Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Erkand Allah hepimize dış hatlarda TR'ye veda selfie'si çekmeyi nasip etsin 🤲 amin.

• @efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar, gidemeyecek durumu olupta sadece şansını denemek için başvurmamalarını rica ederim. Bu sefer gerçekten gitmek isteyen kişileri engellemiş oluyorsunuz. Gitmek için durumu olup kararlı olan arkadaşlar da eminim ki bu düşüncededir. 🙂

Bunu yapan kişi zaten rica edildi diye yaptığından vazgeçmeyecektir muhtemelen. Bide gitme imkanı olmayan bile şuanda işin ciddiyetinin farkında olmadığı için gitme imkanı olmadığının farkında değil. Başvuruda dikkate değer bi ücret talep edilmesi kişilerin durum hakkında daha düşünerek işe girişmeleri için tek yol sanırım. Ama ücret talep edilerek göçmenlik çekilişi yapmakta işin ruhuna aykırı gibi sanki.

ruha aykırı değil tam tersine bir başvuru ücreti ile sürecin ciddiyeti arttırılmış olunur. Göç etmeyi ciddiye alan birisi 30 dolar veremiyorsa göç etmesin gibi bir düşünceyi desteliyorum. Hem istekli/faydalı başvuran oranı artar hem de bu grubun kazanma ihtimali artar. Sonuçta bu iltica başvurusu değil para ile kayıt açılması etik dışı olsun. Tam tersine tercih sebebiyle başvuranlar için iyi bir filtre olacaktır.

Ben başvuru yapmazdım paralı olsaydı. Bunun ciddiyetle alakasını çok çözemedim. Benim cebindeki paranın kuruşunun yeri var. Şans oyununa verilecek para miktarı bellidir. Kim bu iş için bir fiyat belirleyecek ve neye göre. 100 dolar artık Türkiye'de büyük para lakin Amerika'nın olası yapması gereken minimum para miktarı olurdu. Ben öyle bir durumda başvurmazdım ve şu an Amerika'da olamazdım. Zaten para adı üstünde olan diversity(çeşitlilik) durumunu ortadan kaldırır. Parası olan arasında diversity (çeşitlilik) yapmaya çalıştıklarını sanmıyorum. Geçen bugun Biden'nın bir tweetinde şundan bahsediyordu. Biz o aileleri ve onların çocuklarının Amerika'lı olmaları ile ilgili bir tweet'i vardı. Yani olay sadece biz değil büyük çoğunlukla bizim çocuklarımızın ve onların ülkeye katacağı çeşitlilik ek olarak soyun hep farklı kalması. Zaten parası olan adam green kart ile vaktini harcamasın okul, iş gibi yolari denemek daha kolay olur parası olana. Ben bekar ve cebimde biraz parası olan birisi isem hemen ingilizce ya da community college üzerinden bir yola girişirdim. Arada green kart çıkarsa ne ala olurdu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez dil kursu geldiğin zaman çalışma izni verse kavimler göçü gibi kurslara göç olurdu. En büyük sıkıntı çalışma iznin olmaması college için de belli bir yaştan sonra yemiyor.

• Merhaba herkese uzun zamandır yoktum eylul 2020 de ogrencı vızesınden red yedım ve mayıs 2021 de green card yenıden cıkmadı koca yaz geldı gectı 🙂 hayaller yıne aynı ama green kard basvuru surecınde ben turıst vızesı denemek ıtıyorum bu surecte konsolosluk basvuruları ne durum da uygulamlar ve basvurular hakkında bılgısı olanlar cevaplar ıse cok sevınırım tesekkur ederım veya bu konuyla ılgılı acılmıs baslıga benı etıkeler ıse sevınırım saygılar

• @gkhanfeez Pasaport şartı getirildi. E o zaman pasaporttan fazla vergi alınan ülkelerde yaşayan insanlara haksızlık olmadı mı? Arjantin'de pasaport masrafı 10 dolar bizde 148 dolar, çeşitlilik vizesinin ruhuna aykırı bir durum olsa buna dikkat ederlerdi. Ayrıca çeşitlilik vizesi talihlisi olup aşılarını testlerini yaptırması gereken insanlar zaten bir yığın masraf yapıyorlar, hatta abd'ye uçak bileti dahil ayak basabilmek için 1-2bin dolar arası bir para zaten gidiyor. Madem bu durumlar var ciddi ciddi gitmek istemeyen öylesine şansını deneyen insanları başvurmamaya itmek için 2-3 saatlik asgari ücrete denk gelen bir parayı ödememizi istemeliler bu şekilde başvuran profili de değişecektir diye düşünüyorum. Ve başvuranlar açısından da Abd açısından da pozitif olacaktır bana kalırsa.

• Yasaklı

Bu yıl ilk başvuruyu yapacağım çok heyecanlıyım . İş yerinden 8-10 arkadaşı ikna ettim bakalım kaçımıza çıkacak . Aileleri falan derken çevremde bayağı kişi olacak . Çekiliş açıklanınca lottery party gibi bir şeyle hep beraber sonuçları kontrol edeceğiz gerçekten çok heyecanlı olacak 😍

• @PeS-MoBiLe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu yıl ilk başvuruyu yapacağım çok heyecanlıyım . İş yerinden 8-10 arkadaşı ikna ettim bakalım kaçımıza çıkacak . Aileleri falan derken çevremde bayağı kişi olacak . Çekiliş açıklanınca lottery party gibi bir şeyle hep beraber sonuçları kontrol edeceğiz gerçekten çok heyecanlı olacak 😍

Talihlilerden biri belli oldu, diğer talihliler önümüzdeki yılın yaz aylarında, belki 2023 de siteye üye olacak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34 turist vizesi cümlesini bence kurma 2023 yılına doğru gidiyor mülakat tarihi kaldı ki turist b1/b2 sayfasına bakarsan bir yazı yayınladılar olumsuzluk üstüne olumsuzluk yani

• ⭐⭐

Tilki inine sığmamış bir de kuyruğuna çalı bağlamış diye bir atasözü var 😉 Şaka bir tarafa herkesin şansı kendi şahsına münhasırdır. Olacağı varsa olur, çıkacağı varsa çıkar. İsterse başvuran bir milyar kişi olsun. Herkesin bahtı ve şansı açık olsun.

• @Gökhan-AKGÜL-0 🙏 🙏🏿 🙏🏻 Hadi inşallah dış hatlara bilet alabilenlerden oluruz.

• @kotpantelon 100.000 kişilik stad gücünde AAMİİİNNN

• ⭐⭐

@PeS-MoBiLe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

biz rakip eliyoruz sen rakip ekliyorsun tüh yaa 😶

• ⭐⭐

En çok araba fiyatları için gitmeyi istiyorum. Neredeyse yaşlandım ömür boyu çalıştım bir araba alamadım. Altı üstü bir araba arkadaş. Alacağım araba da 10 bin doları geçmez yani. Ama gel gör ki o araba burada 250 bin lira. Yani sittin sene helaliyle çalış birikmez o para. Ama Amerika'da en fazla bir yılda alırsın. Aklıma İbrahim Tatlısesin bir filminde çocuğuna flüt alamayan babanın feryadı geldi 😁

• @Drywall :/// :((( ne diyeceğim bilmiyorum ... İşallah

• @Drywall, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

En çok araba fiyatları için gitmeyi istiyorum. Neredeyse yaşlandım ömür boyu çalıştım bir araba alamadım. Altı üstü bir araba arkadaş. Alacağım araba da 10 bin doları geçmez yani. Ama gel gör ki o araba burada 250 bin lira. Yani sittin sene helaliyle çalış birikmez o para. Ama Amerika'da en fazla bir yılda alırsın. Aklıma İbrahim Tatlısesin bir filminde çocuğuna flüt alamayan babanın feryadı geldi 😁

Merhaba

Bende bir dönem sizin gibiydim. Her dakika sarı sitedeki arabaları takip eder hayal kurar hesap yapardım.

Şimdi 200 bin liralık araba sahibiyim ve gelirim ortalamanın üstünde.

Ama hağla içimde bir boşluk ve aidiyetsizlik mevcut. Muhtemelen sizinde öyle olacak.

Yani bizim gibilerin problem i o araca ulaşınca bitmiyor. Bizi mutsuz eden düzenin geneli sanırım.

Burada buluşmamızın da ortak nedeni bu diye düşünüyorum.

Aslında Amerika ya gitme sebebimiz o araca ulaşmak değil, bence mutlu, huzurlu ve adil bir yaşam.

• Araba filan hikaye gelecek kaygısı asıl sıkıntı.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gkhanfeez dil kursu geldiğin zaman çalışma izni verse kavimler göçü gibi kurslara göç olurdu. En büyük sıkıntı çalışma iznin olmaması college için de belli bir yaştan sonra yemiyor.

Tekrar parası olan da deidm. Ama önemli olan buraya adım anlamında söyledim ben. Öğrenci vizesi ile gelir bir kiosk alır (oluyorsa) iş vizesine çevirir. Ya da dört yıllık okul için başvuru yapar. E-ticaret'e girer şirket kurar Amerika'da parasını oradan yapar bunlar hep yasal yollar. Daha yasal olmayan yollar var ama onun yeri burası değil o sebeple söylemiyorum. Home Depot'un önünde bir vize kontrolü yapsalar yarısından çoğu gider herhalde :)))) Yapmak isteyen yapar. Benim gibi iki çocuklu babanın şansının önünü kesmek tek çözüm degil aslında.

• @efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gkhanfeez Pasaport şartı getirildi. E o zaman pasaporttan fazla vergi alınan ülkelerde yaşayan insanlara haksızlık olmadı mı? Arjantin'de pasaport masrafı 10 dolar bizde 148 dolar, çeşitlilik vizesinin ruhuna aykırı bir durum olsa buna dikkat ederlerdi. Ayrıca çeşitlilik vizesi talihlisi olup aşılarını testlerini yaptırması gereken insanlar zaten bir yığın masraf yapıyorlar, hatta abd'ye uçak bileti dahil ayak basabilmek için 1-2bin dolar arası bir para zaten gidiyor. Madem bu durumlar var ciddi ciddi gitmek istemeyen öylesine şansını deneyen insanları başvurmamaya itmek için 2-3 saatlik asgari ücrete denk gelen bir parayı ödememizi istemeliler bu şekilde başvuran profili de değişecektir diye düşünüyorum. Ve başvuranlar açısından da Abd açısından da pozitif olacaktır bana kalırsa.

ABD'nin pasaport şartını başvuranların sayısını düzene sokmak için getirdiğini düşünmüyorum. Bu güvenlik amaçlı her başvuranı daha iyi kontrol ve takip etmek amaçlı düşünüyorum yani. Ayrıca bizden başka pasaport harcını bu kadar fahiş fiyata veren başka bir ülke var mı bilemiyorum. Dolar her ulkede yüksek olabilir. O sebeple sizin düşündüğünüz gibi değil büyük ihtimalle benim açımdan. Herkes bilet parası, vize parası diyor felan diyor ama bunlar çıktıktan sonraki paralar yani o zaman riske girip bulunması gereken paralar ki herkes benim gibi de yapabilir ve banka kredisi kullanır. Ben Amerikaya geldikten sonra iki yil boyunca kredi ödedim hiçte sorun olmadı. Çıkmadan önce havaya atılacak para gibi değil yani. İnsan kalitesi gibi bir durum düşünmek zaten çok vahim bir düşünce o konuya girmek istemem. Kalifiye eleman isterlse o vizenin adını değiştirmek daha mantıklı olur. Zaten böyle düşünülmemiş ki lise mezunu ve ya iş tabanlı bir kabul sistemi oluşturmuşlar. Diversity.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bugün Fort Worth/Texas'da klasik arabalar vardı. Gerçi onlar 10 bin doların üstündeki araçlardı ama bende eski kasa Amerikan muscle arac istiyorum. Bizim fiyatlar 30 bin dolardan başlıyor. Var bir planımız ilerde. Bizimkisi plan darısı sizlere

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |