Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Sanirim siz bu iki durumu ka

en iyisini o bilir sayın sayın crazycells 😃 lütfen rica ediyor bir konuda tam olarak bilgin yoksa yazma 😃

• ⭐⭐⭐⭐

#dv2022 istatistikleri açıklanmış.

20210715_000914.jpg 20210715_000920.jpg 20210715_000924.jpg

• Merhabalar, ilk defa başvuracağım için süreci pek bilmiyorum. Şu an üniversite 4. sınıfım. Diyelim ki başvuruda seçildim. Hemen işlemlere başlamak mı gerekiyor, istediğim zaman gidebilme gibi bir şansım var mı? Örneğin okulumu bitirip gitmek istesem böyle bir şansım var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

#dv2022 istatistikleri açıklanmış.

Asıl piyango Rusya, Özbekistan, biraz da Ukrayna'ya vurmuş gibi.

• ⭐⭐⭐

Hiç bir ülke verilecek maksimum rakam olan 55 bin vizenin %7'sinden fazlasını alamaz. Bu da 3850 vizeye tekabül ediyor. Yani bir ülkede 10 bin kişi de kazansa sırasıyla alınacak 3850 vizeden sonra o ülkeye DV vizesi biter, sonrakiler alamaz.

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Hiç bir ülke verilecek maksimum rakam olan 55 bin vizenin %7'sinden fazlasını alamaz. Bu da 3850 vizeye tekabül ediyor. Yani bir ülkede 10 bin kişi de kazansa sırasıyla alınacak 3850 vizeden sonra o ülkeye DV vizesi biter, sonrakiler alamaz.

Yani oralarda elenenler çok olursa nuraması yüksek olanlara da %7'nin içine girme şansı olur belki.

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Yani oralarda elenenler çok olursa nuraması yüksek olanlara da %7'nin içine girme şansı olur belki.

Dediğin doğru.
    Şöyle açıklayabiliriz: Kazananlar açıklanıyor. Fakat bu açıklananlardan sadece belli bir kesim sürece devam edebiliyor.
    Bir ülkede 6000 kişi açıklanıyor. Bunlardan hepsi DS260 göndermiyor ya da gönderemiyor. DS260 "ben göçmen olarak gelmek istiyorum" niyetinin beyan edilmesidir. Peki neden hepsi göndermiyor.
    Bir kısmı gitmekten vazgeçiyor.
    Bir kısmı kazandığını bile bilmiyor (kontrol etmeyi unutuyor veya başvuru numarasını/bilgilerini bulamadığı için kazanıp kazanmadığını hiç bir zaman öğrenemiyor).
    Bir kısmı en başta doğru olmayan bilgilerle başvurduğu için devam etmiyor veya devam etse bile red yiyor (olmayan veya geçersiz pasaport bilgileri, eksik girilen aile bireyi bilgileri, uygun olmayan fotoğrafla başvuru vs gibi).
    Bir kısmı bazı diğer sebeplerden red alıyor.

Bu elemelerden sonra bu durumda en büyük numaranın bile şansı oluyor aslında.

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Dediğin doğru.
    Şöyle açıklayabiliriz: Kazananlar açıklanıyor. Fakat bu açıklananlardan sadece belli bir kesim sürece devam edebiliyor.
    Bir ülkede 6000 kişi açıklanıyor. Bunlardan hepsi DS260 göndermiyor ya da gönderemiyor. DS260 "ben göçmen olarak gelmek istiyorum" niyetinin beyan edilmesidir. Peki neden hepsi göndermiyor.
    Bir kısmı gitmekten vazgeçiyor.
    Bir kısmı kazandığını bile bilmiyor (kontrol etmeyi unutuyor veya başvuru numarasını/bilgilerini bulamadığı için kazanıp kazanmadığını hiç bir zaman öğrenemiyor).
    Bir kısmı en başta doğru olmayan bilgilerle başvurduğu için devam etmiyor veya devam etse bile red yiyor (olmayan veya geçersiz pasaport bilgileri, eksik girilen aile bireyi bilgileri, uygun olmayan fotoğrafla başvuru vs gibi).
    Bir kısmı bazı diğer sebeplerden red alıyor.

Bu elemelerden sonra bu durumda en büyük numaranın bile şansı oluyor aslında.

7 kere nanik çıkmış biri olarak bilmediğim çok şey var. Çünkü ds 260 doldurmaydı falandı filandı hiç araştırmadım. Çünküüü o kadar bilgiye şimdilik gerek yok. İlk adım çekilişe nasıl başvurulur, kazandıktan hemen sonra neler yapılır.
    Sonraki adım araştırmaları bu ilki gerçekleştiğinde olacak. Kaldı ki sitede a'dan z'ye her şey var. Ama genede az buçuk çekiliş sürecini biliyorum.
    Detaylı anlatımın için de teşekkür ederim 😊

• Benim 4 yada beşinci başvurum olcak hep bu sene basvurmicam diyorum bir ümitle tekrar başvuruyorum inşallah bu sene çıkarda o sevinci ve tatli telaşı bizde yaşarız..

• @redsat2000 Max 6 ay yani. Peki ABD'ye yerleşmeden gir-çık yaparak bu süre en fazla ne kadar uzatılabilir? Bunu sorma sebebim ağırlıklı olarak maddi imkanlar.Sonuçta bu kurda Amerika'ya yerleşmek kolay olmayacak.

Cevaplarınız için teşekkür ederim

• @BordoBereli Ekimde başlamıyor mu başvuru ya

• Ufaktan ufaktan yerimizi alalım 🙂

• @senaysayla DV2023 başvuruları ekimin ilk haftası gibi başlar 1 ay sürer sonuçlar 2022 mayısta açıklanır mülakatlar 1 ekim 2022 de başlar 30 eylül 2023 te biter eğer kazanırsanız numaranıza göre mülakat tarihi erken yada geç olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Hezekiel, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@redsat2000 Max 6 ay yani. Peki ABD'ye yerleşmeden gir-çık yaparak bu süre en fazla ne kadar uzatılabilir? Bunu sorma sebebim ağırlıklı olarak maddi imkanlar.Sonuçta bu kurda Amerika'ya yerleşmek kolay olmayacak.

Cevaplarınız için teşekkür ederim

@Hezekiel ilk giriş tarihinizden itibaren bir senelik bölümler halinde o dönem içinde toplam 6 ay 1 gün kalmayı ABD de kalmayı başarabilirseniz mümkün . Buda yorucu ve masraflı bir iş. Onun yerine ABD de iş bulup çalışmak daha akılcı bir yöntem. Sadece kısa giriş çıkışla sıkıntılı ve riskli bir durum Tavsiye etmem

• @BordoBereli ekimde başlıyo arkadaş özel sitelere başvurmuş heralde

• ben de aranızdayımm şanslıyımdır bu sene inşallah çıkacak başvuru döneminde görüşmek üzere

• ⭐⭐⭐⭐

Konsolosluk çalışmaları için bir açıklama yayınlanmış.

• @redsat2000 Anladım hocam teşekkür ederim 👍

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210716-084028_Twitter.jpg

İstatistik olarak kazanma ihtimalimiz onbinde 7. Ve bence her geçen gün bu ihtimal daha da azalıyor. Herkes tedbirini buna göre alsın.

• @goblis, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Arkadaşlar açık liseden mezun olmama 2 sınav kaldı 2 sınav sonra mezunum greencard a başvururken sorun olmaz değil mi bu durum ?

Sorun olmaz, hatta başvuru öncesinde değil mülakata kadar mezun olmanız gerekiyor.

teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |