Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Bekircann45 Türkçe karakter istesende kullanamazsın sistem izin vermiyor.

• @Bekircann45 Bu kadar uzun adrese yazdırmıyor kısa yazın ve türkçe karakter kullanmayın kurtulus mah caglayan sok no 11 gibi yazın.

• Yıllardan beri başvuru yaparım ilk defa success ekranı öncesi hata verdi ve tekrar doldurmak zorunda kaldım. Sanırım fazla beklediğim için zaman aşımı oldu. Umarım çift başvuru olarak kabul etmez bu durumu.

• ⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yıllardan beri başvuru yaparım ilk defa success ekranı öncesi hata verdi ve tekrar doldurmak zorunda kaldım. Sanırım fazla beklediğim için zaman aşımı oldu. Umarım çift başvuru olarak kabul etmez bu durumu.

Çift başvuruda
    "Bu bilgilerle zaten bir başvuru yapıldı" deniliyormuş. İçin rahat olsun

• @hadi-BE Bunu bilmek iyi oldu dolardan moral bozuk bir de bunu kafaya takamazdım 🙂

• @neo teşekkür ederim 🙏😊

• herkese merhabalar, konsolostuktaki pdfte başvuru yaparken ismimizi pasaporttaki hali ile yazmamızı istemiş. Pasaportta İSMAİL olarak yazıyor. ama bu hali türkçe karakter içeriyor, hangi halini tercih etmeliyim İSMAİL/ISMAIL ? şimdiden teşekkürler ve herkese bol şans 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailknk sakın ingilizce karakter yani noktasız yazacaksın I ile olacak

• Teşekkür ederim hocam 🙂

• @hadi-BE teşekkür ederim 😊🙏

• Yasaklı

@flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@udede buda ancak Türkiye de olurdu 😅 çok geçmiş olsun..

evet hiç sormayın MEB müdür yardımcısına gittim adam 2-3 dk aralıksız güldü(ağlayacak hallerine gülüyorlar.) ömrümde böyle bir şey görmedim dedi tarihe geçtin dedi. Kime desem keşke kabul etmeseydin dediler ama üzüldüm o an vicdan azabı çekip kabul ettim. 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@udede, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@flz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@udede buda ancak Türkiye de olurdu 😅 çok geçmiş olsun..

evet hiç sormayın MEB müdür yardımcısına gittim adam 2-3 dk aralıksız güldü(ağlayacak hallerine gülüyorlar.) ömrümde böyle bir şey görmedim dedi tarihe geçtin dedi. Kime desem keşke kabul etmeseydin dediler ama üzüldüm o an vicdan azabı çekip kabul ettim. 🙂

bir devlet memuru olarak size şunu içim rahat bir şekilde söyleyebilirim ki kimse işinden olmazdı, kimseye soruşturulma açılmazdı, zaman aşımı dosya denerek rafa rahat bir şekilde kaldırılabilirdi. Kamuda 5 yıldan sonraki dosyalar aitlik içermediği sürece dert edilmiyor. Anladığım kadarıyla saf ayaklarına yatarak sizi kandırmışlar. Kabul etmiş olsanız bile dönüşünün olduğunu kazanılmış hakkın kaybının şahsınıza uygulandığı ile ilgili cimere bir başvuru yapmanızı ve başvurunun MEB tarafından çözüme ulaşacağına inanıyorum. Ayrıca mezun bir kişinin yeniden aynı mezuniyeti söz konusu değildir siz "Lise Mezunu" sıfatını kazanmış biri olarak ayrı bir lise "mesleki ve teknik" olmadığı sürece kaydınızın bile yapılacağını sanmıyorum.

• başvuruyu tamamladım an itibariyle. herkese bol şans.

• DV 2018 e öylesine son dakika başvurmuştum ve çıkmıştı. Case numberım yüksek olduğu için(Yanlış hatırlamıyorsam 39 bin küsürdü) çağrılmamıştım. Ah trump yaktın beni 🙂 Tekrar şansımızı deneyelim bakalım dedim ve başvurdum. Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐

@sinedd4520, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba ben greencarda başvuru yaptim fakat fotoğraf tam istenilen pozda omuzlarım gözüküyor sadece ama gözümde sadece kırmızı nokta var yani flaş patladığı için kırmızı noktalar çıkmış iki gözümde de sizce bu sorun olur mu ?

Kırmızı göz ü kabul etmiyordu instruction da verdikleri bilgilerde. Geçen yıllardan hatırladığım bu. Bu sene ki instruction u okumadım.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@sinedd4520, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba ben greencarda başvuru yaptim fakat fotoğraf tam istenilen pozda omuzlarım gözüküyor sadece ama gözümde sadece kırmızı nokta var yani flaş patladığı için kırmızı noktalar çıkmış iki gözümde de sizce bu sorun olur mu ?

Kırmızı göz ü kabul etmiyordu instruction da verdikleri bilgilerde. Geçen yıllardan hatırladığım bu. Bu sene ki instruction u okumadım.

Kırmızı göz dediğim komple içi kırmızı değil göz rengim filan belli sadece sol göz bebeğimin içinde nokta şeklinde ufak bir kırmızılık

• ⭐⭐⭐⭐

@Concorde, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar ben geçen gün greencard için fotoğraf çektirdim, adam omuzlarla oynadı. Bir taraf alçakta duruyor dedi yükseltti, genişletti. Fotoğrafta oynama olmaması gerekiyor dedim, yüzde oynama olmadıkça sıkıntı olmaz dedi, işkillendim. Sonuçta senede bir defa ve tek başvuru yapabiliyoruz, hata kabul etmez. Bir problem arz eder mı? fotoğrafın ham hali mevcut değil.

@Concorde, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar ben geçen gün greencard için fotoğraf çektirdim, adam omuzlarla oynadı. Bir taraf alçakta duruyor dedi yükseltti, genişletti. Fotoğrafta oynama olmaması gerekiyor dedim, yüzde oynama olmadıkça sıkıntı olmaz dedi, işkillendim. Sonuçta senede bir defa ve tek başvuru yapabiliyoruz, hata kabul etmez. Bir problem arz eder mı? fotoğrafın ham hali mevcut değil.

Fotoğrafçı kendi maharetini göstermek için çabalamış. Oynanmış fotoğrafları kabul etmedikleri açık. Tekrar çeksin fotoğrafçı. Dik dur bu sefer. Aldığı parayı haketsin inek, fotoşopta bi saat uğraşacağına.

• İlk başvurumuzu yaptık. Hayırlısı olur inşallah. Herkese bol şans.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |