Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barış-koç Arşivli kayıtta görünüyor ise YES demelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış-koç, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

arkadaşla ben ds 260 formunda af ,af veya benzeri başka bir eyleme konu olmasına ragmen herhangi bir suç veya suçtan dolayıtutklandınızmı veya mahkum edildinizmi sorusuna no dedım. ama benim 2017 de adli para cezam vardı ödemiş oldugum. buda arşiv kaydında gözüküyor. bu soru yesmi demem gerekti yoksa no demem dogrumu

sayin @MehmetArikan 'a katiliyorum. Arsiv kaydinda veya sicil belgesinde gorunuyorsa yes diye cevaplayip aciklama yapin.

• anaysal suçlar (terör değil) ve cumhurbaşkanına hakaret gibi suçlardan toplam 9 yıla yakın hapis cezası olan biri için sıkıntı oluşturur mu bu durumlar @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@m-sefin, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

anaysal suçlar (terör değil) ve cumhurbaşkanına hakaret gibi suçlardan toplam 9 yıla yakın hapis cezası olan biri için sıkıntı oluşturur mu bu durumlar @crazycells

Siyasi suclarin buyuk bir kismi sorun olmuyor. Cezasi ne kadar buyuk olursa olsun, buyuk bir kismi icin istisna saglanmis. Siz bu suclara ve mahkeme kararlarina dair belgelerinizi ingilizceye cevirtip mulakata goturmelisiniz. Konsolos gorevlisi dosyanizi degerlendirip vizeye uygun olup olmadiginiza karar verecek.

• Merhaba, eşime hakaret eden birisiyle tartışmamdan dolayı haksız tahrik altında tehdit ve basit yaralamaya teşebbüsten (araya girdiler) 2 aylık bir adli para cezası alma ihtimalim var. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 1 yıl ve altı pek sorun olmuyor.

2 sorum var bu durumda:

-2 ayrı suçtan para ceza almış olmam mı önemli yoksa toplam 2 ay para cezasına mı bakılır ?
    -Son 5 yıl içinde bu cezanın olmasının etkisi daha mı olumsuz olur konsolosluğun nezdinde?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gomavs, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhaba, eşime hakaret eden birisiyle tartışmamdan dolayı haksız tahrik altında tehdit ve basit yaralamaya teşebbüsten (araya girdiler) 2 aylık bir adli para cezası alma ihtimalim var. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 1 yıl ve altı pek sorun olmuyor.

2 sorum var bu durumda:

-2 ayrı suçtan para ceza almış olmam mı önemli yoksa toplam 2 ay para cezasına mı bakılır ?
    -Son 5 yıl içinde bu cezanın olmasının etkisi daha mı olumsuz olur konsolosluğun nezdinde?

Teşekkürler.

• Suclu bulundugunuz cezalarin yasalardaki maksimum ceza miktarlari ve sizin aldiginiz ceza miktari daha onemli.

• Evet, bazi cezalar gecmis zamanda oldugunda zaman asimina ugrayabiliyor ve konsolosluk bu durumu olumsuz olarak degerlendirmiyor.

• Merhabalar, sizlerde cevap aradığım bir konuyu açmak istedim arkadaşlar.
    2012 yılında turist vizesi ile Amerika'daydim. 18 yaşında genç ve aptal idim. Eğlence ve macera olduğunu düşündüğüm sirkat suçu işledim New Hampshire eyaletinde. Avukat mahkemeye falan çıkmadan direkt dosyayı kapatmıştı.
    Ardından Türkiye ye gidiş geliş yapmıştım. Amerika'ya tekrar giriş yaparken görevli polis memuru, daha önce sıçıp batırmışsın dikkatli ol diye uyararak giriş yapmama müsade etmişti.
    Üniversite için tekrar Türkiye ye döndüm sonrasında.
    Green card başvurusunda bu durum benim için ret sebebi olur mu?
    Genç ve aptal iken yaptığım bir hataydı.
    Sirkat suçundan kelepçe yemiştim, ifademi alıp eve bıraktılar. Ardından avukat mahkemeye çıkmadan kapatmıştı dosyayı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilkcank, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhabalar, sizlerde cevap aradığım bir konuyu açmak istedim arkadaşlar.
    2012 yılında turist vizesi ile Amerika'daydim. 18 yaşında genç ve aptal idim. Eğlence ve macera olduğunu düşündüğüm sirkat suçu işledim New Hampshire eyaletinde. Avukat mahkemeye falan çıkmadan direkt dosyayı kapatmıştı.
    Ardından Türkiye ye gidiş geliş yapmıştım. Amerika'ya tekrar giriş yaparken görevli polis memuru, daha önce sıçıp batırmışsın dikkatli ol diye uyararak giriş yapmama müsade etmişti.
    Üniversite için tekrar Türkiye ye döndüm sonrasında.
    Green card başvurusunda bu durum benim için ret sebebi olur mu?
    Genç ve aptal iken yaptığım bir hataydı.
    Sirkat suçundan kelepçe yemiştim, ifademi alıp eve bıraktılar. Ardından avukat mahkemeye çıkmadan kapatmıştı dosyayı.

Sucun ne oldugunun yanisira ne zaman islendigi de onemli, sizin durumunuzda da ustunden uzun sure gecmis olacagi icin sorun olmayacagini tahmin ediyorum. Ayrica 18 yasinda miydiniz? Yoksa 18 yasina henuz basmamis miydiniz? 18 yas alti iseniz bu cezanin sorun olmama ihtimali yukseliyor... Su bolumdeki ilgili yasalari ve hangi kategoriler icin sucun ne zaman islenmis olmasi gerektigini okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/36439

• @crazycells merhabalar, tam olarak 18 yaşında idim. Uzun süre geçti üzerinden. Hayatımda asla unutmadığım ve büyük bir ders aldığım kötü bir anı olarak kaldı. Turist vizesi o günden bu güne kadar devam ediyor. 2022 Mart ayında sonra erecek. Greencard a başvurmayı düşünüyorum ama hiç bilmiyorum bu durum önüme ret sebebi olarak gelir mi diye..
    O zaman avukatın verdiği dosya ve dokümanları utancımdan çöpe atmıştım.
    Yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl boyunca o mağazaya girmeme ve suç işlememe kaydı ile dosya kapanmıştı. Siz tecrübeli insanlardan fikir almak istedim sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhabalar, tam olarak 18 yaşında idim. Uzun süre geçti üzerinden. Hayatımda asla unutmadığım ve büyük bir ders aldığım kötü bir anı olarak kaldı. Turist vizesi o günden bu güne kadar devam ediyor. 2022 Mart ayında sonra erecek. Greencard a başvurmayı düşünüyorum ama hiç bilmiyorum bu durum önüme ret sebebi olarak gelir mi diye..
    O zaman avukatın verdiği dosya ve dokümanları utancımdan çöpe atmıştım.
    Yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl boyunca o mağazaya girmeme ve suç işlememe kaydı ile dosya kapanmıştı. Siz tecrübeli insanlardan fikir almak istedim sadece.

Bir problem yasayacaginizi sanmiyorum, ama son karari dosyanizi inceleyen konsolos verecek.

Paylastigim yasalarda (2)(A)(ii)'ye gore sorun cikmaz diye tahmin ediyorum.

• Amerika'da Bedford New Hampshire da olmuştu. Uzun zaman önce olduğundan belge ve bilgileri de atmıştım Türkiye ye gelince. Acaba nasıl ulaşabilirim belgelere, yardımcı olabilir misiniz?
    Ne olur ne olmaz ds260 ta bahsetmem ve vize görüşmesinde göstermem gerekir sanırım.
    Belge ve dokümanlara tekrar ulaşmayı bildiğim hiç bir yol yok..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerika'da Bedford New Hampshire da olmuştu. Uzun zaman önce olduğundan belge ve bilgileri de atmıştım Türkiye ye gelince. Acaba nasıl ulaşabilirim belgelere, yardımcı olabilir misiniz?
    Ne olur ne olmaz ds260 ta bahsetmem ve vize görüşmesinde göstermem gerekir sanırım.
    Belge ve dokümanlara tekrar ulaşmayı bildiğim hiç bir yol yok..

Maalesef bilemiyorum, isterseniz sizle ilgilenen avukata ulasmaya calisin. Eger olumlu sonuc almazsaniz, Muslu Hukuk Burosu'na sorunuzu sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• Yasaklı

@grslarc ap ne oluyor kardeşim

• Yasaklı

@crazycells merhaba benim 2015 senesinden davam vardı kiracım olan kadın kirayı vermiyor diye mahkemeye vermiştim oda karşılık olarak iftira atıp iki ayrı dava açmıştı bana darp ve taciz davası sonrasında para cezası aldım bunlardan biri 6 ay biride 5 aydı sanırım para cezasına çevirdi bir davamda 2019 yılının 10.ayında daire aldığım müteahit ortadan kaybolunca ofisine gittim ve çıkmadım ofisden mahkemelik olduk ve bana 3500 tl para cezası verildi ama herhangi bir darp veya hakaret yok sadece haneye tecavüz diye dava açıldı aynı zamanda kamu personeliyim 10 yıldır şimdi bana green card çıkarsa bu davalardan elenirmiyim olaki çıkarsa turist vizesi ile amerikadan mulakata girsem ne olur teşekkürler.

• Merhaba ben DV2021 de greencard kazanmış ve şuan vizesi olan biri olarak şunu paylaşmak istiyorum. Benimde bir iş kazasından 18 ay ertelemeli hapis cezam vardı. Eşim asıl talihli olarak kazandı oğlumla onlar vizesini aldı ve bende ekstra mahkeme evraklari kanun maddesi vs. vererek vizemi aldım. Yani bunu şunun için yazıyorum. Bende zamanında burada daha talihli bile değilken durumumu anlatıp sormuştum ve olumsuz olabileceği yönünde görüşler gelmişti. Bende doğal olarak süreçten umutsuzdum olumsuz olacağını düşünerek. Ama sonuna kadar denemeyi sectim sonradan keşke dememek için. Sizlerde şansınızı deneyin sonuçta konsolos karar verecek kimse bilemez ne olacağını ve mantıklı şekilde açıklar evraklarla desteklerseniz bir şekilde vize alma sansiniz olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Efe0435, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@crazycells merhaba benim 2015 senesinden davam vardı kiracım olan kadın kirayı vermiyor diye mahkemeye vermiştim oda karşılık olarak iftira atıp iki ayrı dava açmıştı bana darp ve taciz davası sonrasında para cezası aldım bunlardan biri 6 ay biride 5 aydı sanırım para cezasına çevirdi bir davamda 2019 yılının 10.ayında daire aldığım müteahit ortadan kaybolunca ofisine gittim ve çıkmadım ofisden mahkemelik olduk ve bana 3500 tl para cezası verildi ama herhangi bir darp veya hakaret yok sadece haneye tecavüz diye dava açıldı aynı zamanda kamu personeliyim 10 yıldır şimdi bana green card çıkarsa bu davalardan elenirmiyim olaki çıkarsa turist vizesi ile amerikadan mulakata girsem ne olur teşekkürler.

Bu dedikleriniz cok buyuk cezalar degil gibi, o nedenle surecinizi olumsuz etkilememe ihtimali daha fazla; ama bu karari dosyanizi inceleyen konsolos verecek. Bu kararlara dair tum mahkeme kayitlarini ingilizceye cevirip mulakata goturmelisiniz.

• Yasaklı

teşekkür ederim geri dönüşünüz için öncelikle,düşündüğüm kazansam olaki çekilişi kendim feragat etsem bir ömür bunu üzüntüsünü yaşaya bilirim ama devam edersem bu seferde sağlık raporu green card ücreti derken bir dünya masraf edip elenirsem bu seferde hayata küseerim piskolojim allak bullak olur.
    birde mesela türkiyeden başvurdun kazandın ve o tarihde USA daysan işlemler oradan da devam ediyor oradayken sağlık raporu adli sicil arşiv kaydı filan istiyorlar mı

• Yasaklı

@srhnkskn teşekkür ederim geri dönüşünüz için öncelikle,düşündüğüm kazansam olaki çekilişi kendim feragat etsem bir ömür bunu üzüntüsünü yaşaya bilirim ama devam edersem bu seferde sağlık raporu green card ücreti derken bir dünya masraf edip elenirsem bu seferde hayata küseerim piskolojim allak bullak olur.
    birde mesela türkiyeden başvurdun kazandın ve o tarihde USA daysan işlemler oradan da devam ediyor oradayken sağlık raporu adli sicil arşiv kaydı filan istiyorlar mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Efe0435, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

teşekkür ederim geri dönüşünüz için öncelikle,düşündüğüm kazansam olaki çekilişi kendim feragat etsem bir ömür bunu üzüntüsünü yaşaya bilirim ama devam edersem bu seferde sağlık raporu green card ücreti derken bir dünya masraf edip elenirsem bu seferde hayata küseerim piskolojim allak bullak olur.

evet, benzer belgeler AOS icin de isteniyor.

Ayrica boyle bir durumda saglik raporunu almadan mulakata girebilirsiniz, eger elenmezseniz eksik belgelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |