Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efe-kansaslıoğlu bakalim belki mevcut abd hukumeti bu durumu kabul etmeyebilir ama bilinmezlerle dolu bir surec basliyor..

• @mysea üzücü ama doğru ,aynı fikirlere sahibim sadece 7 mayısı bekliyorum öyle ,hakkımızda hayırlısı

• @ayvalik10 çok çok doğru

• Bu sene çıkmazsa sonraki senelerde çok daha zorlaşıcak pasaport şartının kalkmasıyla. Umarım hepimize çıkar bu sene.

• Çok tadım kaçtı şu pasaport meselesine 🥺

• Bir sorum olacak pasaport numarası dogru girip girmedimi bilmiyorum aceleye geldi ama başvuruyu içeri kabul etti başarılı yazdı sizde sizce kabul etmişmidir yoksa pasaport numarası yanlışken hatamı verir hangisi ?

• ⭐⭐⭐

@seyfi-deveci, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bir sorum olacak pasaport numarası dogru girip girmedimi bilmiyorum aceleye geldi ama başvuruyu içeri kabul etti başarılı yazdı sizde sizce kabul etmişmidir yoksa pasaport numarası yanlışken hatamı verir hangisi ?

Emin olmamakla birlikte yanlış numara girseniz bile sistem başvurunuzu kabul ediyor. Ancak geçersiz pasaport no girdiğiniz için kazansanız bile sürece devam edemiyorsunuz. Umarım doğru yazmışsınızdır.

• Yasaklı

Bir sorum olacak pasaport numarası dogru girip girmedimi bilmiyorum aceleye geldi ama başvuruyu içeri kabul etti başarılı yazdı sizde sizce kabul etmişmidir yoksa pasaport numarası yanlışken hatamı verir hangisi ?

Yaşanmış bir örneği olmadığı sürece net cevabı bilemeyeceğiz ancak; Başvuru sürecinde pasaport unuz geçerli ve hata yapmış olmanız konsolosluk insiyatifinde iyi niyetli olarak hata kabul edilebilir ve sorun yaşanmayabilir.

Net bir cevabı yok. Ne olumsuz ne olumlu cevap vermek yanlış olabilir diye düşünüyorum.

Eğer bunu bildirir net bir madde varsa (ben olduğundan emin değilim) uyaran bir arkadaş olacaktır. Aksi taktirde umudunuzu yitirmeyin.

@crazycells @gucarslan @smartcells
    Yorumunuz olabilir.
    Daha önce sorulmamış, mantıklı bir soru olduğu için sizin gözünüzden kaçmadan cevap bulması güzel olur. O yüzden etiketliyorum.

• @bidünya inş yazmışımdır diye umut ediyorum keşke bakılabilse son anda sürpiz olur diye de tedirgin oluyor insan teşekkür ederim.

• @ping-pong teşekkürler umarım tolerans tanırlar bu konu hakkında fikir sahibi olagan birileri varsa cevabını dinlemekten memnuyet duyarız şimdiden teşekkürler. 🙂

• ⭐⭐⭐

@ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yaşanmış bir örneği olmadığı sürece net cevabı bilemeyeceğiz ancak; Başvuru sürecinde pasaport unuz geçerli ve hata yapmış olmanız konsolosluk insiyatifinde iyi niyetli olarak hata kabul edilebilir ve sorun yaşanmayabilir.

Net bir cevabı yok. Ne olumsuz ne olumlu cevap vermek yanlış olabilir diye düşünüyorum.

Eğer bunu bildirir net bir madde varsa (ben olduğundan emin değilim) uyaran bir arkadaş olacaktır. Aksi taktirde umudunuzu yitirmeyin.

Yorumunuz olabilir.
    Daha önce sorulmamış, mantıklı bir soru olduğu için sizin gözünüzden kaçmadan cevap bulması güzel olur. O yüzden etiketliyorum.

Yapılan hatanın niteliğine bağlı. Normal her insanın yapacağı türde, insanın doğası gereği yapılabilecek ufak bir hata ise Ankara konsolosluğunda bunu sorun etmiyorlar ve bu tür ufak konularda toleranslılar.

Örneğin pasaport numarsı U 99988811 ve siz bunu U99988814 gibi bir hata ile girmişseniz burada kabul edilebilir bir hata olduğu, bir aldatma, fraud girişmi olmadığı kanaatiyle problem etmeyebilirler. Ama U99977722 şekilnde elinizdeki pasaportla alakası olmayan bir numara şeklinde bir hata ise bunun açıklması yok ve burada tolerans beklemeyin. Her şey biraz da dosyanızı inceleyen, mülakatınızı yapacak konsolosluk görevlisine bağlı.

• @smartcells anladım verdiginiz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunarım.Umarım ufakda olsa bir şansımız vardır dileyen herkese çıkması umuduyla herşey gönlünüzce olsun çok teşekkürler.

• Çok üzüldüm gerçekten , bu karar sabitlenir ve yürürlükte kalırsa bu seneden sonra muhtemelen gerçekten ilgilenen ve isteyenlere çıkma olasılığı inanılmaz azalacak o sene ya bu sene ya da asla oldu artık.

• Yasaklı

@smartcells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yorumunuz olabilir.

Yapılan hatanın niteliğine bağlı. Normal her insanın yapacağı türde, insanın doğası gereği yapılabilecek ufak bir hata ise Ankara konsolosluğunda bunu sorun etmiyorlar ve bu tür ufak konularda toleranslılar.

Örneğin pasaport numarsı U 99988811 ve siz bunu U99988814 gibi bir hata ile girmişseniz burada kabul edilebilir bir hata olduğu, bir aldatma, fraud girişmi olmadığı kanaatiyle problem etmeyebilirler. Ama U99977722 şekilnde elinizdeki pasaportla alakası olmayan bir numara şeklinde bir hata ise bunun açıklması yok ve burada tolerans beklemeyin. Her şey biraz da dosyanızı inceleyen, mülakatınızı yapacak konsolosluk görevlisine bağlı.

Düşündüğüm gibi desteklemişsiniz. Demekki umudu yitirmemek lazım. Emin olamadığım için bu cevabı eminmiş gibi vermek istememiştim. Teşekkürler.

• @ping-pong herkese teşekkürler bu işe gönül vermiş insanları görmek insanı mutlu ediyor umarım daha çok yardımlaşacagımız günler olur inş

• Iptal Karari yurutmede usulsuzluk oldugu icin verilmis. Yani trump hukumeti apar topar boyle bir karari uyguladigi icin mahkeme hop kardes sen hayirdir demis. Su anki hukumet derse ki "bu ne is kardesim greencard oyle cani sıkılıp basvurana cikmasin bana adam gibi adam lazim" o zaman yeniden pasaport sarti gelir. Yoksa millet kedisi adina bile basvuru yapacak😅
    Not : kedileri severim hatta dunyayi kediler yonetsin

• bir arada başvuruların kanada gibi olması konuşuluyordu, dil, okul, yaş, yetkinlik gibi konular ön plana çıkacak diyorlardı, bu olursa da şans faktörü kalkar ortadan gibime geliyor, şimdi her yaştan, dilden insana fırsat var gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemmm 2020 yılına kadar pasaport zorunluluğu gelmeden önceki zamanlarda başvuru yapıyorlardı tamam da kazandıktan sonra ki masrafları öğrenince işlemleri yürütmüyorlardı. Fakat artık insanlar sadece kazandığı zaman hemen gidemeyeceklerini biliyorlar ondan dolayı yine de abartacak kadar olmaz. Çünkü o kadar çok videolar bilgiler dönüyor ki insanlar bilinçlendi. Youtube girip green kart masrafları diye yazın size yüzlerce video çıkacak.

• Selam arkadaşlar mayıs ayını iple çekiyorum ülkedeki pahalılıktan dolayı bir sürü fedakarlık yapmak zorunda kaliyoruz. Bu aralar greencarda çok umut bağladım eşimde diyorki fazla umutlanma hayal kırikliğı yaşayabilirsin bu şekilde geçip gidiyor günler gitmek isteyen herkese çıkmasını diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@balp geçmişte ciddi anlamda hastalık derecesinde takıpta çıkmayınca bir daha ne oldu bilmiyoruz kişiler var bu sene ikinci defa katılanlar geçen ilk olanlar çıkmadıkları zaman 3-5 ay kendine gelemediler aman dikkat et kendine ne olursun çok fazla canlı örnekler var ondan dolayı sadece çekiliş var dersin o kadar düşüncelerini hayatını buna bağlama

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |