Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goe Ben senaryo yazarı ve yönetmenim. Film projem Los Angeles film festivalinde yarışıyor. Ödül töreni için resmi davet aldım. Bu yeterli gelmedi. Ben ne eksik olduğunu bilmiyorum.

Daha önce yurt dışına çıkmamış olmam bir etken olabilir fakat yurt dışına hiç çıkmayıp vize alan, defalarca yurt dışına çıkıp vize alamayan bir çok insan var. Sadece bunun üzerinden gidebiliriz ama bu doğrudur diyemeyiz. Her şey o kadar net bizim için ama onlar için değil 😞

• Yasaklı

@Sercan-Özüsağlam geçmiş olsun çok üzüldüm 😔

• @Sercan-Özüsağlam çok üzüldüm senden iyi haber bekliyordum. Ne günlere kaldık sanki saraya gidiyoruz yani altı üstü bir ülke

• @goe Bende üzüldüm hadi vize red ettin eyvallah dinle şu adam ne diyor diye o da yok ? Burnuna koskoca senaryoyu dayadım, davetiyeleri vs.. falan, yığdım önüne. Aslında bana dokunan şimdi benim gelmemi bekleyen insanlara nasıl vize alamadım diceğim ben en çok onu düşünüyorum. Çok onur kırıcı bir durum red almak, herkes için böyle. Sabahın 7'sinde ordaydım bir sürü insan işini gücünü bırakmış oraya gitmiş, herkes bir teleşta, şehir dışından gelenler falan ortada maddi ve manevi bir emek var. Ve bunu hiç dikkate bile almıyorlar biz onlar için neyiz onu bilemiyorum.

• @Sercan-Özüsağlam İnan ki üzüldüm. Size kadın görevli mi verdi erkek görevli mi? Onay alanlar oldu mu? herkese mi red veriyorlar anlayamıyorum ya?

• Yasaklı

@Sercan-Özüsağlam başkalarının alıp alamadığına şahit olabildiniz mi etrafınızda? Genel durum neydi acaba?

• @goe @Ping-PONG Benden önce girenlerin surat ifadelerinden ve ellerine tutuşturulan o kağıtları gördüm red alan vardı. Kendi görüşmem sırasında red alanları gördüm, onay alanlarda vardı. Benim olduğum grupta diğer vize türleri olanda çok vardı. O yüzden kimin turist kimin çalışma vs.. olduğunu ayırt etmek biraz zor olabiliyor. Benim net olarak gözlemlediğim kimsenin evraklarına bakmadıkları oldu. @goe Benim görüşmeme siyahi bir erkek girdi o daha çok red veren kişi oldu benim orda olduğum süre boyunca. Özellikle ingilizce konuşmak istiyordu.

• yok hocam ben nisan 2021 de 2022 için mayıs için aldım lakin her gün bakıyordum ara ara açıyor özellikle saat 09 00 ile 10 00 arası yada aksam saat 22 00 dan sonra bakın kesin acıyorlar ama ay sonun a doğru oluyor bu iş çalışacakları ayda kaç kişi bakacaklarsa o kadar açıyorlar

• Yasaklı

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@goe @Ping-PONG Benden önce girenlerin surat ifadelerinden ve ellerine tutuşturulan o kağıtları gördüm red alan vardı. Kendi görüşmem sırasında red alanları gördüm, onay alanlarda vardı. Benim olduğum grupta diğer vize türleri olanda çok vardı. O yüzden kimin turist kimin çalışma vs.. olduğunu ayırt etmek biraz zor olabiliyor. Benim net olarak gözlemlediğim kimsenin evraklarına bakmadıkları oldu. @goe Benim görüşmeme siyahi bir erkek girdi o daha çok red veren kişi oldu benim orda olduğum süre boyunca. Özellikle ingilizce konuşmak istiyordu.

Görüşmeye direkt olarak ingilizce katılmamı tavsiye eder misin onlar sormadan?

Bu arada senin için üzüldüm dostum.

• @Ping-PONG Direct ingilizce konuşan bir arkadaş vardı, bana red veren memurdan red aldı. Zaten gördüklerimden biri de o' idi. Yani çok büyük bir etkisi olur mu bilmiyorum. Bana ingilizce konuşabiliyor musun diye sordu( İnglizce olarak, ben evet konuşabiliyorum, ama türkçe konuşmayı tercih ederim dedim. (İngilizce olarak) birden ağzımdan öyle çıktı, türkçe devam ettik sonra. Ben yanlış bir şey söylemeyeyim refleksi ile hareket ettim sanırım o an. Kaldı ki diğer iki memure onlar türkçe konuşuyordu. Bir tek bu siyahi memur, soruyordu.

• Arkadaslar bende bugun randevusu olup vize reddi alanlardan biriyim. Sorular baslica Neden Amerikaya gitmek istiyosunuz? Ne kadar kalicaksiniz? Ne is yapiyorsunuz? Daha once yurt disina ciktiniz mi? Sorulari geldi sirali hepsine cevap verdim. Hicbir evrak kontrolu yapilmadi cok net bir gorusmeydi bence zaten gorusmeden once belliydi karari bana oyle hissettirdi.

• @Emine-Koçkaya çok üzücü inanılır gibi değil. Allahım neye göre red veriyorlar anlamış değilim

• @Emine-Koçkaya Geçmiş olsun, bugün aynı durumu bende yaşadım maalesef.

• ⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam @Emine-Koçkaya
    Çok üzüldüm gerçekten. Neye niçin karar veriyorlar anlamak çok zor. Olsun vazgeçmek yok diyelim 😞

• @goe Bende tam bilmiyorum acikcasi o bilgisayarda ne gorduklerini merak ediyor insan. Avrupaya gidicez sanirim oyle gorunuyor 🙂

• Yasaklı

Ben bu forumun takip edildiğini ve burada yazışanların potansiyel göçmen olduklarına kanaat getirdiklerini düşünmeye başladım. 🤬

• @Sercan-Özüsağlam sizin icin ayrica uzuldum yani davetiye varken dahi red geliyorsa artik nedir kriter emin degilim. Cok gecmis olsun

• Yasaklı

@Emine-Koçkaya, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaslar bende bugun randevusu olup vize reddi alanlardan biriyim. Sorular baslica Neden Amerikaya gitmek istiyosunuz? Ne kadar kalicaksiniz? Ne is yapiyorsunuz? Daha once yurt disina ciktiniz mi? Sorulari geldi sirali hepsine cevap verdim. Hicbir evrak kontrolu yapilmadi cok net bir gorusmeydi bence zaten gorusmeden once belliydi karari bana oyle hissettirdi.

Üzüldüm gerçekten peki sizin bu sorulara cevabınız neydi acaba?

• @Hyller Teşekkür ederim. Evet mantık yok gerçekten 😞 Ben oraya giden herkesin kendince özel bir durumu olduğuna inanıyorum, herkesin kendine göre gerekçeleri var. Artı yönleri, eksi yönleri vs.. var. Ama bu gerçekten saçmalık. kendi durumuma baktığımda gitme sebebimin de gerçekliği ortada iken aklım almıyor.

• @Ping-PONG Turizm amacli gidiyorum 15 gun kalicam Genclik ve spor bakanliginda spor egitim uzmani olarak calisiyorum. Daha once de Italyada erasmus programiyla bulundum. Cevaplar bunlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

183

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |