Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar,seneye yazın abd 'ye dil kursuna gideceğim,zaten ingilizcem çok iyi,daha önce de yurtdışına çıktım,sorum şu olacak,orda 6 ay gibi bir sürem olacak,bu 6 ay'da sponsor bulabilir miyim,bir berbere gidip 2 hafta yanında ücretsiz çalışıyım ve beni gör,gerçekten bu işte iyi olduğumu kanıtlarsam,onun söylediği fiyattan kendi erkek berberi dükkanında çalışmak istediğimi söylersem kabul eden olur mu,yani kısaca gidip kendimi kanıtlasam ve senin söylediğin fiyattan(gerekirse asgari ucret) ben yanında çalışmaya raziyim,eğer kesimimi beğenirsem bana sponsor ol diyebilir miyim? Sponsor bulma olasılığım var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre1, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

Merhaba arkadaşlar,seneye yazın abd 'ye dil kursuna gideceğim,zaten ingilizcem çok iyi,daha önce de yurtdışına çıktım,sorum şu olacak,orda 6 ay gibi bir sürem olacak,bu 6 ay'da sponsor bulabilir miyim,bir berbere gidip 2 hafta yanında ücretsiz çalışıyım ve beni gör,gerçekten bu işte iyi olduğumu kanıtlarsam,onun söylediği fiyattan kendi erkek berberi dükkanında çalışmak istediğimi söylersem kabul eden olur mu,yani kısaca gidip kendimi kanıtlasam ve senin söylediğin fiyattan(gerekirse asgari ucret) ben yanında çalışmaya raziyim,eğer kesimimi beğenirsem bana sponsor ol diyebilir miyim? Sponsor bulma olasılığım var mi?

Maalesef planda bazi problemler var...

1. Berberlik yapabilmek icin gerekli sertifikalari almalisiniz... Su konuyu incelemelisiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/195/amerika-da-berber-kuafor-olmak
      Eyaletin sartlarini yerine getirmeden bu isi yapamazsiniz.

2. Ayrica berber size sponsor olmak isterse cok fazla para odemesi de gerekiyor bu basvurulara, o nedenle hickimse buna yanasmayacaktir... Ayrica, bu isin DOL tarafindan belirtilen sartlari da saglamasi lazim yoksa ilk onayi alamazsiniz ve surece devam edemezsiniz. Genelde uzun sureli egitim ve uzmanlik gerektiren isler onaylaniyor...

3. ABD'de berber sikintisi cekildigini sanmiyorum, o nedenle konsolos size her seyi yerine getirseniz bile vize vermeyecektir diye dusunuyorum...

• @crazycells, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

Merhaba arkadaşlar,seneye yazın abd 'ye dil kursuna gideceğim,zaten ingilizcem çok iyi,daha önce de yurtdışına çıktım,sorum şu olacak,orda 6 ay gibi bir sürem olacak,bu 6 ay'da sponsor bulabilir miyim,bir berbere gidip 2 hafta yanında ücretsiz çalışıyım ve beni gör,gerçekten bu işte iyi olduğumu kanıtlarsam,onun söylediği fiyattan kendi erkek berberi dükkanında çalışmak istediğimi söylersem kabul eden olur mu,yani kısaca gidip kendimi kanıtlasam ve senin söylediğin fiyattan(gerekirse asgari ucret) ben yanında çalışmaya raziyim,eğer kesimimi beğenirsem bana sponsor ol diyebilir miyim? Sponsor bulma olasılığım var mi?

1. Berberlik yapabilmek icin gerekli sertifikalari almalisiniz... Su konuyu incelemelisiniz:

2. Ayrica berber size sponsor olmak isterse cok fazla para odemesi de gerekiyor bu basvurulara, o nedenle hickimse buna yanasmayacaktir... Ayrica, bu isin DOL tarafindan belirtilen sartlari da saglamasi lazim yoksa ilk onayi alamazsiniz ve surece devam edemezsiniz. Genelde uzun sureli egitim ve uzmanlik gerektiren isler onaylaniyor...

3. ABD'de berber sikintisi cekildigini sanmiyorum, o nedenle konsolos size her seyi yerine getirseniz bile vize vermeyecektir diye dusunuyorum...

@crazycells Açıkçası 3'üncü Madde de belirttiğiniz düşünceleriniz üzdü beni 🙂

2 Yıldır bu sürecin tamamlanmasını bekliyorum, son basamaktayım Hastane ve Konsolosluk işlemlerimiz kaldı. Umarım yanılırsınız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Şener umudumuz o yönde 🙂 umarım yanılırız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şener, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

@crazycells, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

@crazycells Açıkçası 3'üncü Madde de belirttiğiniz düşünceleriniz üzdü beni 🙂

2 Yıldır bu sürecin tamamlanmasını bekliyorum, son basamaktayım Hastane ve Konsolosluk işlemlerimiz kaldı. Umarım yanılırsınız 🙂

Vize surecinizde bol sanslar 🙂 Iyi haberlerinizi bekliyoruz... Ayrica sonuc ne olursa olsun yine de surecinizi bu baslikta duymak isteriz... Eger J veya H'ye basvuru yapiyorsaniz ve vizeyi alirsaniz o durumda seve seve cumleyi degistiririm 🙂 Fakat hastane dediginiz icin gocmenlik sureci yasiyor olabilirsiniz diye dusunuyorum? Gocmenlik vizeleriyle, calisma vizeleri birbirlerinden farkli surecler...

Eger EB icin sponsor bulduysaniz veya E yatirimci vizesiyle boyle bir ise girisecekseniz o durumda vize alma ihtimaliniz tabii ki var; ama ilk iletideki soru bu degil... veya stilist olarak cok taninan biriyseniz (unlulerle calisiyorsaniz, uluslararasi projelerde yer aliyorsaniz vs. ) o durumda hala O-1 sureci acik, fakat ciraklik/ustalik pozisyonu ile yurtdisindaki birine calisma vizesi cikarilabilecegini hala dusunmuyorum. Fakat bu cumleyi seve seve geri almaya hazirim 🙂 Forumun amaci insanlari vize surecleri konusunda bilgilendirmek ve bu isin nasil yurudugunu anlamalarini saglamak... O nedenle insanlarin vize alma sansini arttiracak her turlu bilgiye acigiz...

• @crazycells Öncelikle iyi dilekleriniz teşekkür ederim. Sanırım ilk iletiyi yanlış anladım ben 🙂 Amerika'da bir kuaför aradığı kriterlere uygun elemanı bulamadığı için bana sponsor oldu. Süreç dediğim gibi pandemiden dolayı neredeyse 2 yıl olacak, şuan Ankara'dan randevu bekliyoruz. Vizemizi alabilirsek tüm detayları ile bu süreci paylaşıcam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Öncelikle iyi dilekleriniz teşekkür ederim. Sanırım ilk iletiyi yanlış anladım ben 🙂 Amerika'da bir kuaför aradığı kriterlere uygun elemanı bulamadığı için bana sponsor oldu. Süreç dediğim gibi pandemiden dolayı neredeyse 2 yıl olacak, şuan Ankara'dan randevu bekliyoruz. Vizemizi alabilirsek tüm detayları ile bu süreci paylaşıcam.

EB-3 ile mi ilerliyorsunuz?

• @crazycells, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

@crazycells Öncelikle iyi dilekleriniz teşekkür ederim. Sanırım ilk iletiyi yanlış anladım ben 🙂 Amerika'da bir kuaför aradığı kriterlere uygun elemanı bulamadığı için bana sponsor oldu. Süreç dediğim gibi pandemiden dolayı neredeyse 2 yıl olacak, şuan Ankara'dan randevu bekliyoruz. Vizemizi alabilirsek tüm detayları ile bu süreci paylaşıcam.

Evet, geçen hafta cuma Avukat aracılığı ile tüm evraklar ve ds260 formu sisteme yüklendi şimdi beklemekteyiz ailece 🙂

• @şener, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

@crazycells, içinde söyledi: Berber olmak icin sponsor bulmak

Evet, geçen hafta cuma Avukat aracılığı ile tüm evraklar ve ds260 formu sisteme yüklendi şimdi beklemekteyiz ailece 🙂

Bir gelişme oldu mu Şener Bey?

• @utopya NVC onayımızı aldık, Ankara dan bir randevu bekliyoruz ortlama 7 aydır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utopya NVC onayımızı aldık, Ankara dan bir randevu bekliyoruz ortlama 7 aydır

gozunuz aydin 🙂 iyi haberlerinizi bekliyoruz. Maalesef son aylarda konsoloslukta ayda sadece birkac tane EB-3 gorusmesi oluyor... Dolayisiyla gecikmenin sizden kaynaklanmadigini soyleyebiliriz.

Sonrasinda deneyimlerinizi su kategoride bekliyoruz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/127/i̇ş-dayanaklı-göçmen-vizeler

• @crazycells Öncelikle teşekkür ederim 🙂
    Maalesef ki belirttiğiniz gibi Ankara çok az görüşme alıyor. Şuan DQ Aralık 2020 olanlara randevu verildi diye biliyorum. Bizimki Haziran 2021, 2 ayda bir sabır maili alıyoruz NVC den 🙂

• Kuaför sponsor

Türkiye Ankara’da yaşıyorum
    37 yaşındayım
    Bayan kuaförüyüm
    Amerika florida veya newyork ta çalışmak istiyorum
    Tecrübe ve deneyim bakımından üst düzey donanımlıyım
    23 yıldır kuaförlük yapmaktayım 11 senesini
    mos (Vassago) kuaförde yaptım
    Sponsorluk için yardımcı olabilecek var ise instagram hesabım
    ponurerdogan
    1 yıllık maaşımın her ay yarısını verebilirim bana bu konuda yardımcı olan kişiye

• Herkese Merhaba, ben hataylıyım depremzedeyiz, erkek berber olarak çalışıyorum, mesleki yeterlilik belgem var, Arabistan'da 15 yıla yakın çalıştım, abdeye gelmeme yardımcı olacak her kim varsa, ne öderse oraya gelince çalışıp öderim, sonrada ailemi getirmek istiyorum, sizden ricam yardımcı olur musunuz, borç olarak söz veriyorum

• Merhaba arkadaşlar,

Konuya nasıl gireceğimi ve nereden başlayacağımı bilmiyorum o yüzden balıklama giriyorum.

Babamın ikinci eşinin kuaför dükkanı var. Amerika'ya her hangi bir vize türü ile giderek (tahminen eb) bir dükkan açmayı istiyor ve beni de götürmek istiyor. İngilizcesi zayıf olduğu ve iki kardeşime göz kulak olmamı istediği ayrılmamızı istemediği için durum bu, çokta ayrıntıya gerek yok. Burada tüm sertifika ve bu konuda ki uzmanlık belgelerini almış durumda.

Ben daha önce J-1 ile Amerika'ya gittim. Bu durumda hepimizi götürecek bir yol arıyorum. Ama dediğim gibi nerden başlasak, nasıl ilerlesek bilmiyorum. Ve direk yolu yordamı hk. bilgi sahibi olmadan avukata yapışmak, yolunacak koyun gibi olacağımızı düşündürüyor.

Hangi eyalet idealdir. Nerde bu konuda daha kolay işlem yapılır bunlar hk. bilgi sahibi olmak ve yolu yordamı hk. görüşlerinizi almak isterim.

Tavsiyelerinizi ve varsa tecrübelerinizi bekliyorum 🙂

Önemli ayrıntılar,

Ben de gitmeliyim, babamla ayrılar, iki kardeşim var ve ikisi de 21 den küçük. Ben 21 yaşını geçeli çok oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |