Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, ben bi tanıdığım aracılığıyla Amerika'ya gelmeye çalışıyorum. Kendisi çok uzun süredir orda yaşıyor ve 4-5 tane kadar Restaurant ve Bar'ı var. Ben bunlardan birinde çalışma amaçlı gelmek istiyorum. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor. Bunun için gereken vize nedir ya da araştırmam gereken konular nelerdir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezerrenderr, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Merhaba arkadaşlar, ben bi tanıdığım aracılığıyla Amerika'ya gelmeye çalışıyorum. Kendisi çok uzun süredir orda yaşıyor ve 4-5 tane kadar Restaurant ve Bar'ı var. Ben bunlardan birinde çalışma amaçlı gelmek istiyorum. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor. Bunun için gereken vize nedir ya da araştırmam gereken konular nelerdir?

Calisma vizelerine once isverenin basvuru yapip onay almasi gerekiyor, o nedenle once bir is bulup hangi vizenin size uygun oldugunu onlardan ogrenmeniz gerekiyor. Su bolumdeki vize turlerini teker teker inceleyip hangisinin size uygun olduguna karar verebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

• Turkiyede yasiyorum ve burada kendinizi gelistirmek ve guzel biyerlere gelmenin cok zor olmasiyla ve amca dayi olmadan isinin tamemen sansa kalmasi ile birlikte istediginiz noktaya geldiginizdede hakkinizi alamiyorsunuz. Ben birlesik devletlerinde calismak istiyorum bunun icin en kolayda zora maddi imkanlarimizin el verdiği kosullarda nasil bir yol izlemeliyim konu ile ilgili bilgin tecrubeli kisiler fikirlerini tecrubelerini paylasirsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrhaky, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Turkiyede yasiyorum ve burada kendinizi gelistirmek ve guzel biyerlere gelmenin cok zor olmasiyla ve amca dayi olmadan isinin tamemen sansa kalmasi ile birlikte istediginiz noktaya geldiginizdede hakkinizi alamiyorsunuz. Ben birlesik devletlerinde calismak istiyorum bunun icin en kolayda zora maddi imkanlarimizin el verdiği kosullarda nasil bir yol izlemeliyim konu ile ilgili bilgin tecrubeli kisiler fikirlerini tecrubelerini paylasirsa sevinirim

Calisma vizeleri bolumunu , vizelerin sartlarini ve nasil alabileceginizi forumdan ogrenebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

Calismak icin once bir is bulmaniz gerekiyor, daha sonra bu is yeri size sponsor olup calisma vizesi surecini baslatmali. Bu surecler hem belirsiz (vizenin onaylanmama ihtimali her zaman mevcut) hem de is yeri acisindan kulfetli olacagi icin pek cok yer vize sponsoru olmak istemeyebilir. O nedenle sizin gecmisinize ve yeteneklerinize en uygun is yerlerini bulup, pozisyon arastirmanizi tavsiye ederim.

• Merhaba, Amerika'da oto döşeme, dizayn sektörü hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba? İşyerimiz İstanbul'da, oto döşeme ustasıyım, babamla beraber çalışıyoruz kendisi 49 yaşında ve 25 seneyi aşkın oto döşeme işi tecrübesi var. Benim yaşım 22, yaklaşık 6 senelik tecrübem var. İngilizce seviyem C1 Upper-Indermediate. Indeed üzerinden birkaç iş ilanına başvuru gönderdim fakat şuan için olumlu bir dönüş olmadı.

Ayrıca Chicago'da aynı işi yapan bir tanıdığımız var, kendi dükkanı ve yaşı ilerlediği için yakında emekli olacağından bahsetmişti. Kendisiyle Facebook üzerinden tanıştık tesadüfen, muhabbetimiz ve tanışmamız oraya dayalı. Ben birkaç kez bahsini ettim, abi bize davetiye mektubu gönderebilirmisin veya sponsor olsan oraya gelsek senin yanında çalışsak yada senin dükkanı devralsak felan diye ama hep havada kaldı bir neticeye varmadı. Sormak istediğim şu, mesleğimi Amerika'da aranan bir meslekmi? Nereden ve nasıl sponsorluk bulabilirim? Bu konularda yol gösterebilirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim saygılarımla.

www.mertotodoseme.com

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Fatih, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Merhaba, Amerika'da oto döşeme, dizayn sektörü hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba? İşyerimiz İstanbul'da, oto döşeme ustasıyım, babamla beraber çalışıyoruz kendisi 49 yaşında ve 25 seneyi aşkın oto döşeme işi tecrübesi var. Benim yaşım 22, yaklaşık 6 senelik tecrübem var. İngilizce seviyem C1 Upper-Indermediate. Indeed üzerinden birkaç iş ilanına başvuru gönderdim fakat şuan için olumlu bir dönüş olmadı.

Ayrıca Chicago'da aynı işi yapan bir tanıdığımız var, kendi dükkanı ve yaşı ilerlediği için yakında emekli olacağından bahsetmişti. Kendisiyle Facebook üzerinden tanıştık tesadüfen, muhabbetimiz ve tanışmamız oraya dayalı. Ben birkaç kez bahsini ettim, abi bize davetiye mektubu gönderebilirmisin veya sponsor olsan oraya gelsek senin yanında çalışsak yada senin dükkanı devralsak felan diye ama hep havada kaldı bir neticeye varmadı. Sormak istediğim şu, mesleğimi Amerika'da aranan bir meslekmi? Nereden ve nasıl sponsorluk bulabilirim? Bu konularda yol gösterebilirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim saygılarımla.

www.mertotodoseme.com

Eger direkt is yerini satin alarak is yapmak istiyorsaniz o durumda yatirimci vizelerini degerlendirebilirsiniz diye dusunuyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/category/87/yatırımcı-ve-tüccar-vizeleri-e1-e2

Fakat eger kisinin yaninda calismak istiyorsaniz o durumda calisma vizesi almaniz gerekecek, bunun icin de isyerinin size sponsor olmasi gerekiyor:

Maalesef sizi cok iyi tanimayan birinin ya da sizin tercumenize gercekten ihtiyaci olmayan birinin size sponsor olmasi cok zor. Eger bu tur isci arayan yerlerle baskalari araciligi ile iletisim kurabilirseniz isiniz kolaylasabilir. Ornegin, bu tanidiginiz kisi belki isci aramiyordur ama sizi belki birilerine yonlendirebilir... Siz nasil dunyanin bir ucundan size mesaj gonderen birine hemen guvenip, sponsor olup, sorumlulugunu almak istemezseniz, ayni sekilde bu durum ABD'deki is yerleri icin de gecerli.

• Merhabalar üniversite hazırlık okumakta olan bir öğrenciyim. Halamın Abd de cafesi var, beni çalışan olarak alma şansı var mıdır? Varsa aşamaları nedir bilgilendirebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Growers, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Merhabalar üniversite hazırlık okumakta olan bir öğrenciyim. Halamın Abd de cafesi var, beni çalışan olarak alma şansı var mıdır? Varsa aşamaları nedir bilgilendirebilir misiniz?

ABD'de bu tur isler genelde okuyan gencler tarafindan hizli sekilde dolduruluyor, halanizin isci aradigina ama bulamadigina emin misiniz? Cunku calisma vizesi cikarabilmek icin once ABD vatandaslarini ise almayi denemeli...

• @crazycells İşçi konusunda sıkıntısı yok ama h2b vizesi çıkartabilir mi? H2b vasıfsız işlere de çıkarılabilen bir vize sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Growers, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

@crazycells İşçi konusunda sıkıntısı yok ama h2b vizesi çıkartabilir mi? H2b vasıfsız işlere de çıkarılabilen bir vize sanırım.

eger isci ihtiyaci yoksa, size de vize cikarmasi cok mumkun degil maalesef.
    H2B'yi vasifsiz islerden cok, gecici veya mevsimlik isler olarak dusunmelisiniz. Ayrintili bilgi icin su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/102/h-geçici-çalışma-ve-staj-vizeleri-h1b-dışındakiler

• Merhaba arkadaşlar ,

Eşim türk bir şirketin amerika ofisinden teklif aldı . Bize verecekleri vize türü ne olur bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim , vize türüne bağlı olarak benim de çalışma iznim olup olamayacağını öğrenmek istiyorum , teşekkürler desteğiniz için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetd, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Merhaba arkadaşlar ,

Eşim türk bir şirketin amerika ofisinden teklif aldı . Bize verecekleri vize türü ne olur bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim , vize türüne bağlı olarak benim de çalışma iznim olup olamayacağını öğrenmek istiyorum , teşekkürler desteğiniz için

Nasil bir is yapacak? Biraz daha ayrinti verir misiniz? Calistigi sirketin ABD ofisine mi transfer oluyor?

Yapacaginiz isin turune gore alacaginiz vize degisebilir, zaten is yeri bu islemler icin bir gocmenlik hukuk burosuyla calisiyordur diye tahmin ediyorum. Direkt hangi vizeye basvuru yapacaklarini kendilerine sorun isterseniz.

• Eşimle biz ABD yaşamak ve vatandaşlık istiyoruz. ABD tanıdıklarımızın bunun için en güzel yolun bir firma aracılığı ile 6 bin dolar avukatlara 6 bin dolar işverenin davetiye için harcamalarına gider. Gazeteye ilan vs Size davet gönderir. Yasal olarak orda çalışır gözükürsünüz. Belirli süre sonra 6-12 ay sonra greencard başvuru hakkınız olur dedi. Bu süreç nedir ? Ayrıntılı yazabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handedemir, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Eşimle biz ABD yaşamak ve vatandaşlık istiyoruz. ABD tanıdıklarımızın bunun için en güzel yolun bir firma aracılığı ile 6 bin dolar avukatlara 6 bin dolar işverenin davetiye için harcamalarına gider. Gazeteye ilan vs Size davet gönderir. Yasal olarak orda çalışır gözükürsünüz. Belirli süre sonra 6-12 ay sonra greencard başvuru hakkınız olur dedi. Bu süreç nedir ? Ayrıntılı yazabilir misiniz?

Once calisma vizesi icin size is yerinin sponsor olmasi gerekiyor.

Daha sonra ise is sponsorlu gocmenlik yoluyla Green Card alabilirsiniz. Ilgili bolum surada:

https://yesilkartforum.com/forum/category/127/i̇ş-dayanaklı-göçmen-vizeler

• @crazycells peki davetiye yolu ile greencard başvurusu olumsuz sonuçlanabilme ihtimali var mı? Ve bunun için totelde firma ve avukata 10-12 bin dolar arası gidiyormuş doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handedemir, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

@crazycells peki davetiye yolu ile greencard başvurusu olumsuz sonuçlanabilme ihtimali var mı? Ve bunun için totelde firma ve avukata 10-12 bin dolar arası gidiyormuş doğru mudur?

Eger sponsor Green Card icin istekliyse, yapacaginiz is belirlenen sartlari sagliyorsa ve hicbir yalan bilgi vermezseniz o durumda olumsuz sonuclanma ihtimali oldukca dusuk.

Evet, maalesef genelde is sponsorlu Green Card surecleri icin avukatlar yuksek miktarda ucret istiyor.

• herkese selamlar, sagliginiz sihhatiniz nasil arkadaslar ? basvurlarini ne durumda ?
    size bi sorum olacak 2019 yilinin sonunda amerikaya gelmistim. pandemiye burada yakalandim ve vizemi uzattim. Ekim 2020 yilinda change of status yaptim. arkadasimin calistigi firma bana teklifte bulundu istersen muhendis(elektronik muhendisiyim) olarak calisabilirsin diye,statum pending durumundayuken sponsor ile greencard alabilirmiyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

herkese selamlar, sagliginiz sihhatiniz nasil arkadaslar ? basvurlarini ne durumda ?
    size bi sorum olacak 2019 yilinin sonunda amerikaya gelmistim. pandemiye burada yakalandim ve vizemi uzattim. Ekim 2020 yilinda change of status yaptim. arkadasimin calistigi firma bana teklifte bulundu istersen muhendis(elektronik muhendisiyim) olarak calisabilirsin diye,statum pending durumundayuken sponsor ile greencard alabilirmiyim ?

Hangi vize ile girip hangi vizeye degisim yapmistiniz?

Firma ile net sekilde konustunuz mu acaba? Size calisma vizesi veya Green Card icin sponsor olacagini belirtti mi?

• @crazycells b1 b2 ile giris yaptim f1 basvurdum. firma sponsor olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

@crazycells b1 b2 ile giris yaptim f1 basvurdum. firma sponsor olacak

Sorunun cevabindan emin degilim maalesef, ama dediginiz tarihlere gore ogrenci statusu basvurunuzdan yakin zamanda cevap gelmesi lazim. Belki cevabi beklemek isteyebilirsiniz, cunku eger cevap olumsuz olursa yapiyor olacaginiz basvuruyu kotu etkileyebilir.

Ayrica firmanin neye sponsor olacagini tam olarak belirtmediniz, Green Card'a mi basvuru yapacaklar yoksa calisma vizesine mi? Bunu da netlestirip sorunuzu su bolumde bir daha sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |