Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG artık kazanmak bile başa bela bir durum. 4 kişilik bir aile amerikaya adım atana kadar 8.000 usd harcaması gerekiyor. Vize ücreti, sağlık raporları, Greencard ücretleri,uçak biletleri.dolar 2023 yılında 15 olursa yandı gülüm keten helva

Dostum beni yanlış anlamayın ama bir gerçeğe vurgu yapmak istiyorum.

Bu bahsettiğiniz rakamın 10 katını verenlere çekilişsiz direkt greencard ı verecek olsalar ve bu kotanın içinden gidecek olsa; Lottery sadece bu parayı verenler içinde döner.

Emin olun para 10.000 lerce kişi için 2. Planda bile değil.

Ben yat sektöründe yarı zamanlı çalışıyorum. 20 yaşında gemici çocuklar 2500 euro maaş alıyorlar.

Kaçmak isteyen bir şekilde yolunu buluyor. Ben iş o aşamaya geldiğinde gerçekten gitmek istiyorsanız bir şekilde yolunu bulacağınıza eminim.

Dolar arttıkça aynı oranda olmasa da gelirlerde bir miktar artıyor.

• Yasaklı

Ben biraz daha pozitif açıdan bakmaya çalılıyorum. Yeter ki çıksın yolunu buluruz diye düşünmenizi istiyorum. O yüzden negatif düşüncelerinizden kurtulmanızı tavsiye ederim.

Gidecek gidemeyecek herkesin de yapmak istiyorsa başvurusunu yapmasından yanayım. Bu bir şans ve kimse kimsenin şansını etkileyemez.

Bugün şartlarınız el vermese bile çıktıktan aonra bir kapı açılabilir.

• @Ping-PONG Ben ilk kez bu sene başvuru yapacağım. 32 yaşımdayım, evliyim ve 28 aylık bir kızım var. Kendimden çok kızım için endişeliyim gelecek hususunda. Bu neden ile, bu yaştan sonra hayata sıfırdan başlamayı göze alıyorum. Daha doğrusu almak durumundayım. Konfor alanımı terk etmek zorundayım. Nasıl olabileceği konusunda da henüz bir fikrim yok , yeniyim çünkü. Ama iş başa düşmeyince olaylar kolaylıkla gelişmiyor maalesef. Loto çıkarsa bir şekilde koyacağız elimizi taşın altına bakalım.

• Merhaba başvuru ile ilgili teknik bir soru sormak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Pasaportum 2023 şubat ayına dek geçerli. Fakat 2 sene önce evlendiğim için soyadım bekarlık soyadım. Bu şekilde başvursam. Sizce uygun olur mu? Mülakata gittiğimde yeni pasaport ve evlilik cüzdanını beyan edeceğim zaten. Teşekkür ederim.

• Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG Ben ilk kez bu sene başvuru yapacağım. 32 yaşımdayım, evliyim ve 28 aylık bir kızım var. Kendimden çok kızım için endişeliyim gelecek hususunda. Bu neden ile, bu yaştan sonra hayata sıfırdan başlamayı göze alıyorum. Daha doğrusu almak durumundayım. Konfor alanımı terk etmek zorundayım. Nasıl olabileceği konusunda da henüz bir fikrim yok , yeniyim çünkü. Ama iş başa düşmeyince olaylar kolaylıkla gelişmiyor maalesef. Loto çıkarsa bir şekilde koyacağız elimizi taşın altına bakalım.

Evet işte bu bakış açısı, olurda talihli olursanız bir yolunu bulmanızı sağlayacaktır. Bol şans dilerim.

• Yasaklı

@caligirl, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba başvuru ile ilgili teknik bir soru sormak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Pasaportum 2023 şubat ayına dek geçerli. Fakat 2 sene önce evlendiğim için soyadım bekarlık soyadım. Bu şekilde başvursam. Sizce uygun olur mu? Mülakata gittiğimde yeni pasaport ve evlilik cüzdanını beyan edeceğim zaten. Teşekkür ederim.

Daha önce de sorulmuştu ama net cevabını hatırlamıyorum maalesef.
    Takipte kalın saat farkından dolayı geç saatlerde cevabınızı alıcağınızdan eminim.

• @Ping-PONG yapma kardeşim Allah aşkına gelir gider açısından 10 gelip 100 gidiyor istisna senin bahsettiklerin olabilir dolar veya euro geliri olanlar için sıkıntısı yok güzel ülkemin.

• Yasaklı

@deniz16, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG yapma kardeşim Allah aşkına gelir gider açısından 10 gelip 100 gidiyor istisna senin bahsettiklerin olabilir dolar veya euro geliri olanlar için sıkıntısı yok güzel ülkemin.

Bundan bahsetmek istemedim.
    Demek istediğim zaten bu gelire sahip olan insan sayısı çok fazla. Genelde bu maddiyat sürecine giriyor çıkanlar sizler gibi ve herkes bir yolunu buluyor gitmenin.

Negatif olmayın yeter ki çıksın mutlaka bir yolunu bulunur.

Düzenli sicili olan her birey 3-4k geliri olanlar dahil mir miktar doları kredi kartı ve kredi ile bile bir araya getirebişir.

• @Ping-PONG hangi şehirde yani nerde yaşadığına dahil ben bursa merkezde 3-4 bin lira ile kenara para atabileceğine inanmıyorum. kira olmuş min 1000 lira gerisini yaz mıyım o yüzden cidden yapabilen varsa helal olsun. ben kredi çekeceğim mesela

• Yasaklı

Bu arada Kanada immigration ile ilgili study yolunun bütün ayrıntılarını ezberledim. Bir süreç içerisine girince bilgiler ardı ardına geliyor. Kanada’ da yaşayan çok yakın ama bir süredir görüşmediğim arkadaşlarım olduğunu farketmemde uzun sürmedi.

O kadar güzel bilgiler edindim ki aslında ne kadar kolay olduğunu anladım.

Bu konuda sırf soru olsun diye değilde gerçekten planı olup soranlar olursa baya bi yeşillendirebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG aslında sorun nedir biliyor musun hangi ülke olduğu önemli değil ilk o ülkeye giriş yapınca aslında ülkeye gelmenin ne kadar basit olduğunu anlıyorsun ancak o ülkeye girmeden anlamıyorsun senin de dediğin gibi kanada almanya amerika farketmez sıkıntı ilk girişte zaten. Almanya 6 aylık iş bulma vizesi ile giden var gitti şimdi bu kadar kastık aslında hiçbir şeymiş şimdi sende yazdın sorun girmekte. mesela amerikaya gitmek için kullanabileceğin vize çeşitleri aşağıdaki linkte var. Bizde sorun var hangisine saldıracağını bilemiyorsun

• Yasaklı

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG aslında sorun nedir biliyor musun hangi ülke olduğu önemli değil ilk o ülkeye giriş yapınca aslında ülkeye gelmenin ne kadar basit olduğunu anlıyorsun ancak o ülkeye girmeden anlamıyorsun senin de dediğin gibi kanada almanya amerika farketmez sıkıntı ilk girişte zaten. Almanya 6 aylık iş bulma vizesi ile giden var gitti şimdi bu kadar kastık aslında hiçbir şeymiş şimdi sende yazdın sorun girmekte. mesela amerikaya gitmek için kullanabileceğin vize çeşitleri aşağıdaki linkte var. Bizde sorun var hangisine saldıracağını bilemiyorsun

Abi özellikle şunu demeliyim. Evliler biz bekarlar için çok daha basit olduğunu sanıyor ama aslında genç evliler için gitmek bekarların iki katı daha kolay. Ben benimle aynı kafada bir kız ile evli olsam güle oynaya giderim. 🙃

• @Ping-PONG lütfen aydınlatın bizleri hocam, bir şekilde dolar ile maaş almam lazım yoksa bu hayat survival modda çekilmiyor gerçekten. 10-20k dolar kredi çekeriz para sıkıntı değil giderken de; mesela bu temmuzda mezun olacağım ama benim diploma denkliği almam çok zor oluyor yabancı ülkelerde. Sıfırdan üniversite de okurum, yeni iş de öğrenirim ama öyle derya deniz ki bu konular kaybolup gidiyorum.

• @ialabicak ben 8 ekim de basvurdum. Iki hafta boyunca "basim oncesi kontrol asamasinda" yaziyordu edevlette. 21 ekim de 199'u aradim karsimdaki kisiye acil isim oldugunu soyledim. Tamam sizin isleminize oncelik verelim gibi bisey dedi. Ayni gun NVI twitter hesabina yazdim 3 gun sonra cevap geldi tc'mi istediler, verdim. 29 ekim de pasaport elime ulasti.

• Yasaklı

@Obsession, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG lütfen aydınlatın bizleri hocam, bir şekilde dolar ile maaş almam lazım yoksa bu hayat survival modda çekilmiyor gerçekten. 10-20k dolar kredi çekeriz para sıkıntı değil giderken de; mesela bu temmuzda mezun olacağım ama benim diploma denkliği almam çok zor oluyor yabancı ülkelerde. Sıfırdan üniversite de okurum, yeni iş de öğrenirim ama öyle derya deniz ki bu konular kaybolup gidiyorum.

Kanada için genç olmak çok büyük bir artı.
    Sadece dil engelini ortadan kaldırmak gerekiyor. Onun dışında süreç çok kolay. İngilizce ni geliştirmeni tavsiye ederim.

En basit yolunu hali hazırda gerçekleştiren ve tamamen yaşadığı tecrübeleriyle anlatan bir arkadaşımın dilinden yazıya dökeceğim. (Ayrıntılandırarak ve senaryolaştırarak) Kanada başlığının altında paylaşacağım. Paylaştığımda buraya yazarım.

• Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Merak ettiğim bir konu var. Eğer daha önce sorulduysa lütfen mazur görün. Ben fotoğrafçıda fotoğrafı çektirip başvurumu yaptım. Greencardphotocheck sitesinde kontrolümü yaptım her şey uygundu. Fakat güneşe alerjim olduğu için yüzüm çok kızarıktı ve fotoğrafçı onu ten rengime uygun olarak düzeltti. Yani fotoğrafta bir nevi oynama yaptı ama sadece kızarıklığı giderdi. Hiç belli olmuyor. Bu direkt elenmeme sebep oluyor mu? Yani sistem kazanıp konsolosluğa gitmeden önce kendi kendine fotoğraftan dolayı eleme yapabiliyor mu? Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum 🙂

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG lütfen aydınlatın bizleri hocam, bir şekilde dolar ile maaş almam lazım yoksa bu hayat survival modda çekilmiyor gerçekten. 10-20k dolar kredi çekeriz para sıkıntı değil giderken de; mesela bu temmuzda mezun olacağım ama benim diploma denkliği almam çok zor oluyor yabancı ülkelerde. Sıfırdan üniversite de okurum, yeni iş de öğrenirim ama öyle derya deniz ki bu konular kaybolup gidiyorum.

Sadece dil engelini ortadan kaldırmak gerekiyor. Onun dışında süreç çok kolay. İngilizce ni geliştirmeni tavsiye ederim.

En basit yolunu hali hazırda gerçekleştiren ve tamamen yaşadığı tecrübeleriyle anlatan bir arkadaşımın dilinden yazıya dökeceğim. (Ayrıntılandırarak ve senaryolaştırarak) Kanada başlığının altında paylaşacağım. Paylaştığımda buraya yazarım.

Hocam merakla bekliyorum bu yazıyı. Yaşım genç ve dil problemim yok. Hatta şuan baktım. Normalde skilled worker olarak gelebilmek için iş teklifi lazımmış ama avukatlar için o zorunluluk da yokmuş sanırım yani avukat olarak gitmek daha kolay gibi. Ben medeni kanun(civil law) gördüm eğitimimde ama kanada Genel olarak common law kullanıyor sadece Quebec bizim gibi civil law kullanıyor. Aklımda kanada yoktu ama aklıma sokmanız iyi oldu. Yazınızı merakla bekliyorum. ABD olmazsa Kanada olsun. Common wealth olsun sıkıntı yok.

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hocam merakla bekliyorum bu yazıyı. Yaşım genç ve dil problemim yok. Hatta şuan baktım. Normalde skilled worker olarak gelebilmek için iş teklifi lazımmış ama avukatlar için o zorunluluk da yokmuş sanırım yani avukat olarak gitmek daha kolay gibi. Ben medeni kanun(civil law) gördüm eğitimimde ama kanada Genel olarak common law kullanıyor sadece Quebec bizim gibi civil law kullanıyor. Aklımda kanada yoktu ama aklıma sokmanız iyi oldu. Yazınızı merakla bekliyorum. ABD olmazsa Kanada olsun. Common wealth olsun sıkıntı yok.

Özelinize biraz bişeyler yazdım. Ufkunuzu açması açısından

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Özelinize biraz bişeyler yazdım. Ufkunuzu açması açısından

Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Köksal-Çelik, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar pasaport için tam 18 gün bekledim. Burda her öneriye inanmayın. Kendinizi kandırmayın yani 199 ve diğer bütün seçenekleri denememe rağmen üç hafta beklememe engel olmadı. Baya yoğunluk var piyasada. Benim pasaport işi 18 gün sonra ve gece 3 te halloldu. Yani 1 hafta bekleyip pasaportu gelende var, 3 hafta bekleyen de bu birazda şans işi. Benim ilk başvurum ancak sağolsun 6 kere başvuran var. Çıkmıyorsa darlama kardeşim işte. Çıkacak olana da engel olma. Boş yere piyasayı sıkıştırıyorlar.

Bir çok başlığı okuyacak kadar bir süredir buralardayım. Bugüne kadar gördüğüm en değişik yorum. Bu yorumla ilgili @crazycells in söyleyeceğini çok merak ediyorum.

Arkadaşın yorumu çok çok çok a sert değil. Dert edecek bir şey yok. Neler gördük burada. Herkesin bir fikri var. Şu konuda kendince haklı olabilir, 199 ve ya instagramdan hızlandırma, kendisinde olduğu gibi herkes için bir hızlandırma olanağı olmamış olabilir. Öyle de olmuş zaten. Verilen tavsiyelerin genele hitabettiği, özelde herkes için geçerli olmayabileceğini vizelerden de biliyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |