Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Bebek Tahmini Doğum Tarihi..: xx.01.2019
    Case Number ...........................: DV2019......6xxx
    DS-260............: Submit etmedim...

Bu durumda aklımdaki sorular şöyle;

1.Ds260'ı nezaman submit etmeliyim.
    2.Ds260'a sadece eşim ve benim adıma mı başvuru yapıcam? (hamilelik durumu gibi bişey yokmu?)
    3.Eşime Sağlık raporu alacakmıyım yoksa mülakata hamilelik durumundan dolayı sağlık raporsuz mu gideceğiz.
    4.Mulakata Eşim hamile olarak giderse çocuğun vize işlemleri için tekrardan ayrı mülakata ihtiyac varmı?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@batuhan-selvi Greencart Kazandım eşim 3 aylık Hamile içinde söyledi:

Bebek Tahmini Doğum Tarihi..: xx.01.2019
    Case Number ...........................: DV2019......6xxx
    DS-260............: Submit etmedim...

Bu durumda aklımdaki sorular şöyle;

1.Ds260'ı nezaman submit etmeliyim.
    2.Ds260'a sadece eşim ve benim adıma mı başvuru yapıcam? (hamilelik durumu gibi bişey yokmu?)
    3.Eşime Sağlık raporu alacakmıyım yoksa mülakata hamilelik durumundan dolayı sağlık raporsuz mu gideceğiz.
    4.Mulakata Eşim hamile olarak giderse çocuğun vize işlemleri için tekrardan ayrı mülakata ihtiyac varmı?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1. 2019 yili gelmeden gondermenizi tavsiye ederim.

2. eger mulakattan once cocugunuz dogmamis olursa evet sadece iki kisi icin basvuru yapacaksiniz, dogum durumu yok.

3. Evet, alacaksiniz. Eger daha gec bir tarihte mulakata girmek isterseniz erteleyebilirsiniz de, boylelikle hamilelikten sonraya ertelemis olursunuz butun islemleri, cunku saglik raporu rontgen de iceriyor. Cekilis talihlisi siz misiniz? esiniz mi?

4. Hayir, o durumda dogum belgesi ve pasaport ile bebeginiz icin ayri vizeye ihtiyac duymadan ABD'ye giris yapabilirsiniz.

• Yasaklı

Cevap için çok teşekküler . Greencard bana çıktı eşim benden yararlanacak. Giriş yapınca bebeğin evraklarıda bizim belirttiğimiz amerika adresine mi gelir yoksa ayrı bir işlemler yapılıyormu.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevap için çok teşekküler . Greencard bana çıktı eşim benden yararlanacak. Giriş yapınca bebeğin evraklarıda bizim belirttiğimiz amerika adresine mi gelir yoksa ayrı bir işlemler yapılıyormu.?

o durumda ilk mulakatta esiniz vize almasa da siz isterseniz alabilirsiniz. (yani esiniz daha sonra cocukla giris yapmayi tercih ederse). Ayri bir DS260 doldurmaniz gerekmeyecek ama USCIS fee odemeniz gerekecek, butun islemleri kapidan girerken CBP gorevlisi tarafindan yapilacak. Su iletiye bakabilirsiniz, benzer bir surec yasayacaksiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları/13

• Bebek doğmadan önce mülakata girerseniz daha iyi olur. Eğer zaman yeterliyse direk DS formunu doldur önlerden mülakat tarihi al. Böylelikle çocuğunun ABD'de doğma ihtimali olur ve direkt Amerika vatandaşı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik Greencart Kazandım eşim 3 aylık Hamile içinde söyledi:

Bebek doğmadan önce mülakata girerseniz daha iyi olur. Eğer zaman yeterliyse direk DS formunu doldur önlerden mülakat tarihi al. Böylelikle çocuğunun ABD'de doğma ihtimali olur ve direkt Amerika vatandaşı olur.

@Batuhan-Selvi sayin @Majezik 'in dedigi gibi yapmayi planliyorsaniz havayolu sirketlerinden kontrol edin, hamileligin son birkac ayinda ucaga binilmesine izin vermiyorlar genelde. Belli bir donem icin ise doktordan izin raporu almaniz gerekiyor. Ben su an zamana tam emin olamadim sanirim 6 aylik ve yukarisi icin izin lazim. Bu sayiyi ogrenince bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.

Ayni zamanda saglik randevusunda X-ray icin"kursun" yelek kullandiklarina emin olun.

• Yasaklı

@crazycells Ungan Muayenehanesini aradığımızda filiz hanımla bu konu hakkında konuştuk. İsterseniz Sağlık raporu almadan vize mulakatına gidersiniz sonradan evrağınızı tamamlarsınız hatta bazen sağlık raporunu sonradan istemedikleri bile oluyomuş ... Böyle bir bilgi aldım fakat ne derece sağlıklı olur bilemiyorum. Ayrıca birçok kişi hamilelikte röntgen çekiliyomuş kurşun yelekle hiçbir sıkıntı yaşamadık şuana kadar dedi. Kontrole gittiğimizde bebeği görüntüledikleri ultrason cihazıda benzer mantıkda çalışıyormuş.

Sonuç olarak Süratle Ds-260'ı doldurup mülakatı en erken olabilecek şekilde almak en mantıklısı sanırım.

@Majezik aslında senin dediğin gibi amerikada doğum en mantıklısı ama pisikolojik nedenler önüne geçiyor bu durumun. Zaten biraz ön yargılıyız amerikaya karşı birde ilk doğumu olcak annesini babasını fln yanında olmasını istiyor. Hal böyle olunca bende mevcut imkanlarla sonuca ulaşmaya çalışıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ungan Muayenehanesini aradığımızda filiz hanımla bu konu hakkında konuştuk. İsterseniz Sağlık raporu almadan vize mulakatına gidersiniz sonradan evrağınızı tamamlarsınız hatta bazen sağlık raporunu sonradan istemedikleri bile oluyomuş ... Böyle bir bilgi aldım fakat ne derece sağlıklı olur bilemiyorum. Ayrıca birçok kişi hamilelikte röntgen çekiliyomuş kurşun yelekle hiçbir sıkıntı yaşamadık şuana kadar dedi. Kontrole gittiğimizde bebeği görüntüledikleri ultrason cihazıda benzer mantıkda çalışıyormuş.

Sonuç olarak Süratle Ds-260'ı doldurup mülakatı en erken olabilecek şekilde almak en mantıklısı sanırım.

@Majezik aslında senin dediğin gibi amerikada doğum en mantıklısı ama pisikolojik nedenler önüne geçiyor bu durumun. Zaten biraz ön yargılıyız amerikaya karşı birde ilk doğumu olcak annesini babasını fln yanında olmasını istiyor. Hal böyle olunca bende mevcut imkanlarla sonuca ulaşmaya çalışıyorum.

biraz talihsiz bir aciklama olmus 🙂 kendisine universitede aldigi temel fizik kitaplarini bir daha okumasini soyleyin 🙂 ultrasound ve X-ray'in tek benzer yani ikisinin de isin olmasi 🙂 fakat dalgaboylari, frekanslari ve vucuda etkileri oldukca farkli. Ultrasound yuksek frekansta ses dalgasi ve vucuda hicbir zararli etkisi yok, X-ray ionize edebilecek gucte bir isin ve vucuda zarar verebileceginden riski minimuma indirebilmek icin hamilelerde ancak bebegi tamamen kursun yelekle kapladiktan sonra kullanabilir.

Saglik raporunu sonradan istememe olabileceginden emin degilim, su ana kadar boyle bir ornek duymadim. Siz ne yapmak istediginize karar verdikten sonra buraya yazin, ben sizi ona gore en uygun sekilde yonlendireyim. Cunku tercih bir yerde size kaliyor.

• böyle bir soruyu bende soracaktım @Batuhan-Selvi sağolsun benim yerime konu açmış 🙂 çok benzer bir durum bizde de mevcut daha öncede bahsetmiştim bu forumda. Bizim case no 2bin lerde muhtemelen ekim veya kasım ayında current olacağız kasım ayında da eşim doğum yapacak. Bu aşamadan sonra sanırım 3 seçeneğimiz var.

1- Sağlık muayenesine ve mülakata bebek doğmadan eşim hamileyken gireceğiz. Bu seçeneği @crazycells belirttiği X-ray zararları için pek düşünmüyoruz. Yalnız bu şekilde girersek bebek pasaport için tüm aşamaları tekrar mı yapacağız (sağlık muayenesi, mülakat ve ödenecek harçlar). Yeni pasaport başvurusu, fotoğraf çekimi vs. olacak 1-2 ay sürecek muhtemelen işlemlerin ve evrakları tamamlama için bir zamanı süresi var mıdır? (Eksik evrakları 1 ayda tamamlayın gibi)

2- Sağlık muayenesine sadece ben gireceğim eşim girmeyecek mülakatta hamile olduğunu belirteceğiz daha sonra tamamlayacağımızı söyleyeceğiz ama bunu bir yerden izin alıp veya bilgi verip yapmamız gerekir mi emin değilim. Sonra "kafanıza göre iş yapıyonuz" gibi bir durum olmasın orada. Eksik evrağı tamamlamak için eşim muayeneye gittiğinde bu kezde emzirdiği için yine x-ray sıkıntı olacak (bu da şimdi yazarken aklıma geldi) ve eksik evrak olduğundan green cardımız onaylanmadığı için yukarıda belirttiğim bebek için süreçler daha mı zorlaşacak.

3- Yine bir konuda okumuştum ds yi doldurun gönderin sizi çağırdıklarında mülakata gitmeyin. Veya ds yi de doldurmayın sıranız current olsun ve geçsin daha sonra 3 kişi için ds doldurun ve gönderin sonra yeni randevu isteyin. Bu şartlarda 2 binli numaralar ekimde current olacak geçecek (6bin li numaralarda muhtemelen aralıkta current olacak) Current olup gitmeyip sonra randevu talebinde bulunacaksak mazereti önceden bir yere bildirmeli miyiz? Bizim sıramız geçecek biz gelemeyeceğiz sonra geleceğiz gibi.
    Örneğin DS formunu bebek doğdu ve aralık ayının sonunda gönderdim, yeni randevu talebini ben mi yapacağım yoksa onları mı bana uygun bir tarih ayarlayıp dönecek. Diğer senaryoda ds formunu temmuzda gönderdik 2 kişi olarak, ekimde mülakata çağırdılar gitmedik hemen ardından ds yi güncelleme talebinde bulunduk vs ds yi 2-3 ay sonra tekrar gönderdik. Yine mülakat tarihi için biz mi talepde bulunacağız onlardan mı haber gelecek.

Biraz uzun oldu elimden geldiğince net anlatmaya çalıştım umarım benim ve bu durumda olan diğer arkadaşların işine yarar verilen cevaplar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir Greencart Kazandım eşim 3 aylık Hamile içinde söyledi:

böyle bir soruyu bende soracaktım @Batuhan-Selvi sağolsun benim yerime konu açmış 🙂 çok benzer bir durum bizde de mevcut daha öncede bahsetmiştim bu forumda. Bizim case no 2bin lerde muhtemelen ekim veya kasım ayında current olacağız kasım ayında da eşim doğum yapacak. Bu aşamadan sonra sanırım 3 seçeneğimiz var.

1- Sağlık muayenesine ve mülakata bebek doğmadan eşim hamileyken gireceğiz. Bu seçeneği @crazycells belirttiği X-ray zararları için pek düşünmüyoruz. Yalnız bu şekilde girersek bebek pasaport için tüm aşamaları tekrar mı yapacağız (sağlık muayenesi, mülakat ve ödenecek harçlar). Yeni pasaport başvurusu, fotoğraf çekimi vs. olacak 1-2 ay sürecek muhtemelen işlemlerin ve evrakları tamamlama için bir zamanı süresi var mıdır? (Eksik evrakları 1 ayda tamamlayın gibi)

2- Sağlık muayenesine sadece ben gireceğim eşim girmeyecek mülakatta hamile olduğunu belirteceğiz daha sonra tamamlayacağımızı söyleyeceğiz ama bunu bir yerden izin alıp veya bilgi verip yapmamız gerekir mi emin değilim. Sonra "kafanıza göre iş yapıyonuz" gibi bir durum olmasın orada. Eksik evrağı tamamlamak için eşim muayeneye gittiğinde bu kezde emzirdiği için yine x-ray sıkıntı olacak (bu da şimdi yazarken aklıma geldi) ve eksik evrak olduğundan green cardımız onaylanmadığı için yukarıda belirttiğim bebek için süreçler daha mı zorlaşacak.

3- Yine bir konuda okumuştum ds yi doldurun gönderin sizi çağırdıklarında mülakata gitmeyin. Veya ds yi de doldurmayın sıranız current olsun ve geçsin daha sonra 3 kişi için ds doldurun ve gönderin sonra yeni randevu isteyin. Bu şartlarda 2 binli numaralar ekimde current olacak geçecek (6bin li numaralarda muhtemelen aralıkta current olacak) Current olup gitmeyip sonra randevu talebinde bulunacaksak mazereti önceden bir yere bildirmeli miyiz? Bizim sıramız geçecek biz gelemeyeceğiz sonra geleceğiz gibi.
    Örneğin DS formunu bebek doğdu ve aralık ayının sonunda gönderdim, yeni randevu talebini ben mi yapacağım yoksa onları mı bana uygun bir tarih ayarlayıp dönecek. Diğer senaryoda ds formunu temmuzda gönderdik 2 kişi olarak, ekimde mülakata çağırdılar gitmedik hemen ardından ds yi güncelleme talebinde bulunduk vs ds yi 2-3 ay sonra tekrar gönderdik. Yine mülakat tarihi için biz mi talepde bulunacağız onlardan mı haber gelecek.

Biraz uzun oldu elimden geldiğince net anlatmaya çalıştım umarım benim ve bu durumda olan diğer arkadaşların işine yarar verilen cevaplar.

Sanirim DV2019 talihlisisiniz, imzaniza tasirsaniz bu tur bilgileri iyi olur, sorulari anlamamda yardimci oluyor.

1. Eksik evrak icin bir zaman yok ama tum islemler DV surecinin son tarihi olan 30 Eylul'e kadar bitmis olmali. Tek "son tarih" bu...

2. Sorun degil, eksik evrakla gidebilirsiniz ama saglik raporu sizin vizenizin son tarihini belirleyecek o nedenle ABD'ye farkli zamanlarda ucmayacaksaniz vizelerde ayni tarihlerin yazmasi isinize gelir. Bu arada merak etmeyin, X-ray DNA'ya etki ettiginden zararli, anne sutundeki lipid veya proteine bir zarari olmaz.

3. Evet, mulakat tarihini erteleyebilirsiniz, bir sorun olmaz... ama siz vize almadan bebek dogarsa bebegin de mulakata katilmasi sart (eger siz vize aldiktan sonra bebek dogarsa o durumda vize gerekmiyor, dolayisiyla bebegin mulakata girmesine gerek yok). Eger DS260 formunu doldurup gonderirseniz ve size bir mulakat tarihi verilirse, o mulakat tarihi gectikten sonra mulakata hazir oldugunuzda AIS sisteminden yeni bir randevu isteyeceksiniz.
      Fakat DS260 formlarini bebek dogduktan sonra gonderirseniz, zaten sonraki aylarda size sistem tarafindan bir mulakat tarihi verilecek, o durumda bir yerle iletisime girmenize gerek kalmaz.

• Merhaba,

Benim eşimde hamile, muhtemelen doğumdan 2 ay önce kadar mülakat sırası gelmiş olacak, muayene olacağımız yerin internet sitesini incelediğimizde

""" Bekleyebilecek kişiler için akciğer röntgeni ve gerekli olan aşılamalar hamilelik bitiminden sonra da yapılabilir. Statünüzün buna uygun olup olmadığını elçilik ile görüşüp beklemeye de karar verebilirsiniz. Göğüs röntgeni çektirmemeyi veya size uygun aşıları olmamayı tercih ederseniz, sağlık raporunuz hamileliğiniz tamamlanıp göğüs röntgeni sonucu alınıncaya ve gerekli aşılar uygulanıncaya kadar tamamlanamaz."""

ifade var, sorum şu :

• mülakata eşim doğum yapmadan önce girdiğimizde;
      eşim için sağlık muayenesini yukarıdaki gibi erteleyerek görüşmeye gidip süreci onun adına erteletisek benim vize sürecimde de eşimle beraber mi tamamlanır yoksa benim vizem ilk mülakatta onaylanır, eşimin vizesi sağlık raporu onaylandıktan sonra (yani doğum sonrası) mı onaylanır - Not: GC talihlisi benim-
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran Hamilelik ve Green Card Sureci içinde söyledi:

Merhaba,

Benim eşimde hamile, muhtemelen doğumdan 2 ay önce kadar mülakat sırası gelmiş olacak, muayene olacağımız yerin internet sitesini incelediğimizde

""" Bekleyebilecek kişiler için akciğer röntgeni ve gerekli olan aşılamalar hamilelik bitiminden sonra da yapılabilir. Statünüzün buna uygun olup olmadığını elçilik ile görüşüp beklemeye de karar verebilirsiniz. Göğüs röntgeni çektirmemeyi veya size uygun aşıları olmamayı tercih ederseniz, sağlık raporunuz hamileliğiniz tamamlanıp göğüs röntgeni sonucu alınıncaya ve gerekli aşılar uygulanıncaya kadar tamamlanamaz."""

ifade var, sorum şu :

• mülakata eşim doğum yapmadan önce girdiğimizde;
      eşim için sağlık muayenesini yukarıdaki gibi erteleyerek görüşmeye gidip süreci onun adına erteletisek benim vize sürecimde de eşimle beraber mi tamamlanır yoksa benim vizem ilk mülakatta onaylanır, eşimin vizesi sağlık raporu onaylandıktan sonra (yani doğum sonrası) mı onaylanır - Not: GC talihlisi benim-

GC talihlisi siz oldugunuz icin siz mulakatta vize alabilirsiniz ama saglik raporunuzun alinis tarihi vize surenizi belirleyecek. Bebeginiz dogduktan sonra kendisi icin de bir vize almaniz gerekecek. Esiniz ve bebeginiz daha sonra mulakatlarini tamamlayip vize alabilirler.

• @crazycells ''sağlık raporunuzun alınıs tarihi vize sürenizi belirleyecek'' bundan kastınız ilk 6 ay içerisinde USA giriş zorunluluğu için bahsediyorsunuz yani dimi, eğer ben GC talihlisi olarak eşimin sürecini tamamlanmasını beklersem sorun yaşma ihtimalim var, beklemeden mülakat sonrası ilk 6 ay içerisinde gidersem sağlık raporunun tarihi beni etkilemez diye anlıyorum yazdıklarınızdan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ''sağlık raporunuzun alınıs tarihi vize sürenizi belirleyecek'' bundan kastınız ilk 6 ay içerisinde USA giriş zorunluluğu için bahsediyorsunuz yani dimi, eğer ben GC talihlisi olarak eşimin sürecini tamamlanmasını beklersem sorun yaşma ihtimalim var, beklemeden mülakat sonrası ilk 6 ay içerisinde gidersem sağlık raporunun tarihi beni etkilemez diye anlıyorum yazdıklarınızdan.

evet, eger saglik raporunda her sey normalse, raporun hazirlandigi gunden 6 ay sonrasina kadar size vize verilecek. Esinizin daha sonra rapor almasi sizin vize tarihinizi etkilemeyecek. Eger ailece beraber girmeyi dusunuyorsaniz ve seyahat planiniz belli degilse, mulakatinizi hepten erteleyebilirsiniz.

• @yboran gel kardeşim gel bende aynı durumdan müzdaribim epey araştırdım bu konuyu sağolsun @crazycells çok yardımcı oldu 🙂

biz doktorumuzla konuştuk ve internetten epey araştırdım eşin 2 ay öncesinde muayeneye girebilir biz 1 ay öncesinde gireceğiz bebeğe veya eşine aşıların ve röntgenin herhangi bir sıkıntısı yok zaten tedbir olsun diye de kurşunla kaplıyorlar karın bölgesini.

• @crazycells Hamilelik ve Green Card Sureci içinde söyledi:

@crazycells ''sağlık raporunuzun alınıs tarihi vize sürenizi belirleyecek'' bundan kastınız ilk 6 ay içerisinde USA giriş zorunluluğu için bahsediyorsunuz yani dimi, eğer ben GC talihlisi olarak eşimin sürecini tamamlanmasını beklersem sorun yaşma ihtimalim var, beklemeden mülakat sonrası ilk 6 ay içerisinde gidersem sağlık raporunun tarihi beni etkilemez diye anlıyorum yazdıklarınızdan.

evet, eger saglik raporunda her sey normalse, raporun hazirlandigi gunden 6 ay sonrasina kadar size vize verilecek. Esinizin daha sonra rapor almasi sizin vize tarihinizi etkilemeyecek. Eger ailece beraber girmeyi dusunuyorsaniz ve seyahat planiniz belli degilse, mulakatinizi hepten erteleyebilirsiniz.

Tekrardan merhaba;

biz plan olarak doğum öncesi ailece mülakata katılmayı planladık, ancak eşimin hamile olmasından dolayı sağlık muayenesinde tüm tetkikleri yaptırmasını istemiyoruz, eksik evrak ile mülakata gidip eşimin doğum sonrası mülakata sağlık muayenesi evrakını tamamlamış bir şekilde gitmesini planlıyoruz(bunları zaten yukarıda konuştuk) sorum şu:

1- eşim asıl hak sahibi yanında olamadan doğum sonrası mülakata gidebilir mi? hak sahibinin yanında olmazı şartı var mı?

2 - doğum sonrasına kalan mülakat için tekrardan mülakat sırası alma süreci kolay olur mu? evet ben sağlık raporumu aldım ve mülataka gelmek istiyorum diye bir mail atılması yeterli mi? süreç nasıl işleyeccek

3- eşim doğum sonrası mülakata giderken artık bir çocuğumuz daha olduğu için onun bilgilerini forma nasıl ekleyeceğiz, mülakat öncesi KCC den formu açtırmamız mı gerekiyor, yoksa mülakat sırasında yeni doğan çocuğumuzu ynaında götürüp kimliği ve adına çıkartılan pasaport ile kayıt yaptırması yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hamilelik ve Green Card Sureci içinde söyledi:

Tekrardan merhaba;

biz plan olarak doğum öncesi ailece mülakata katılmayı planladık, ancak eşimin hamile olmasından dolayı sağlık muayenesinde tüm tetkikleri yaptırmasını istemiyoruz, eksik evrak ile mülakata gidip eşimin doğum sonrası mülakata sağlık muayenesi evrakını tamamlamış bir şekilde gitmesini planlıyoruz(bunları zaten yukarıda konuştuk) sorum şu:

1- eşim asıl hak sahibi yanında olamadan doğum sonrası mülakata gidebilir mi? hak sahibinin yanında olmazı şartı var mı?

2 - doğum sonrasına kalan mülakat için tekrardan mülakat sırası alma süreci kolay olur mu? evet ben sağlık raporumu aldım ve mülataka gelmek istiyorum diye bir mail atılması yeterli mi? süreç nasıl işleyeccek

3- eşim doğum sonrası mülakata giderken artık bir çocuğumuz daha olduğu için onun bilgilerini forma nasıl ekleyeceğiz, mülakat öncesi KCC den formu açtırmamız mı gerekiyor, yoksa mülakat sırasında yeni doğan çocuğumuzu ynaında götürüp kimliği ve adına çıkartılan pasaport ile kayıt yaptırması yeterli mi?

1. Hayir, oyle bir sart yok. Esinizin zaten tekrar gitmesine gerek yok, eksik belgeleri gonderebilir, esiniz. Mulakata tekrar gitme sebebi cocugu icin olacak.

2. DV2019 talihlisi oldugunuz icin bir sorun olmaz. Yeterince sure var, konsolosluktan mulakat tarihi isteyeceksiniz, onlar da verecekler.

3. Konsolosluga email gonderip cocugunuz icin yeni bir DS260 formu actiracaksiniz ve butun bilgilerini oraya gireceksiniz. Sonra gerekli evraklarla cagirdiklari gun mulakata girip vize alacaksiniz kendisine. Cocuk esiniz vizesini almadan once dogdugu icin kendisine de bir vize cikartmaniz gerekecek.

• merhaba,

bir sorum daha olacak

aşağıdaki iki farklı durum için greencard ı olan bir kişi, çocuk dünyaya getirdiğinde çocuğun süreci nasıl işliyor hangi vize tipine dahil ediliyor?

1 - green card mülakatını geçmiş, vizesi pasaportuna baıslmış ancak amerikaya hiç gitmemiş,
    2 - GC mülakatını geçmiş, sonrasında amerikaya giriş çıkış yapmış, ve orada henüz vatandaş olmamış, çocuk TR de dünyaya geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba,

bir sorum daha olacak

aşağıdaki iki farklı durum için greencard ı olan bir kişi, çocuk dünyaya getirdiğinde çocuğun süreci nasıl işliyor hangi vize tipine dahil ediliyor?

1 - green card mülakatını geçmiş, vizesi pasaportuna baıslmış ancak amerikaya hiç gitmemiş,
    2 - GC mülakatını geçmiş, sonrasında amerikaya giriş çıkış yapmış, ve orada henüz vatandaş olmamış, çocuk TR de dünyaya geliyor.

Iki durum icin de izlemeniz gereken islemler su konuda yaziyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları/

• blogumda detaylı dogum hikayemi paylaştım beklerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |