Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle merhaba aklıma takılan bir soru olduğu sormak istiyorum nasıl aşacağımın yolunu bulamadım
    Mülakata giderken üzerime kayıtlı olan tapunun mali değerini gösteren kanıtını nereden bulabilirim yaşadığım yer küçük olduğu için herhangi bir resmî emlakçı bulunmamakta başka hangi yöntemle bu mali değeri gösteren belgeyi bulabilirim?
    bu belgenin bi örneği var mı nasıl ve ne yazması gerekiyor belgede?
    herhangi resmî bir mühür gerekiyor mu?
    mali kanıt belgesinin ve tapunun İngilizceye çevirisi gerekiyor mu?
    Mülakatta 5000$ Gösterip ek olarak bu mali kanıt belgesini göstermemiz bir sorun teşkil edermi?
    Eminim bu soruları bir çok kişi cevap aramaktadır
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏

• @MUSTAFA-ARAZ-1 Resmi Olarak Çalışan Emlakçılara Gidiceksin
    Yanınada Tapunuda Alıcaksın Bu yarin Emlak değer Bedelini
    Öğrenmek istiyorum , Emlakçı sana yazı yazıcak
    İl , ilçe , Mahallesini ve Ada numarasını , Parsel numarasını ,
    Pafta numarası , Emlakın Değerini yazıp Sana vericek ,
    Kaşasini basıp ve İmzasını atıcak
    2 yolda Emlağının Bağlı Bulunduğu Belediyeden Alabilirsin ,
    Belediyeye gidiyorsun Tapusunla beraber ,
    Ben Emlak Beyandeğerini Almak istiyorum , anında alabilirsin ,
    Ama belediyenin Vermiş olduğu değer Düşük olur ,
    En iyisi Emlaçıdan Almak

• @eskidenizci çok teşekkür ediyorum cevabınız için🙏🙏

• @eskidenizci eğer emlakçıdan taşınmazın bulunduğu şehirde değilde başka yerde bu belgeyi alırsam bir sorun teşkil edermi? Örneğin Samsun’da bulunan bir taşınmazın değerini İstanbul’daki bir emlakçıdan alabilirmiyim eğer alabilirsem bir sorun oluşturur mu?

• @MUSTAFA-ARAZ-1 Zannetmiyorum Sorun olsun , yinede mülkün samsundaysa oradan alırsan daha iyi olur ,
    diyelim ilçede oturuyorsun , oranın ilinden alabilirsin sorun olmaz
    tek dikkat ediceğin şey Emlakçının Ticaret bakanlığına üye olması ve Taşınmaz ticareti yetki belgesi olması
    ve Esnaf odası veya emlak odasına kaydı olması

• Muslu Law Firm

@MUSTAFA-ARAZ-1, içinde söyledi: Mülakatta Mali belge kanıtı

Öncelikle merhaba aklıma takılan bir soru olduğu sormak istiyorum nasıl aşacağımın yolunu bulamadım
    Mülakata giderken üzerime kayıtlı olan tapunun mali değerini gösteren kanıtını nereden bulabilirim yaşadığım yer küçük olduğu için herhangi bir resmî emlakçı bulunmamakta başka hangi yöntemle bu mali değeri gösteren belgeyi bulabilirim?
    bu belgenin bi örneği var mı nasıl ve ne yazması gerekiyor belgede?
    herhangi resmî bir mühür gerekiyor mu?
    mali kanıt belgesinin ve tapunun İngilizceye çevirisi gerekiyor mu?
    Mülakatta 5000$ Gösterip ek olarak bu mali kanıt belgesini göstermemiz bir sorun teşkil edermi?
    Eminim bu soruları bir çok kişi cevap aramaktadır
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏
    Sayın @MUSTAFA-ARAZ-1, mali belge kanıtını ne için kullanacağınız önemlidir. Örneğin I-864 için kullanacağınız tapunun ABDden alınması gerekir. Bazen zillow değerini kabul edebilseler de esas olan ruhsatlı bir emlakçıdan bir emlak değerlendirmesi (certified appraisal) sunmaktır.

• @Claudia-J-Muslu merhaba mali belge kanıtını DV lottery yolu ile kazanılan green card görüşmesinde kullanacağım ve mülküm Türkiye sınırları içerisindedir belge konusunda detay verebilirmisiniz ve birde bu belgeyi sunarken konsolosluğa herhangi bir onay veya çeviri yapmamız gerekiyor mu?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 🙏

• Muslu Law Firm

@MUSTAFA-ARAZ-1, içinde söyledi: Mülakatta Mali belge kanıtı

@Claudia-J-Muslu merhaba mali belge kanıtını DV lottery yolu ile kazanılan green card görüşmesinde kullanacağım ve mülküm Türkiye sınırları içerisindedir belge konusunda detay verebilirmisiniz ve birde bu belgeyi sunarken konsolosluğa herhangi bir onay veya çeviri yapmamız gerekiyor mu?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 🙏

Sayın@MUSTAFA-ARAZ-1, genelde konsolosluğa vereceğiniz bütün belgelerin İngilizce olması gerekir. Ekspertiz raporu ile değer tesbiti yaptırdı iseniz onun da yararı olur. Mali durumunuzun iyi olduğunu göstermek için delillerinize bakarlar. Özellikle işiniz yok ise veya okulda değil iseniz mali durumunuza daha detaylı bakarlar. ABDdeki şartları tutan bir kişi sizin için I-134 formu doldurarak sizin mali destek probleminizi çözebilir.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 11
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |