Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth her yıl eylül ayında kılavuz açıklanır o kılavuzda yazar

• New-York-Times-Square.jpg

Times Square, New York şehrinde West 42. Cadde'nin Broadway ve Seventh Avenue ile kesiştiği kavşak ve etrafındaki alan. Kesin sınırları olmamakla birlikte aşağı yukarı doğuda Sixth Avenue, batıda Eighth Avenue, güneyde 40. Cadde ve kuzeyde 53. Cadde'ye kadar uzanan bir alan olup Manhattan'ın Midtown bölgesinin batı kesimine denk gelir. Times Meydanı yoğun trafiğiyle ünlü olduğu gibi taksileriyle de ünlü bir meydandır. My dream... 🗽 🗽 🗽

• New York Brooklyn Köprüsü-.jpeg

New York'ta East River üzerinde Brooklyn ile Manhattan'ı birbirine bağlayan Köprünün yapımına 3 Ocak 1870'te başlandı. 13 yıl sonra tamamlandı ve 24 Mayıs 1883'te hizmete açıldı. Tamamlandığı zaman dünyanın en geniş asma köprüsü idi; köprünün kuleleri ise birkaç yıl için ABD'nin en yüksek yapıları olmuştur. My dream... 🗽 🗽 🗽

• EmpireStateNewYokCity-640x353.jpg

Empire State Building, New York'ta bir gökdelen. Bina, Manhattan, Fifth Avenue'de 33. ve 34. caddelerin arasında yer alır. Tam olarak adresi 350 Fifth Avenue, New York, N.Y. 10118 şeklindedir. 1 Mayıs 1931 tarihinde, o güne kadar Dünya'nın en yüksek binası olan Chrysler Building'in bu unvanını elinden almıştır. My dream... 🗽 🗽 🗽

• fdfsg.jpg

New York Belediye Binası, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinin yönetim binasıdır. Bina Lower Manhattan'a bağlı Civic Center'da yer almaktadır. ABD'nin en eski belediye binası olup belediye başkanının çalışma yerine ve New York Şehir Konseyi'ne ev sahipliği yapmaktadır. My dream... 🗽 🗽 🗽

• new_york_-.jpg

New York Şehri, Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York Eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City olarak isimlendirilir. My dream, New York City... 🗽 🗽 🗽

• ⭐⭐⭐

Son 2 çekilişte resim/fotoğraf paylaşan 2 arkadaşa çıktı. Önümüzdeki çekilşte de resimcilerden birine çıkarsa sohbet odalarının resmi totemi olur valla.

• Gezdiğim yerler arasında en beğenmediğim yer New York olmuştu abd’de. Times square falan bir özelliği yok bence. Çıktık merdivenlerde oturduk başka bir esprisini göremedim 🙂

• @hadi-BE
    abd2-696x388.jpg

Umarım gelecek çekilişte o şanslılardan biri ben olurum ve hayalim gerçekleşir... 🗽 🗽 🗽

• @caner92 Ben New York ta yaşamayı çok istiyorum. O şehrin kültürel çeşitliliği, hayat tarzı, gece gündüz kesintisiz yaşantısı beni cezbediyor. Adeta dünya dışındanmış gibi... 🗽

• ⭐⭐

newyorkun kalbi manhattanda atar,ancak oralarada sadece gezmek icin gidilir.....

• Yasaklı

Parasını olana İstanbul’ da da hayat durmuyor. Gece 00:00 a kadar Beşiktaş, Ataşehir, Kadıköy de 04:00 a kadar Karaköy, İstiklal, Şişli, Gayrettepe, Maslak, vs... sabah ışıklarına kadarda Aksaray, Harbiye ve Osmanbey’ de eğlenebilirsiniz. Sabah çorbasını Haliç veya Balat ta içer, gece tanıştığınız kız arkadaşınızla Şile’ de bir nehir otelinde dinlenir, Ağva da barbekünüzü yapar, yeşillikler içinde biraz enerjinizi tazeleyip akşam yemeğini Kalamış’ ta yersiniz.

Burada bunları yapabilecek kadar kazanamıyorsan, New York’ tada çok yüksek ihtimal ile sokak aralarında eğlenirsiniz. Buradan oraya gidildiği anda öyle zengin hayatı yaşanmıyor.

Ben bekar bir birey olarak bu hayata yıllarca yaşadım. 🙃 Maddiyatım vardı ayrı konu. Ama velakin maddi gücü düşük olan gençler için alternatifler yok mu? Dünya kadar. İstanbul’ da nasıl bir hayat döndüğünün farkında bile değilsiniz büyük ihtimalle (korona dönemini saymıyorum)

Mesela Suma Beach örneği var. Cuma akşamı kulübe girip, gece ormanda ateş başı ve sabah sahil, deniz-kum döngüsü ile pazartesi sabahı çıkabilirsiniz.

Ben test ettim efsane eğlenceliydi. Ben bile 2 gecede 10 larca kişi ile arkadaş oldum. Gayet güzel, arkadaş canlısı insanlar ile doluydu. Alkole para veremedim. Sürekli birileri içer misin diyip banada aldı. Genel olarak Sarıyer’ in maddi olarak kuvvetli ailelerinin gençleri takılıyordu o dönem.

Bu sadece bir örnek, bunun gibi 100 lerce eğlence mevcut İstanbul’ da. İstanbul’ da festivallere 30 lira verip gitmeyen gençler ABD diyince hoooppp zıplıyorlar. Ben anlam veremiyorum bazı şeylere. Uber- lyft vesaire 3.000 dollar kazanarak o bahsettiğiniz New York’ un New York olan yüzünü göremezsiniz.

• Yasaklı

Bir de bu Central Park’ ın bu kadar esprisi nedir. Her gelen bir fotoğraf çakıyor hemen.
    İstanbul’ da ki doğal güzellikleri gezdiniz mi hiç? New York’ ta var 1 tane İstanbul’ da var 1001 tane.
    Koru’ ları saymaya başlasak sadece sayfa tutar.

Durduk yere niye yazıyorsun şimdi bunları biz İstanbul kötü demedik. Central Park güzel dedik diyeceksiniz biliyorum ama bir farkındalık yaratayım istedim çünkü; eminim bir çoğunuz İstanbul’ daki güzelliklerin farkında değiliz.

Belgrad, Emirgan, Yıldız, Beykoz, Polenezköy sadece bunlardan bazıları. Central Park a ait bütün resimlere baktım. Yok kurtarmıyor 1/10 İstanbul doğası etmiyor benim için.

ABD hayaliniz tamamı ile bu sebeplerden olamaz. Mutlaka başka sebepleri vardır. Sadece bu sebeplerdense o kültür şokuna, 0 dan hayat kurmanın zorluklarına, yepyeni bir dil ve karaktere bürünmeye, bunları göze almaya hiç gerek yok bence. Bunlarla baş edebileceğini düşünen İstanbul’ da da para kazanır. Aksini söyleyen kendini kandırır.

• @Ping-PONG central park bu forumdaki insanların gitmek istedikleri ülkenin sembolü sadece, bu kadar büyütmeye gerek yok..tabiki ülkemizin güzelliklerini hiçbir yerde bulma imkanımız yok ama ülkeyi yaşanmaz hale getirenler saolsun bu güzelliklerin keyfine varabilmek ne mümkün

• Yasaklı

@aayhann

Bilgi amaçlı paylaştım. 🙃
    Tek derdi bunlar olan varsa alternatif olarak burası daha güzel demek istedim. 🙃

• 10 yıldır başvuru yapıyorum bir defa olsun çıkmadı. Bunun başka yolu yokmu gitmenin. Artık turist vizesine başvuru yapacam ordanda gelmiyecem. Vize alabilirsek

• @hayaller Yaş kaç bilmiyorum ama dediğiniz gibi turist olarak ya da dil okulu, yüksek lisans gibi planlarla gitmek mümkün ancak bu yollar tabi GC'a göre oldukça maliyetli. 10 yıl gerçekten iyi süre. Şimdiye kadar gerekli birikimi oluşturup turist ya da okul vasıtası ile gidilebilirdi çok zaman kaybetmişsiniz maalesef 😞 Mevzu yurt dışı yaşamı ise sadece ABD'ye de odaklanmayın ve farklı ülkeleri de araştırın derim.

• @Ping-PONG Central Park'da çimlere yayılıp bir mangalımız yok bu be 😃

• @sir-altan Manhattan'ın Amerika'nın en zenginlerine ev sahipliği yaptığı ve ultra zenginler bölgesi olduğu söyleniyor. Orada yaşamayı çok istesem de bunun için çok yüksek gelirim olması gerek...

• @istanbuladami Aklımdan geçeni yazmışsınız... 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |