Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oznyldrm Aynen öyle, erken çıkması her zaman daha iyi. Özellikle gençseniz önünüzde fırsata çevirebileceğiniz yıllar oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oznyldrm ds 260 son adres değil 16 yaşından itibaren tüm adresleri yazacaksın onlarıda aşağıdaki sayfadan bulabilirsin bu arada en kısa zamanda türkiye ikamet aldırt çünkü geldikten 15 gün içinde bildirmediğin için para cezası var ondan

• @oznyldrm merhaba, senin durumunda olsam gerçekten yaşadığım yerleri yazardım. Zaten, 16 yaşından sonra yaşadığın tüm adresleri ve bu adreslerde yaşadığın süreleri DS-260 formunda belirtmen gerekecek. Ilaveten, daha onceden yaşadığın ülkede 1 yıldan fazla kaldığın için, o ülkeden police certificate alman gerecektir. (E-devlet üzerinden TR'ye giriş-çıkış yaptığın tarihleri de görmek mümkün)

• @ayvalik10 Bu güzel bir kaynak ama bazen tarihler hatalı olabiliyor. Bu durum sıkıntı yaratır mı bilemiyorum. Bazen de adreslerin hepsi görünmeyebiliyor. Mesela benimkinde görünmüyor ve tarih farklılığı var. Özellikle polis, asker gibi memuriyetlerden ötürü ülkede bir çok farklı adres gezmek durumunda kalan kişilerin hiyerarşiyi iyi düzenleyip şimdiden hazır tutmasında fayda var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami zaten birebir tutmazsa ret almıyorsun mümkün olduğu kadar hatırladığın kadarıyla yazabilirsin o kadar didik didik uğraştırmıyorlar seni

• @ayvalik10 kaynak için teşekkürler ben zaten burayı biliyordum. Ama çelişki şurda. Resmi adresim yurtdışında ama ben tr de yaşıyorum. Hangisini yazmam gerek ondan emin olamadım.

• @ahsenaydgdu yemin ediyorum bizim tayfadandır besleyen. ekmek falan atarız biz de...
    gel eli eli gel eliiiii
    🙂

• İyi geceler, son bir ay kaldı ☺️ Herkese mümkünse küçük CN ile vallahi selected diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oznyldrm ds 260 yazdığın tüm bilgileri evraklarla ispat etmen gereyor ondan dolayı resmi adres yurtdışı evrakta gözüküyorsa orasını yazarsın eğer gözükmüyorsa ozaman birinci adres yurtdışı diğer adreslerin arkadından gelmelidir Eğer yurtdışı oturuyorum deyipte oraya da adresini aldırmazsan da para cezası var. Aynı şekilde amerika içinde geçerli bu oraya gidince aldırmazsan para cezası var hangi yerde oturuyorsan o evrakta da gözükmesi gerekiyor.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

alt metni
    Günaydın
    Yavaş yavaş yaz geliyorken burada bir tartil yapmak çok güzel olurdu..

San Diego/Ocean Beach

• Günaydın forum ailesi.
    Ve 1 ay sonra bayram bizlere az kaldı gün geçtikçe heyecan başlıyor sizlerde de mi böyle:)

• Bu adres konusunda resmi belgede ne yazıyorsa onu beyan etmek yeterli olur sanırım. E-devlette üniversitedeyken yaşadığım adresler görünmüyor. Onları yazmasamda olur diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu evet sonuçta orada geçici kalıyordunuz her bir anını görmek istemiyorlar bu adres olayına o kadar çok ciddiye almayın takılmayın ya. Yazmayan kısımları aklında ne kadar kaldıysa bile yetiyor

• @ayvalik10 zaten cıa den soracak değiller ya. Resmi neresiyse orada kaldım işte 🙂 .Diplomadan da anlayamazlar başka şehirden, istanbula yatay geçiş yapmıştım. Sonuçta diplomada resmi adresten alındı.

• ⭐⭐

1 ay sonra tam bu gün tüm 1 yılın belirsizliğinin son bulacağı sabaha uyanacağız tekrar tekrar söylüyorum, gercekten kalpten isteyen, gece gündüz bu konuları araştıran, gerçekten kazansa gidecek olanlara çıkar umarım..

• ⭐⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

alt metni
    Günaydın

San Diego/Ocean Beach

Daha bir kaç hafta önce oradaydım. Cıvıl cıvıl valla. Güneşi de havası da çok güzel.

İstersen youtube linki bırakayım sen de git? 😂

• Gunaydin forum ✋🏽😴

• Herkese adres konusunda katkılarından dolayı teşekkürler. İnşallah benim gibi sabah akşam araştıran ve gerçekten gideceklere çıkar. Bu arada pasaport olma zorunluluğu kaldırıldı mı. İnşallah kalkmamıştır. Yoksa her önüne gelen başvuruyor.

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

alt metni
    Günaydın

San Diego/Ocean Beach

Daha bir kaç hafta önce oradaydım. Cıvıl cıvıl valla. Güneşi de havası da çok güzel.

İstersen youtube linki bırakayım sen de git? 😂

Sonu ağlattı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |