Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba, bugün pasaportum 8. gününde elime ulaştı pasaport çıkartmayanlar hemen çıkartmaya baksın ne olur ne olmaz.

• @Öfa-Bey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba ilk başvuruyu bu sene yapacağım eminim
    İnşallah bana nasip olur ..

inşallah buradaki herkese nasip olur.

• @francis, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, bir sorum vardı;

Green card başvurusu yapan birisinin turist vizesi veya work and travel vizesi başvurusunun, green card başvurusu yaptığı için reddedilme olasılığı nedir?

Teşekkürler.

Ben bu konuda bilgili birisi değilim. Fakat arkadaşımın yaşadığı bi durumu paylaşmak istiyorum. Arkadaşım turist vizesinden reddedildikten sonra bi danışmandan yardım istemişti. Danışmanla görüştüğünde red için sebep olmadığını daha önce greencard başvurusu olduğu için geri dönmez ihtimalinden reddedilmiş olmalı demişti danışman.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avar turist vizesinin ret aldığını ancak mülakata danışmanın da girmesi ile bilebilir. ret edilme sebebi gizlidir hiç kimseye yada bir yer yazılı göremezsin ondan dolayı görüşmeye danışmanda girmediğinden yalan olduğu orta da.

ekşi sözlük alıntı
    cevabı bende canlar. şöyle anlatayım. 2013'te work and travel ile amerika'ya gittim. sonra geri döndüm. geçen ağustos ayına kadar geçen sürede green card'a başvurdum. akabinde başvurduğum halde 5 ağustos günü vize görüşmesine girdim ve olumlu geçti. pasaportum elime ulaştığında 10 yıllık vize verdiklerini gördüm.

ben vize aldım, sorun çıkmadı. görüşmede green card ile ilgili bi soru da yöneltilmedi. vize görüşmesi veya diğer detaylar için iletişime geçebilirsiniz, soru cevaplamaya açığım.

geçmişte forumdaki konuşmalar
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2593/green-carda-basvurmak-diger-abd-vizelerini-almayi-etkiler-mi/3

• @ayvalik10 olayı ben yaşamadım. Duyduğum bu. Danışman kesinlikle bu yüzden reddedildin demişte demedim. "... ihtimalinden reddedilmiş olmalı..." demiş dedim. Yalan olarak düşündüğünüz yer neresi tam olarak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avar danışmanın yalan söylediği senin değil

• @ayvalik10 anladım. Benlik bişey zaten yok da. Danışmanda o zaman kesin şu yüzden dememiş ki. Ben belgelerine vs baktığımda bi sorun görmüyorum bu yüzden olabilir demiş. Ama ben orda da değildim sonuçta. Arkadaş gidemedi ama sonunda. Sebebi bilemiyoruz.

• @Aka olur da kazanırsa ailenizin büyüğü, diğer fertler gitmeyi düşünmüyorsa ama siz bu hakkı kullanmak istiyorsanız DS-260 sürecinde bunu soruyorlar, gitmek istemeyenleri belirtebilirsiniz. böylelikle mülakat dahil hiçbir süreçte olmazlar. ama herkesin dediği gibi asıl kazananın tüm süreçlerde olması ve ABD'ye diğer gelecek aile fertleri ile giriş yapması şart

• Hergün dv 2023 yönergesi açıklandı mı diye bakıyorum, tek isteğim başvuruların ücretli olması , belki bu şekilde gerçekten gitmek isteyenler için şans daha fazla olur

• @Emir23, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hergün dv 2023 yönergesi açıklandı mı diye bakıyorum, tek isteğim başvuruların ücretli olması , belki bu şekilde gerçekten gitmek isteyenler için şans daha fazla olur

aynı fikirdeyim sizinle. Meblağ biraz yüksek olmalı. yani öylesine başvuracak kişileri caydırması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dinçer-Küçük ücretli yapamazsın çünkü çeşitlilik vizesi bu ondan para toplayamazlar ismi değişmedikçe para toplayamazlar

• arkadaşlar basvuru tarihleri belli oldumu

• Bu ileti silindi!

• @Erkand Pasaport işlemlerine bende yarın başlayacağım.

• @ayvalik10 Fotoğrafçıdan 600x600 ölçülerinde resmi gmail olarak istedik geldi.Bu seferde göz olması gereken alanda değil.Bu fotoğrafçıda mı bir sıkıntı var yoksa ben de mi anlam veremedim.

• @Emir23 keşke diyorum bende hergün.

"ingilizce değilmi ya gidince hallederiz"
    "nasıl olsa bedava bende başvurayım"
    "önce bi çıksın hanıma sonra söylerim"
    "bu lise çekilmiş vesikalığım olur yaea"
    "nedir abi kural mural beni neden almasınlar"
    "amerika abi rüyalar ülkesi sonuçta herşey süper"

Sadece bu kafalar uzak tutulsa zaten TR'den başvuran herkes gider gibi.
    Gerçi bu kafaları ülkeden uzak tutsak kimsenin gitmesine gerek kalmaz ama orası başka mesele girmeyeyim oraya şimdi.

• ⭐⭐⭐⭐

başvurular ne zamanmış arkadaşlar ?

• @Rhonster şimdi baktım daha bir açıklama yok sitede hala 2022 gözüküyor bu hafta açıklanır galiba yada mali yılın bitiminde herhalde....

• @avar başvuru ücreti 100 $ olsun o zaman bu dedikleriniz olur , çünkü günümüz ile yaklaşık 890 tl para yapıyor , sırf bunun için bile çoğu kişi başvurmaz , keşke olsa sadece gitmek isteyenler başvuru yapar

• ⭐⭐

@Emir23 O zaman bunun adı çeşitlilik vizesi piyangosu olmaz. Ayrımcılık olmuş olur parası olanın düdüğü çalması gibi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |