Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Zamanda geçmiyor arkadaş. Bekle dur çok zor.

• @Corleone93 Başvuruyu beklemek ayrı dert, başvurduktan sonra sonuçları beklemek bambaşka dert 😉

• Son üç yıldır kesintisiz çekilişe katılan (geçmişte de birkaç kez ara ara katılan) biri olarak kendi adıma söyleyebilirim ki, aslında zaman çok hızlı geçiyor.
    Tüm hayatınızı greencard sürecini dikkate alarak organize etmeye kalkarsanız, hem işlerinizin aksama riski oluyor, hem de başvuru ve sonuç zamanlarını beklemek sıkıntı verici olabiliyor.

• @orhancengizk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Son üç yıldır kesintisiz çekilişe katılan (geçmişte de birkaç kez ara ara katılan) biri olarak kendi adıma söyleyebilirim ki, aslında zaman çok hızlı geçiyor.
    Tüm hayatınızı greencard sürecini dikkate alarak organize etmeye kalkarsanız, hem işlerinizin aksama riski oluyor, hem de başvuru ve sonuç zamanlarını beklemek sıkıntı verici olabiliyor.

Zamanın geçmesini beklerken ben 🙂resim_2021-07-27_100115.png

• @Corleone93 Bu doğru. kendini ABD göçmenliği için hazır hisseden ve kafasına koyan herkes GC dışındaki yolları da mutlaka araştırmalı, o yolları deneyenlere ulaşmalı, hayatları gözlemlemeli.. Zor bir süreç ama hayatın değişebileceği bir süreç bu

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 Bu doğru. kendini ABD göçmenliği için hazır hisseden ve kafasına koyan herkes GC dışındaki yolları da mutlaka araştırmalı, o yolları deneyenlere ulaşmalı, hayatları gözlemlemeli.. Zor bir süreç ama hayatın değişebileceği bir süreç bu

Haklısınız. Ama araştırırken herkesin eksik bilgi verdiğini düşünüyorum. Gerek youtube gerek diğer mecralarda insanlar tam bilgi vermekten çekiniyor gibi. Sanırım oraya bir şekilde gidip işleri yoluna koyacağız. GC fazla bel bağlamamak lazım.

• @istanbuladami o yolları deneyerek başarılı olmuş insanları yoruma bekliyoruz 😄 bi el atın arkadaşlar

• @Corleone93 ne yapsakta gitsek acabası bu yıl başvuruda yapamayacak gibiyim

• @Sercinyo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 ne yapsakta gitsek acabası bu yıl başvuruda yapamayacak gibiyim

Ben bu sene başvurup bekleyeceğim olurda çıkmazsa en kolayı dil okuluyla gitmek gibi geliyor. Eşimi dil okuluna yazdırıp orada kendi iş alanımla ilgili bir iş bulup çalışma izni çıkartmak istiyorum.

• @Corleone93 muhtemelen bende dil okuluyla gitcem önümüzdeki yıl ama gidince ben iş kurmak istiyorum burada bi işletmenin orda bürosunu açmak gibi yasal sürecini araştırmam lazım

• @Sercinyo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 muhtemelen bende dil okuluyla gitcem önümüzdeki yıl ama gidince ben iş kurmak istiyorum burada bi işletmenin orda bürosunu açmak gibi yasal sürecini araştırmam lazım

Her şey gönlünüzce olsun 🤜🏻 🤛🏻

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 Bu doğru. kendini ABD göçmenliği için hazır hisseden ve kafasına koyan herkes GC dışındaki yolları da mutlaka araştırmalı, o yolları deneyenlere ulaşmalı, hayatları gözlemlemeli.. Zor bir süreç ama hayatın değişebileceği bir süreç bu

Ben de böyle düşünüyorum greencarda başvuracağız ama bir yandan da başka ne şekilde gidebiliriz diye araştırıyoruz. Eşim elektrik elektronik mühendisi, onun bağlantı kurup iş bulabilme ihtimali benden daha yüksek ama tabi bunun için de yine amerikada yüzyüze görüşmelere gitmesi gerekir sanırım.
    Biz kafaya koyduk, maalesef artık ülkemizde çocuklarımız için ümidimiz kalmadı. Bir şekilde gitmeye çalışacağız. Umarım yolumuz açık olur 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Sercinyo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben bu sene başvurup bekleyeceğim olurda çıkmazsa en kolayı dil okuluyla gitmek gibi geliyor. Eşimi dil okuluna yazdırıp orada kendi iş alanımla ilgili bir iş bulup çalışma izni çıkartmak istiyorum.

Dil okuluyla gidince aile olarak gidilebiliyor mu da, hadi bir şekilde gidildi diyelim orada iş kurabiliyor muyuz ki? Eşim araştırıyordu ama bunu hiç düşünmemiştik

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dil okuluyla gidince aile olarak gidilebiliyor mu da, hadi bir şekilde gidildi diyelim orada iş kurabiliyor muyuz ki? Eşim araştırıyordu ama bunu hiç düşünmemiştik

Bildiğim kadarıyla eşiniz dil okulu vizesiyle yani öğrenci olarak vize aldığında kendisi F1 siz F2 vizesi alıyorsunuz. F2 vizesi eğitim vizesi alan kişinin eşinin aldığı bir vize. Eğer orada eşiniz iş bulursa ve işveren çalışma vizesi sponsorluğu yaparsa eşiniz çalışma vizesi alabilir. Çalışma vizesi aldığında statü değişikliği denilen bir işlem var sanırım o şekilde kalınabilir. Veya kendi işinizi kurduğunuzda sanırım E2 vizesiydi ama onun belli şartları var. O şartları yerine getirip yatırımcı vizesi alıp statü değişikliği yapabilirsiniz. Yanlışım var ise benden bilgili arkadaşlar düzeltebilir. Benim B planım dil okuluyla gitmek açıkçası. Umarım hepimizin yolu açık olur 🙂

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bildiğim kadarıyla eşiniz dil okulu vizesiyle yani öğrenci olarak vize aldığında kendisi F1 siz F2 vizesi alıyorsunuz. F2 vizesi eğitim vizesi alan kişinin eşinin aldığı bir vize. Eğer orada eşiniz iş bulursa ve işveren çalışma vizesi sponsorluğu yaparsa eşiniz çalışma vizesi alabilir. Çalışma vizesi aldığında statü değişikliği denilen bir işlem var sanırım o şekilde kalınabilir. Veya kendi işinizi kurduğunuzda sanırım E2 vizesiydi ama onun belli şartları var. O şartları yerine getirip yatırımcı vizesi alıp statü değişikliği yapabilirsiniz. Yanlışım var ise benden bilgili arkadaşlar düzeltebilir. Benim B planım dil okuluyla gitmek açıkçası. Umarım hepimizin yolu açık olur 🙂

Anladım bu dil okulu konusunu biz de detaylı araştıralım bakalım, dediğiniz gibiyse iyi birşey gibi görünüyor. Tabi en güzeli ve en temizi Greenkart çıkması🙂🙏🏻 Teşekkür ederim bilgilendirme için

• ⭐⭐

@dytmelek Dil okuluyla bir yere kadar kalabilirsiniz dediginiz gibi en sağlamı GreenCard.

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Anladım bu dil okulu konusunu biz de detaylı araştıralım bakalım, dediğiniz gibiyse iyi birşey gibi görünüyor. Tabi en güzeli ve en temizi Greenkart çıkması🙂🙏🏻 Teşekkür ederim bilgilendirme için

Rica ederim 🙂 umarım bu tür işlere girişmeye gerek kalmaz.

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Farklı vize türleri kesinlikle araştırılmalı. Bizler gibi göç amaçlı gidenler için F1 veya diğer vize türleri birikimimizi riske atmak oluyor, en temizi greencard ama yapacak bir şey yok. Bu şekilde gidipte tutunanda tutunamayanda var eğer o heyecan ve riski göze alabiliyorsanız GC’ye ümit bağlamadan bir an önce harekete geçmelisiniz. Zaten her sene GC’ye başvuracaksın, bilemeyiz belki de ABD’de dil okulu veya CC ile kalıyorken GC çıkar bahtınıza ne güzel olur 🙂 Forumda başlığı var bir çok vize türünün ama aradığınız tüm cevapları bulamayacağınızı biliyorum, onlar için de Telegram ve WhatsApp’da ki gruplara katılabilir ve sizinle aynı derdi olanlarla görüşerek istişare edebilirsiniz. Şahsen son 1 yıldır ben bunu yapıyorum, dil okulu için kaydolma aşamasına kadar geldim bakalım hayırlısı.

• Gc yoksa yollar belli

• evlilik yapabilirsen tamam
    • b1 ile gidip turist vizesiyle - sonra eğitim vizesine cevirmek
    • yada ilk eğitim vizesiyle gitmek - dil okulu yada iki yıllık okullar cc yanı - biraz maliyetli ama başka çare yok

bunlar hep içinde bulunduğun duruma göre dğişir 20 yaşında biri ile 37 yaşında biri bir değil hem para hem sosyal hem çevre hem dayanıklılık

buna siz karar vereceksınız

ben sadece ilk zamanlar 2014 ilk gittiğimde keşke gitseydim dil okulu o zamanlar dolar düşüktü 40-50 bin dolar çıkarabilirdim ama şimdi

nerdeeeee !!!!

o yüzden kafanıza koyduğunuz şeyi hemen yapın

turist vizesini alın gidin gelin bir görün - ama şimdi insanları görüyorum o para yok millette inanın...:///

• @serkanist, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Gc yoksa yollar belli

• evlilik yapabilirsen tamam
    • b1 ile gidip turist vizesiyle - sonra eğitim vizesine cevirmek
    • yada ilk eğitim vizesiyle gitmek - dil okulu yada iki yıllık okullar cc yanı - biraz maliyetli ama başka çare yok

bunlar hep içinde bulunduğun duruma göre dğişir 20 yaşında biri ile 37 yaşında biri bir değil hem para hem sosyal hem çevre hem dayanıklılık

buna siz karar vereceksınız

ben sadece ilk zamanlar 2014 ilk gittiğimde keşke gitseydim dil okulu o zamanlar dolar düşüktü 40-50 bin dolar çıkarabilirdim ama şimdi

nerdeeeee !!!!

o yüzden kafanıza koyduğunuz şeyi hemen yapın

turist vizesini alın gidin gelin bir görün - ama şimdi insanları görüyorum o para yok millette inanın...:///

40-50 bin güzel paraymış, keşke yüksek lisans vs. yapmayı düşünseydiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |