Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@balp aşağıdaki kişinin profilinde geçmişte yazdıkları var bir okuyun bak. Bahsettiğim kişi bu kişi

https://yesilkartforum.com/forum/user/sadikcagan

• @balp Aynen hocam bizde geçen yıl ilk kez başvurduk çok fazla hayal kurduk tam anlamıyla hazırdık çıkacak diye ancak çıkmadı. Benim kendime gelmem en az 2 ayı aldı. Bu yıl yine başvurduk çok bel bağlamamak lazım. Hayat devam ediyor bu sadece bir şans

• @fatih-celep Aynen 😃 yüzde 1 şans için her gün sayıyorum alarm vs kurdum 7 Mayıs için

• Öyle bir hal aldıki maalesef coğrafyamız umut bağlamamak hayal etmeden durabilmek pek mümkün olmuyor bende fazla takmayayım unutayım diyorum ama imkanı yok aklımdan çıkmıyor 2022 talihlilerinin yazdıklarını okurken kalbim çarpıyor resmen sanki yarın ben gidiyormuşum gibi Umarım çıkar hayallerimize kavuşuruz , benim gibi duruma sürece çok bağlanan birisi için çıkmazsa süreç sancılı geçecek biliyorum

• @crazycells merhaba Ali hocam bir sorum olacaktı.2023'de lise bitiyor benim size sorduğumda başvur sorun olmaz dediniz.Eksik belgeyi dv2023 dönemine kadar gonderebilecegimi kanıtlamak için güncel karne vs şart mı mulakatta yoksa getirmesem de onlar al örneğini gönder vs diyor mu

• Greencard çekiliş başvurularında pasaport şartı kuralının kaldırılması çok olumsuz bir karar oldu maalesef. İptal gerekçesini bilmemekle birlikte kendi düşünceme göre; Amerika'nın bu çekiliş ile diplomalı, donanımlı veya kariyerli insan aramadığı aşikar, bu programın amacı vasıfsız olarak nitelendirilebilecek meslek gruplarındaki iş gücü açığını dengeleyebilmek. Bu sebepten dolayı pasaport sahibi kişilerin nispeten nitelikli olabileceğini düşünerek pasaport kriterini iptal etmiş olabilirler. Belki ellerindeki göçmen verilerine göre; çekiliş talihlileri olan diplomalı veya vasıflı kişilerin Amerika maceralarında kariyerlerinin devamı için çabaladıklarına dair bulgular mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda acaba?

• Mayısta çıkmaması durumu beni de çok düşündürüyor açıkçası ve bu yüzden de alternatif çözüm yolları araştırıyorum. Bugün Türkiye’de bilinmeyen ve kullanılmayan ama diğer ülkeler tarafından çokça kullanılan bir vize türü daha olduğunu öğrendim J-1. Hatta videoda ki kişi büyük ihtimalle Türkiyeden bu yolla giden ilk kişiymiş. Sadece öğretmenleri ilgilendiren bir vize türü ve iyi derecede İngilizce bilmeyi gerektiriyor. Aşağıda linkini paylaşıyorum. Umarım birilerinin işine yarar.

• Pasaport şartı olasa da çıkmıyor, olmasada çıkmıyor bana. Benim için farketmez 🙂

• @hsnnzknn tam olarak ben de böyle düşündüm. üşgücü açığı daha çok vasıfsız elemanlara yönelik sanki.

• seneye pasaportsuz mu başvuracağız yani ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arifçe eylül ayında açıklanan yönetmeliği görmeden kesin hiçbir şey yoktur. Şimdiden bu düşünce ile yaşamayın. Herşey eylül ayında belli olacak. Ondan dolayı ciddiye almayın.

• ⭐⭐

@fatih-celep, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

hukumet derse ki "bu ne is kardesim greencard oyle cani sıkılıp basvurana cikmasin bana adam gibi adam lazim"

ABD hükümetinin derdi kalifiye eleman olsaydı çekilişi komple kaldırırdı.

• Gerçekler ile yüzleşmek lazım, oluyor - olabilir gibi sözler ile bilinmeyen olaylara adapte olmamak gerekli. Hem gideceğim diyerek hayal kurarken hem de bir sonraki çekilişi düşünmek çelişiyor. Evet her yönü ile düşünmek gerekiyor ancak mayıs geçsin yeni rota ona göre oluşturulur. ERKEN KAPTIRILAN DÜŞÜNCELER YAŞLANDIRIR. (Sağlığımız için, ülke durumu malum her gün dertleniyoruz) 🙂

• ⭐⭐

@hsnnzknn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Greencard çekiliş başvurularında pasaport şartı kuralının kaldırılması çok olumsuz bir karar oldu maalesef. İptal gerekçesini bilmemekle birlikte kendi düşünceme göre; Amerika'nın bu çekiliş ile diplomalı, donanımlı veya kariyerli insan aramadığı aşikar, bu programın amacı vasıfsız olarak nitelendirilebilecek meslek gruplarındaki iş gücü açığını dengeleyebilmek. Bu sebepten dolayı pasaport sahibi kişilerin nispeten nitelikli olabileceğini düşünerek pasaport kriterini iptal etmiş olabilirler. Belki ellerindeki göçmen verilerine göre; çekiliş talihlileri olan diplomalı veya vasıflı kişilerin Amerika maceralarında kariyerlerinin devamı için çabaladıklarına dair bulgular mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda acaba?

"Kanuna uygun bir şekilde getirilmiş kural" olmadığı için bu kural iptal edildi. Aslında çok iyi olmuştu, başvurular yarı yarıya düşmüş tabi bu da şansı 2ye katlamıştı.

• Insallah bu senede çıkarda seneye kalmayız 🙏

• Acemiligimi mazur görün çekilişi kazandıktan sonra ds-260 formu ve diger işlemler için destekmi almalıyız yoksa avukat vb. garantimi olur çünkü yanlış yapabilirim korkusu oluyor açıkcası.

• @zelene, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Instagram çekilişlerine döner ortalık çıkacağı olsa yine çıkar 20 kişilik Instagram çekilişinde kazanamamış insanım 😄 ciddiyetsiz olur çekiliş, benim umudum fena kırılır dün gece rüyamda çıkmıştı case no 5023 gruba yazayım diyorum internet çekmiyor 😄 nasıl mutlu uyandım bu habere kadarmış

İlk başta bende böyle düşündüm çokta üzüldüm. Ama şimdi düşününce senelerdir yoktu pasaport şartı yine çıkıyordu insanlara... umudumuzu yitirmeyelim. Çıkacak inşallahhh 🥺

• @ping-pong Bizim sarı oğlanın karşıtları pasaport muhabbeti kalktı diye isyanlarda şimdi. Al bir de burdan yak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyfi-deveci hiçbir korkun olmasın her adımı hep birlikte yapacağız adım adım yapacağız kimseye de sakın para verme sakın 2-3 gün kala ben boş ds260 vericem açıklamalı hem de oradan sen kendine doldurursun

Benzer Başlıklar

• 12319
  • 682
  • 906
  • 9899
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |