Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Atlantis00 Selam.

Ben temelli gitmek istiyorum ve bu hemen alınmış bir karar değil. ABD'de tutunabilirsem , geri dönmek gibi bir niyetim yok. 65+ yaşlılıkta belki. Türkiye'de emeklilikte sigortalılık süresi ve sigorta günümün olmasına yaklaşık 10 sene kaldı sadece. 32 yaşımdayım. Sonra yaş bekleyeceğim 60'a kadar. ABD'den de , Türkiye'den de emekli olmak gibi bir planım var ama yapabilir miyiz, başarabilir miyiz göreceğiz bakalım.

• green card çıksa bile sevinmeyeceğim galiba, mayıs 7 de cikti mazisini görüp formu doldursam mülakata kadar dolar iyimser bir ihtimalle 15 bandında kalsa 15 bin doları nasıl toplarım diye düşünüyorum şimdiden, arkadaşım mcdonalds da 2. mudur olarak calisiyor gidersen sana 20 dolar veririm kanka bi kahve sigara yaparsın dedi 270 liraya kahve sigara olmaz kendini bosuna yıpratma dedim, düşününce gercekten kotu arkadaşım bana 20 dolar vermek icin yaklaşık 2 gün calisacak ve ben iki günlük emegini 1 saatlik keyif icin heba edeceğim... bu sene gc kesin bana çıkacak hatta case Number 0000001 olarak çıkar kur da 20 olur öyle bakarım.

• Nextdoor'a üye olayım kurcalarım biraz takip ederim diyorum ama yarım saattir adres adımını atlayamadım yahu. Nasıl girmemiz gerekiyor bu adres formatını? Google Maps'ten mekan buldum, adresi oradan kullanayım diyorum yine kabul etmiyor. Kaç tane iş yeri denedim halbuse 🙂 Var mı bu işin bir inceliği arkadaşlar*

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Nextdoor'a üye olayım kurcalarım biraz takip ederim diyorum ama yarım saattir adres adımını atlayamadım yahu. Nasıl girmemiz gerekiyor bu adres formatını? Google Maps'ten mekan buldum, adresi oradan kullanayım diyorum yine kabul etmiyor. Kaç tane iş yeri denedim halbuse 🙂 Var mı bu işin bir inceliği arkadaşlar*

@Hopasej Selamlar,

Dün gece kariyer sitesi danışmanına (avukat) mail yazdım ve aldığım cevap şu şekilde 😞 anladım ki gitmeden orada olmadan süreç zor. İyi tarafından bakıyorum kültür farkından olduğunu da biliyorum ki cevap alıyorum. Bu daha da umutlandırıyor.

Hi Rüştü ,

Thank you for your email.

Please be hereby notified that we only operate in the USA with US based openings.

If you’re not an American citizen but wish to seek employment in the U.S., please note that as a job board we have limited resources and cannot aid you in obtaining a working visa.

Lensa focuses on the US job market for US citizens, therefore jobs can only be accessed from locations within the United States.

Thank you for your confirmation and understanding.
    Best,
    Daniel Kowalski
    Career Advocate at Lensa

• Yasaklı

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Nextdoor'a üye olayım kurcalarım biraz takip ederim diyorum ama yarım saattir adres adımını atlayamadım yahu. Nasıl girmemiz gerekiyor bu adres formatını? Google Maps'ten mekan buldum, adresi oradan kullanayım diyorum yine kabul etmiyor. Kaç tane iş yeri denedim halbuse 🙂 Var mı bu işin bir inceliği arkadaşlar*

@Hopasej Selamlar,

Dün gece kariyer sitesi danışmanına (avukat) mail yazdım ve aldığım cevap şu şekilde 😞 anladım ki gitmeden orada olmadan süreç zor. İyi tarafından bakıyorum kültür farkından olduğunu da biliyorum ki cevap alıyorum. Bu daha da umutlandırıyor.

Hi Rüştü ,

Please be hereby notified that we only operate in the USA with US based openings.

If you’re not an American citizen but wish to seek employment in the U.S., please note that as a job board we have limited resources and cannot aid you in obtaining a working visa.

Lensa focuses on the US job market for US citizens, therefore jobs can only be accessed from locations within the United States.

Best,
    Daniel Kowalski
    Career Advocate at Lensa

Dostum belli bir ingilizce seviyeniz ve yetkinliginiz tecrubeniz varsa eger bunu Kanada icin deneyin. LMIA job offer lar var.

Girin indeed.ca dan bakin basvuru yapin. Emin olun yeterli kalifiye ve ingilizce bilgisine sahipseniz; Interview alacaksiniz. 😉

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopasej Selamlar,

Hi Rüştü ,

Best,
    Daniel Kowalski
    Career Advocate at Lensa

Dostum belli bir ingilizce seviyeniz ve yetkinliginiz tecrubeniz varsa eger bunu Kanada icin deneyin. LMIA job offer lar var.

Girin indeed.ca dan bakin basvuru yapin. Emin olun yeterli kalifiye ve ingilizce bilgisine sahipseniz; Interview alacaksiniz. 😉

Selamlar, daha önce Kanada için araştırmalar yapıyordum ancak sonradan nerede olmalıyım sorusunun cevabını Amerika olarak belirlediğim için hep oraya yoğunlaştım. Tabi genel koşullar göz önüne alınırsa neden olmasın, biraz araştırmakta fayda var teşekkürler bilgi için 🙂

• @Rüştü-Gürbüz Yine.. Gülmedi.. Yani yüzümüz.. 🙂

• ⭐⭐

Selamlar herkese, öncelikle iyi forumlar. Bu sene ilk kez başvuru yaptım bakalım umarım son kez olur. Çok güzel bir forum olmuş yaklaşık 2 saatlik forum içerisindeki gezintimden sonra (Oradan oraya başlıklar arasında gezerken kayboldum :)) ben de üye olmaya karar verdim. Umarım herkes için hayırlısı olur. İlk entryim olduğu için yanlış bir şey yaparsam kusura bakmayın lütfen 🙂

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben de bu sene ilk başvurumu yapmayı planlıyorum. Temmuzda Hukuk fakültesinden mezun olacağım ama ABD'de işe yaramayacağı için yazılım öğrenmeye başladım 1 senedir. Ama hukuk için de LLM programıyla 1 sene içinde denklik alıp baro sınavına girebileceğim bilgisi var. Ama tabi bunlar hayal şimdilik. Önce vizeyi almak lazım 🙂

Yaklaşık 7 ay önce bu mesajı atmıştım. Hukuk okuduğumu ama yazılım öğrenmek istediğimi söylemiştim. Yaklaşık üç gün önce Türkiye'nin en büyük firmalarından olan bir firmadan teklif aldım. Koyduğum hedeflerden birisini gerçekleştirdim geriye sadece greencard kazanmak kaldı.

• @uzaysan Çok tebrik ederim arkadaşım.

İnsana hedeflerini gerçekleştirmek kadar keyif veren bir şey gerçekten yok. Sıradaki hedeflerinin yolculuğunda bol şans dilerim 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz Yine.. Gülmedi.. Yani yüzümüz.. 🙂

Maalesef ama bir gün diyorum olucak 🙂

• ⭐⭐

@uzaysan Çok tebrik ederim arkadaşım.

İnsana hedeflerini gerçekleştirmek kadar keyif veren bir şey gerçekten yok. Sıradaki hedeflerinin yolculuğunda bol şans dilerim 🙂

Teşekkür ederim.

• @Atlantis00 sınırsız oturum sonrası türkiye değil de remote bir işte çalışarak güney avrupa/güney amerika/güney afrika civarlarında hem çalışıp hem tatil yapma hayalim var. Olsa da yesek 😕

• Herkese selam. Bu yıl başvuru yapanlardan biriyim ben de. Başvuru yaparken yazdığım mail adresimin hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Elbet kendi maillerimden biri evet ama hangisi olduğunu hatırlayamadım. Bulmam için çekilişin sonuçlanmasını mı beklemeliyim yoksa başka bir yolu var mı acaba?

• Yasaklı

@Presuda, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese selam. Bu yıl başvuru yapanlardan biriyim ben de. Başvuru yaparken yazdığım mail adresimin hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Elbet kendi maillerimden biri evet ama hangisi olduğunu hatırlayamadım. Bulmam için çekilişin sonuçlanmasını mı beklemeliyim yoksa başka bir yolu var mı acaba?

Beklemelisin. Sorun olmaz. Cekilis sonuclandiginda eger talihli olursan bulmanin yolu var.

• @Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

tamamiyle Amerika'da yaşamak için mi gidecek yoksa 5 yıl yaşayıp vatandaş olduktan sonra birikim yapıp Türkiye'de mi

O günler gelir mi bilmiyoruz. Hayalimiz eşimle komple gitmiş olmak. Kendimiz için 65+ sonrası vs diye bi planımız yok. Ama çocuklar için artık dönülmez bi yaşam planlamak amacımız.

• Bizim iş yerinde teknisyen olarak çalışan bir arkadaş var 2017 mi 2018'de mi ne DV lotosu çıkmış gitmeyi denememiş.. Asgari ücretten 200-300 lira fazlasına çalışıyor şimdilerde 😞

• ⭐⭐

@Hopasej Kör talih isteyene vermez istemeyene yağdırır 🙂

• ⭐⭐

Bizim iş yerinde teknisyen olarak çalışan bir arkadaş var 2017 mi 2018'de mi ne DV lotosu çıkmış gitmeyi denememiş.. Asgari ücretten 200-300 lira fazlasına çalışıyor şimdilerde 😞

memur arkadaşıma çıkmıştı 2016'da dv2017 eşim istemiyor dedi gitmedi, ara ara hatırlatıyorum hiç pişman değil gördükçe ben sinir oluyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |