Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yahya-Öztürk hangi tarihti ilk aldığınız vakit hocam ?

• @ob16222, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing hocam hangi zaman aralıklarında denediniz ben sürekli bakıyorum boş yere bulamıyorum benimde 2023 Şubat

Merhabalar. İki randevu da bu saatlerde denk geldi. 17.00-18.00 civarlarında. Hatta aralığın sonlarında da bir boşluk yakalamıştım ama onu almamıştım, sonraki yenilediğimde 9 Aralık çıkmıştı. Eylül, ekim, en geç kasım istiyorum umarım denk getirebilirim.

• @NiTianErXing sağolun hocam cevap için

• @ob16222 Ocak 2023 idi

• Herkese merhabalar öncelikle, sitede yeniyim. Bundan dolayı sürçü lisan olursa affola. Ben eşimle birlikte B1/B2 vizesine başvurdum ve 18 Nisan 2022 tarihinde mülakatımız var. Bu başlık altında yaklaşık 30-40 sayfalık yazılanları okudum fakat sitede yeni olduğum için henüz tüm yazılanları okuyamadım(Fakat okuyacağım). Bundan dolayı soracağım soru sorulmuşsa lütfen kusura bakmayın. DS-160 formunu Aralık 2021 tarihinde doldurduk fakat hem beyan ettiğim maaşımda artış oldu hem de doldururken spesifik travel plan kısmı NO diye işaretlemiştim. Fakat çoğunluğun tavsiyesinin form üzerinde seyahat planının olması gerektiği yönünde bir fikir edindim. Sizce DS 160 formunu güncellemeli miyim ?

• Selamlar, ben DS-160 formunu güncellemiştim fakat medeni durumum değiştiği için, evlendiğim için güncelledim bir de iş değişikliği olduğu için. Bence maaş veya travel planı için gerek yok ama nasıl rahat hissedecekseniz onu yapın. Maaş sorduklarını daha görmedim, maddiyat açısından bakacaksa da banka hesap dökümüne bakar diye düşünüyorum. Bu arada ben 2021 Kasım ayında vizeyi aldım. Eşim de sizden 2 gün sonra 20 Nisanda görüşmeye girecek. Mülakat sonrası buradan bilgi verirseniz çok memnun olurum, neler sorduğuna dair. Bana klasik niye gidiyorsun, kaç gün kalacaksın, ne iş yapıyorsun, nerede çalışıyorsun, bla bla ülkelere niye gittin, daha önce yurtdışına çıktın mı vs sorular sorulmuştu.

• @swingest Öncelikle değerli cevabınız için teşekkür ederim. Tabi ki tüm sürecimi paylaşacağım. Bir de kendimle ilgili şu bilgileri vermek isterim. 3 kere Kanada öğrenci vizesinden red aldım. Bir kere Ankara Antlaşması(İngiltere) red aldım. İngiltere(2 defa), Almanya(4-5 defa), Avusturya, Macaristan, Çekya, Slovakya, Ukrayna ülkelerine giriş çıkışım var. Genel olarak soruyorum bu durumum sizce Amerika turistik vizesini etkiler mi? Etkilerse nasıl bir durum ortaya çıkabilir?

• @swingest Bir de eğer vaktiniz varsa DS-160 formunu güncellemenin püf noktalarından bahsedebilir misiniz?

• Daha önce bu sayıda yurtdışı seyehati bence pozitif etki yaratıyor. Benim de baya vardı, pasaporta baktığında birçok vize görmesi tabi ki güzel etki diye düşünüyorum. Sonuçta gitmiş ve dönmüşsünüz. Red aldığınız durumları görürler mi bilemiyorum gerçekten, nasıl bir sistemleri var nelere bakıyorlar muamma ama ben sanmıyorum onları gördüklerini.

• @swingest Kanada vizelerini gördüklerine dair duyum almıştım tabi bilmiyorum. Bakalım umarım onay alabiliriz. Değerli cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.🙂

• @ada34 hocam ülkeye geri döneceğiniz ile ilgili makul sebepleriniz olduğu sürece vizeyi alırsınız pasaportuzun boş olması ya da dolu olması fark etmiyor. Ben annem için başvurdum bir tek italya vizesi var pasaportunda , italya ve isviçreye gitti turistik olarak o kadar. ben ilk amerika vizesini aldığım da okul yeni bitmişti askerlik duruyordu bekardım işe yeni girmiştim pasaportta bir tek italya ve ingiltere vizeleri vardı. o dönem ikili ilişkiler böyle değildi belki ama sordukları sorular aynen şunlardı " ingiltereye ne için gittin italya da kaç gün kaldın" vizeniz onaylanmıştır iyi yolculuklar. Sizinde bu kadar giriş çıkışınız onların gözünde pozitif etki arkadaşın söylediği gibi. o kadar ülke gezip elinizde fırsat olmasına rağmen ülkeye geri dönmüşsünüz , red aldığınız vizeler öğrencilik ile ilgili olduğu için diğeri zaten ankara anlaşması bambaşka prosedürler var o anlaşma için. ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. Görüşmede rahat olunuz net cevaplar veriniz büyük ihtimalle 1-2 dk sürer görüşmeniz her şey yolunda giderse. Abartıldığı gibi çok zor alınan bir vize değil. Hatta ufak bir olay daha ekliyeyim. ben vizeyi aldığım dönemde Asyalı bir amerikan memur vardı , Kadın benden önceki 10 kişiye red verdi sıram o gişede yanmasın diye dua ediyordum ve o gişede yandı yüzüm düştü direk zaten ben red alacağım diye gişeye yanaştım ama hiç düşündüğüm gibi olmadı. Nasıl bir algoritmaları var hiç bir fikrim yok ama bir takım şeyleri biz oraya gitmeden bildiklerini düşünüyorum şahsi fikrim. Yoksa kimse 1-2 dk içinde karşısında ki insanı tartıp karar veremez.

• ⭐⭐⭐

@frukogazoz haayırlı olsuun harika bir plan, ozaman smdi amerika vizesi için engel kağıt kurek bi sorun kalmadı diyebilir miyiz:)
    Bu arada şimdi sizn 2. Başvuru amerika için eylülde mi? Bizmde 19 eylül içimde büyük bi umut var, aradaki boşlukları biriktirip gene bi öne çekme yapacaklar gibi ama olmayadabilir bu sadece bnm içselliğim yani inşallah öyle olur 😂

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @ob16222 Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. Neticeyi de muhakkak paylaşacağım.

• @ada34 bence güncelleyin.
    Yeni formun çıktısını almanız yeterli.
    Randevu aldığınız ds160 numarası ile farklı olacak korkmayın.

• @ada34 kanada dan red aldığınızı görüyorlarmış bir arkadaşın yalancısıyım vallahi.

• @lfcali Ben de aynı fikirdeyim bugün güncelleyeceğim yeni DS-160 formun onay sayfasını da yanımda götüreceğim mülakata giderken

• @lfcali ben de bir kaç kişiden duymuştum görebildiklerini ama tabi duyum sadece. Bakalım mülakattan sonra mutlaka paylaşacağım yaşadıklarımı.

• @ada34 hatta arkadaş harley davidson da çalışıyormuş bizzat onunla konuştum. O söyledi.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz haayırlı olsuun harika bir plan, ozaman smdi amerika vizesi için engel kağıt kurek bi sorun kalmadı diyebilir miyiz:)
    Bu arada şimdi sizn 2. Başvuru amerika için eylülde mi? Bizmde 19 eylül içimde büyük bi umut var, aradaki boşlukları biriktirip gene bi öne çekme yapacaklar gibi ama olmayadabilir bu sadece bnm içselliğim yani inşallah öyle olur 😂

Evvet efendim demek istiyorum tabikiii eyy Amerika vizemi verin diye ama Şubat'ta yüce Amerikadan redi yiyip elime bomboş pasaportumu verip al İstanbul sokaklarında birbaşına gez dediler hevesim kaçtı🤣

Tabii gönlümden gelen ses öyle olsun istiyor engel bi durum kalmasın vizeyi verip al gez bize musallat olma artık desinler diye hayal ediyorum ama yine red yersem bu sefer Allah'ın hakkı 3.tür deyip bidaha başvurucam 🤣

Kızabilirsiniz bana ama içselliğinize söyleyin araya girmesin fazla çünkü imkansız tekrardan çekilmesi oyüzden razı olup sesimizi çıkartmamalıyız 😊

Neyse yine çok konuştum umarım hepimiz vizemizi alır ve tebessümlerimize kavuşuruz 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |