Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cevap: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar, önceki senelerde mülakata girerken, sağlık raporunu iş sebebiyle veya özel sebeble sonraya bırakan var mı acaba? Burdaki sorumun amacı abd ye daha geç giriş yapmak için. Benimde bu şekilde ilerlemem gerekiyo da, varsa konu hakkında bilgili veya tecrübeli kişi yardımcı olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eneserdar44 sağlık raporu aldıktan 6 aya kadar zaten vaktin var. Bu 6 ay sana yetmiyor mu. Dosya numarası 2020 yerine 2022 yazman gerekmiyor mu

• Sorduğunuz sorulara daha hızlı yanıt alabilmeniz için sürecinizin güncelliğini lütfen imzanıza taşıyınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

• @ayvalik10 yetmediği için soruyorum zaten?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eneserdar44 diğer insanların yaptığı gibi 1-2 gün giriş çıkış yapıp sarı zarfı teslim edersin ozaman 2 yıl türkiye de kalabilirsin nedenin var nasıl olsa

• @ayvalik10, içinde söyledi: Sağlık raporunu sonradan almak

@eneserdar44 diğer insanların yaptığı gibi 1-2 gün giriş çıkış yapıp sarı zarfı teslim edersin ozaman 2 yıl türkiye de kalabilirsin nedenin var nasıl olsa

Giris cikis yapip 2 yil kalamaz. Max sure 6 ay ki ancak o bile riskli. 2 yil kalmak icin Re-Entry permit almasi gerekli. Saglik Raporunuzu sonraya birakarak sureci uzatabilirsiniz ancak bu da riskli, herhangi bir nedenle konsolosluk islemleri durdurursa yada herhangi bir nedenle sizi atlarsalar ne yazik ki vizeyi alamazsiniz.

• @tmg öyle bir şey olabilir mi ki? Yani ben vize mülakatına girip belli bir süre sonra sağlık raporumu göndereceğimi belirtsem beni niye atlasınlar? Kazanılmış hakkın bu şekilde kaybolması çok garip olurdu

• @eneserdar44 Vizeniz pasaportunuza basılana kadar kazanılmış bir haktan bahsedemeyiz.

DV2020 talihlilerindendi sanırım (forumda mülakat deneyimlerini aratırsanız görebilirsiniz) pandeminin hemen öncesinde, muayene esnasında balgam testi istendiği için, vize görüşmesine sağlık raporu olmadan girmek zorunda kalmış ve vizesi onaylanmıştı, raporu götürüp vizesini bastıracaktı. Daha sonrasında pandemi ve yasaklarla birlikte, konsolosluk 1,5 yıla yakın çalışmadığı ve mali yıl içerisinde vizesi basılamadığı için, balgam test sonucu negatif gelmiş ve vizesi sorunsuz basılıp, şu anda belki 1,5 yıldır ABD'de yaşayacakken; malesef vizesini alamamıştı.

Dolayısıyla, mümkünse vize mülakatına sağlık raporu ile girip, vizeyi bastırmak ve en hızlı şekilde ABD'ye giriş yapmak, özellikle şu dönemde çok önemli. Bu yüzden tavsiyeler de hep bu şekilde veriliyor.

• @boraozc anladım sonuç olarak cidden riskli bir hamle:( peki vizeye sağlık raporuyla gitsem, 3-4 ay sonra tekrardan sağlık raporu alsam(öyle bir hakkımız var mı bilmiyorum ) tekrardan 6 aylık sürem başlar mı?

• @eneserdar44 mülakata sağlık raporuyla gider ve mülakatınız problemsiz bir şekilde geçerse vizeniz basılacaktır. Dolayısıyla bir daha sağlık muayenesine girmeniz gibi bir şey söz konusu olamaz. Vizeniz basıldığında da 6 aylık geri sayımınız başlamış demektir.

Yapabileceğiniz tek -ama çok riskli hamle- sağlık raporunu almadan mülakata girmek ve ağustos* ayı olmadan sağlık raporunu alıp konsolosluğa yollamak olabilir.

Bu o kadar büyük bir risk ki, bilemediğimiz mazeretinizin "green kartı alamadım ama olsun yine de değdi" diyeceğiniz bir şey olmasını dilerim. Çaresiz durumda olduğunuz için yapacaksanız, bu hamleler yerine çare bulmak için enerjinizi harcamanızı, olmuyorsa da, bu riskleri bilerek böyle yolları araştırmanızı öneririm.

Başınıza gelebilecekler (aklıma geldiği kadarıyla):

• Avrupa vize kotası bitebilir.
    • Pandeminin gidişatı veya küresel bazı değişkenler dolayısıyla (hele de Rusya-ABD arasındaki gerginlik gibi sıcak gelişmeler varken) konsolosluk kapanabilir.
    • Muayeneyi çok sonraya bıraktığınızda PCR testiniz pozitif çıkarsa en az 14 gün daha kaybedersiniz.
    • Muayeneyi 2-3 Ağustos sonrasına bıraktığınızda, olur da bir şekilde balgam testi istenirse test sonucu 8 haftada çıkacağı için vizeye güle güle diyebilirsiniz.

• @eynar çok teşekkür ederim detaylı açıklamalarınız için. Umarım doğru kararı verebilirim...

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |