Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba. Randevu gününü birden fazla kez yeniden belirlemek herhangi bir dezavantaja yol açar mı?

Vallahi dostum ben de 2 kez öne cektim . Olsa yine öne cekerim. Ki zaten dezavantajı olsa pandemiden dolayı herkese red vermeleri lazım. Herkes öne cekme mücadelesi veriyor. Normal karsılanacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba. Randevu gününü birden fazla kez yeniden belirlemek herhangi bir dezavantaja yol açar mı?

yol acmaz, istediginiz kadar degisiklik yapabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

yol acmaz, istediginiz kadar degisiklik yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim...

• 24 yaşındayım. DUIM (kaptanlık) bölümünde okuyorum. Bu dönem normal şartlarda mezun oluyorum. Haliyle daha askerlik yapmadım. Gemi stajı ve turistik gezi amaçlı olarak hem Avrupa'da hem de Ukrayna'da ayrı ayrı dönemlerde bulundum. İngilizcem hazırlık okumama rağmen istediğim seviyede değil, özellikle yapacak olduğum meslek için. Ben de Greencard çıkarsa diye biriktirdiğim parayla ABD de 3-4 aylık dil okuluna gitsem, hem ABD merakımı gidermiş olurum hem de ingilizce seviyemi özellikle konuşma alanında geliştirmiş olurum diye düşünüyorum. Şu sıralar verilmiyor tabi ama aşılamanın da gelişmesiyle sonbahar döneminde biraz daha rahatlar diye iyimser bir havadayım. Konsolosluk görüşmesinde ülkeye döneceğimizi kanıtlamak için bağlayıcı nedenler göstermemiz gerekiyor ve en çok sıkıntının bu konuda yaşandığını görüyorum. Benim de mesleğimi yapabilmem için mezun olmam şart değil. Tezimi yazmayı bitirmeyip okulu bu nedenle uzatsam. Bu sizce ülkeye dönüşüm için bağlayıcı bir neden olarak görülüp vize almamı kolaylaştırabilir mi? Yoksa red alanlar tayfasında olma ihtimalim daha fazla mı sizce ? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efendikaptan bu donem mezun oluyorum derken onumuzdeki birkac aylik zamani mi kastediyorsunuz?

• @crazycells evet Temmuz gibi mezun oluyorum eğer tezi de bitirirsem. Ben de o konuda kararsız kaldım acaba yapmasam bir faydası dokunabilir mi diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efendikaptan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells evet Temmuz gibi mezun oluyorum eğer tezi de bitirirsem. Ben de o konuda kararsız kaldım acaba yapmasam bir faydası dokunabilir mi diye.

bu yaz dil okulu icin vize almaniz cok zor bence. Hem yaz aylari basladi, hem de konsolosluk vize vermiyor su an... Bu belirsizlikten dolayi egitiminizi geciktirmek cok mantikli olmuyor kanimca...

Fakat fikir konusunda size katiliyorum, eger okurken yaz aylarinda dil okuluna gidecek olsaydiniz vizeyi alma ihtimaliniz artardi; fakat su an mezuniyeti erteleseniz bile net olarak ne zaman vize alabileceginiz cok belirsiz. Bu sekilde belirsiz bir erteleme yapmamak daha iyi olur sanki...

• @crazycells çok teşekkür ederim ilgilenip bilgi verdiğiniz için. Bakalım ne zaman açılırsa deneyeceğiz şansımızı artık. Peki mezun olduğum takdirde , sonrasında açıldığında vize alma ihtimalimi ne görüyorsunuz, şansım olur mu sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efendikaptan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells çok teşekkür ederim ilgilenip bilgi verdiğiniz için. Bakalım ne zaman açılırsa deneyeceğiz şansımızı artık. Peki mezun olduğum takdirde , sonrasında açıldığında vize alma ihtimalimi ne görüyorsunuz, şansım olur mu sizce?

bu konu, mezuniyetten cok sizi Turkiye'ye baglayan durumlarla ilgili maalesef. Dolayisiyla mezuniyet durumunda direkt red alacaksiniz diye dusunmeyin.

Belki bir ise girebilirsiniz ve is yerinde ilerlemek ve kariyeriniz icin ingilizce ogrenmeye ABD'ye gelebilirsiniz; boyle bir durumda is yerinizden alacaginiz "dil okulu sonrasi bizimle calismaya devam edecek" temali bir mektup da isinize cok yarayabilir.

• @crazycells teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhaba. F-1 vizesi öğrencileri olarak birbirimize yardımcı olabilmek için küçük bir discord grubu açtım. İlgilenirseniz katılabilirsiniz. Sorularınız/sorunlarınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Davet linki burada:

Postu buraya atmamın sebebi şu: ekşisözlükten vs. iletişime geçebileceğim fakat yesilkartforum bünyesinde bulunmayan bazı arkadaşları da gruba davet etmeye çalışacağım. Bu şekilde yardımlaşabileceğimiz kişi sayısı daha da artacak.

Tamamıyla yardımlaşma amacıyla açılmış bir gruptur. Forum kurallarına aykırı ise özür dilerim, postumu kaldırabilirim.

Herkese vize konusunda bol şans diliyorum!

düzenleme: Link nedense ölmüş arkadaşlar. yenisi aşağıda:

• @denizkaya discord daveti geçerli degil yazıyor tıkladıgımda

• @ugurksknbck, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@denizkaya discord daveti geçerli degil yazıyor tıkladıgımda

Şu linki deneyin hocam, daha grup yeni açıldı henüz kimse yok zaten 🙂 :

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya bu tur girisimler yasak degil, neticede uyeler arasi iletisim artmis oluyor. Fakat gelismeleri ve bilgileri foruma da aktarmayi unutmayin.

• Arkadaşlar merhaba.

F1 vizesi ile 28 haftalığına Florida Tampaya gitmek istiyorum. Tampada 2015 yılından beri aktif olarak yaşayan ablam,eniştem ve 2 yeğenim var. Yeğenlerimden birisi 2017de doğduğu için direk vatandaş oldular. Ablamlar ise sonradan oldular. Ablam iş için gitmişti ve şu an Tampada çalışıyor. Eğitimim süresince ablamlarda kalacağım.

Asıl sormak istediğim F1 vizesi için başvurduğumda ablamın ABD vatandaşı olup 6 yıldır orda yaşadığını onun yanında kalacağımı söylemem benim için iyi mi olur kötü mi ? Bir çok yerde okudum ama net bir bilgi elde edemedim. Kimi bu durumun kötü olacağını ve aile ziyareti vizesi almanın daha kolay olacağını söylüyor. Kimi ise ablamın davet mektubu ile F1 vizesi için olumlu olacağını söylüyor.

Birde bilen arkadaşlardan 29 yaşındayım, bekarım, 4 yıllık mühendislik mezunuyum ve İSG B sınıfı uzmanıyım(B sınıfı sınavına girmediğim için şu an çalışamıyorum).
    28 hafta gideceğim okul ELS Language Centers at The University of Tampa 9016 $ ana ücret istiyorlar. Dil okullarına göre yüksek bi ücret bunun bi artısı olur mu ? Kendime ait 2019 yapımı evimde var. Evinde vize almada etkili olduğu söyleniyordu.

Bu koşullar altında vize almam kolay olur mu ve akraba konusunu nasıl yapmalıyım çok teşekkür ediyorum?

• @JF22, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

F1 vizesi ile 28 haftalığına Florida Tampaya gitmek istiyorum. Tampada 2015 yılından beri aktif olarak yaşayan ablam,eniştem ve 2 yeğenim var. Yeğenlerimden birisi 2017de doğduğu için direk vatandaş oldular. Ablamlar ise sonradan oldular. Ablam iş için gitmişti ve şu an Tampada çalışıyor. Eğitimim süresince ablamlarda kalacağım.

Asıl sormak istediğim F1 vizesi için başvurduğumda ablamın ABD vatandaşı olup 6 yıldır orda yaşadığını onun yanında kalacağımı söylemem benim için iyi mi olur kötü mi ? Bir çok yerde okudum ama net bir bilgi elde edemedim. Kimi bu durumun kötü olacağını ve aile ziyareti vizesi almanın daha kolay olacağını söylüyor. Kimi ise ablamın davet mektubu ile F1 vizesi için olumlu olacağını söylüyor.

Birde bilen arkadaşlardan 29 yaşındayım, bekarım, 4 yıllık mühendislik mezunuyum ve İSG B sınıfı uzmanıyım(B sınıfı sınavına girmediğim için şu an çalışamıyorum).
    28 hafta gideceğim okul ELS Language Centers at The University of Tampa 9016 $ ana ücret istiyorlar. Dil okullarına göre yüksek bi ücret bunun bi artısı olur mu ? Kendime ait 2019 yapımı evimde var. Evinde vize almada etkili olduğu söyleniyordu.

Bu koşullar altında vize almam kolay olur mu ve akraba konusunu nasıl yapmalıyım çok teşekkür ediyorum?

merhaba ikinci paragraftan başlayayım siz bu bilgiyi versenizde vermesenizde sistemde zaten görünecek. zira ablanız abd ye giderken yaptığı vize başvurusunda anne babanızın ad-soyad doğum tarihi yeri gibi bilgilerini verdiği için sistem sizin formu dolduğunuz sırada bunu yakalayacaktır. dolayısıyla bu bilgi verip vermemek seçeneğiniz ne yazık ki yok. size sorarlarsa ve yok derseniz yalan bilgi veriyor olacaksınız sorduklarında evet ablam tampa da yaşıyor fakat ben yanlarında kalmayacağım derseniz o başka bir durum.

ben vize verip vermedikleri durumu şu algoritmaya göre sonuçlandırdıklarını düşünüyorum;
    bu kişi abd ye giderse geri döner mi? evet-hayır ?
    dönmezse işimize yarar mı? evet-hayır?

eğer memurun kafasında ilkinden hayır ikincisinden evet alırsanız muhtemelen vizeyi alacaksınız fakat iki soruyada hayır kanaati oluşuyorsa vizeyi alamayacaksınız. ilk soruya getirilen kanaat evet ise zaten vizeniz onaylanacaktır. para, ev vs den çok o anki iletişime(dolayısıyla memurun ruh haline) daha çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JF22, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

bu ingilizce egitimini aldiktan sonra ne yapacaksiniz? Bunun da saglam bir cevabi olmali...

Sayin @DustyBlue 'ya katiliyorum, bu bilgileri zaten gorebilecekleri icin bu tur konularda kesinlikle yalan beyan vermemelisiniz.

Ayrica bence en ucuz dil okuluna gitmemek her zaman icin bir avantaj, cunku amacinizin gercekten de ingilizce ogrenmek oldugunuza dair ipucu vermis oluyor.

• Merhaba F1 vizeleriyle alakalı en ufak bir gelişme duyan bilen var mı acaba?

• @mr-heisenberg, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba F1 vizeleriyle alakalı en ufak bir gelişme duyan bilen var mı acaba?

Merhabalar, önceden acil randevu talebi reddedilenlere bile ( MBA, doktora, lisans öğrencileri için geçerli bu ) haziran 2021 e alındığına dahil mailler gelmeye başladı.

• @cüneyt-tarıkman çok teşekkür ederim hocam ilginiz için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |