaşıyorum aşağıda. Bu sayılara bakarak kendimi şanslı hissediyorum arada. Ne zaman moralim düşse bunlara bakarım :))))

@beceke, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

13.04.22 tarihi itibariyle DV-2022 Excel verilerine göre;

Kazanan 761 Kişinin,
    %49'i İlk başvuruda kazandı.
    %19'u İkinci başvuruda kazandı.
    %14'ü Üçüncü başvuruda kazandı.

Kazanan 761 Kişinin,
    %60'u 1 kişi sayıda vize alacak (çoğunlukla bekar)
    %24'ü 3 kişi ve üzeri sayıda vize alacak (aile + çocuklu)
    %16'si 2 kişi sayıda vize alacak (aile)

Kazanan 761 Kişinin,
    %23'ü şuana kadar vizesi onaylandı. (kalan süre 6 ay)
    %0,07'i red yedi.

Kazanan 761 Kişinin,
    %43'ü İstanbul'da yaşıyor.
    %9'u Ankara'da yaşıyor.
    %8'i İzmir'de yaşıyor.

Daha önce paylaşıldıysa affola.
    En çok merak ettiğim 2 şey
    1.kazananların kayıtlı kütüğe oranı
    2.kazananların doğum yerine oranı
    🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |