Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caner92 Böyle bir durum varsa zaten kimin işi olduğu bellidir, hiç şüphem yok hocam.

• Ömür boyu okumak gibi bir durum yok. 2 yıllık kolej sonrası OPT veren bölümler var . Yani 1 yıl mezun olduğunuz bölümde çalışabiliyorsunuz ve uzatılabiliyor sanırım yazılım , sağlık , fen bölümleri gibi bölümlerden mezun olunursa. Daha sonra çalıştığınız şirketin vize sürecine destek olması lazım tabi kalmak için ya da okula devam edilebilir vs.

• @letsdothis Bilgisayar Programcılığı mezunu olacağım bu sene, ABD'ye gidip dediğiniz gibi 2 sene daha eğitim alırsam sonrasında 1 yıl çalışsam, kalıcı oturma izni gibi bir hak edinebiliyor muyum? Green Card mı veriyorlar ?

• @Fatih-Aslan Bildiğim kadarıyla yüksek lisans sonrası veriliyor bu hak ama CC için de olabilir, detaylı araştırmak lazım.
    Kalıcı oturma izni gibi bir hak alabilmek her halükarda kolay değil. OPT sürecinden sonra size sponsor olacak firma bulmanız gerekli ve bu firmanın sizde bulduğu ve aradığı yetkinlikleri ülke içinde bulamadığını beyan etmesi gerekecek vs. Hatta geçen bir video izlemiştim ülkemizde yaşayan bir siyasi isim Google'un bunu beyan edebilmesi için iş ilanı açtığını ve çeşitli insanlarla mülakat yaptığını ve daha yetkin bir isim bulunca sponsorluktan da vazgeçtiğini söylemişti. 🙂

• ⭐⭐

@Fatih-Aslan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@letsdothis Bilgisayar Programcılığı mezunu olacağım bu sene, ABD'ye gidip dediğiniz gibi 2 sene daha eğitim alırsam sonrasında 1 yıl çalışsam, kalıcı oturma izni gibi bir hak edinebiliyor muyum? Green Card mı veriyorlar ?

Yüksek lisan yapıp okul sonrası bölümünüz ile aynı iş olmak şartıyla 1 yıl opt yapabilirsin daha sonra iş veren sizi severse uzatır maksimum opt 3 yıl olabilir sonrasında şirket kalmanızı isterse sizin kalmanız için çalışma vizesi başvurusu yapar süreç şirkete kalmış aslında okul sonrası 1 yılda çalışabilir 6 yılda

Şirketiniz H1-B vizesi için başvurursa size sponsor olup green card sürecine sokabilir.

• @Fatih-Aslan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@letsdothis Bilgisayar Programcılığı mezunu olacağım bu sene, ABD'ye gidip dediğiniz gibi 2 sene daha eğitim alırsam sonrasında 1 yıl çalışsam, kalıcı oturma izni gibi bir hak edinebiliyor muyum? Green Card mı veriyorlar ?

hocam burda okudugunuz bölümden bağımsız olarak 2 yıllık cc sonrası opt veriliyor. Ancak bütün cc ' ler için geçerli değil bu OPT sormak lazım.

Onun dışında burdaki derslerin bazılarını saydırarak üni'den eğitim alınabilir bazı kurumlar denklik için hizmet veriyormus ancak finansal olarak sarsabilir üni 🙂

Öyle bir niyetiniz varsa 2 yıllık cc'de sizi geliştirecek bölümlere yönelme durumunuz olabilir. Sonuçta bilgisayar programcılıgı okumussunuz yanına 1 yıllık sertifika programlarına gidilebilir sizi farklı yapacak bir program vs.

• ⭐⭐⭐

Bu konulara girmeye yaklaşık 7 ay falan var ama eski defterleri açayım. Köpekbalığından korkan arkadaş. @Ping-PONG

• ⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE olur mu ya yalan haber bu imkanı yok köpecik balıkları yer bizi yer

• arkadaşın biri çıkmış diyorki bana greencard çıktı ama istemiyorum nasıl iptal edebilirim. 🤬🤬🤬

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

arkadaşın biri çıkmış diyorki bana greencard çıktı ama istemiyorum nasıl iptal edebilirim. 🤬🤬🤬

Ya sorma dv2022 lotery aşamalatı sayfasına girdim 4 5 sayfadan sonra sinirlerim bozuldu kapadım direk forumu

• @tolgasatir durumun bellidir maddi olarak ona göre hazırlarsın kendini başvuru yaparsın, aile özlemin vardır yapamam ben ailemsiz dersin ona göre başvurunu yapmazsın, arkadaşım hangi beyün yoksunluğu yaşıyorsun ki bu kadar ailenin, insanların hakkına giriyorsun ki! Yazık! Çok şey söylemek istiyorumda forumdan durduk yere atılmaya gerek yok! İnsanlıkdan nasibini almamışlar!!🤬🤬🤬

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@tolgasatir durumun bellidir maddi olarak ona göre hazırlarsın kendini başvuru yaparsın, aile özlemin vardır yapamam ben ailemsiz dersin ona göre başvurunu yapmazsın, arkadaşım hangi beyün yoksunluğu yaşıyorsun ki bu kadar ailenin, insanların hakkına giriyorsun ki! Yazık! Çok şey söylemek istiyorumda forumdan durduk yere atılmaya gerek yok! İnsanlıkdan nasibini almamışlar!!🤬🤬🤬

Çekiliş diyince bizim insanımız konuyu çok yanöış anlıyo sanırım, arkadaşları başvurdu diye başvuranlar sırf bana çıktı demek için vs o kadar çok başvuran var ki

• @tolgasatir aynen öle vardır bundada bi hayır deyip kaderimize razı olucaz.. Şükür olsun yine canımız sağ, hayallerimize devam.. 🙏🏻🗽

• Bir GALATASARAY’lı olarak tüm BEŞİKTAŞ’lı arkadaşları tebrik ederim 👏🏻

• okumayın arkadaşlar, kazananların yazdığı başlıkları uzun bir süre daha okumayın.. çünkü hem üzerimizde kazanamamış olmanın verdiği üzüntü/öfke var hem de dediğiniz gibi malesef önünü sonunu düşünmeden başvurup kazanan kişilerin fütursuzca yazdıkları.. uzaklaşmayın bir süre daha bu odadan.. 😃

• @Emtee, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

arkadaşın biri çıkmış diyorki bana greencard çıktı ama istemiyorum nasıl iptal edebilirim. 🤬🤬🤬

İleti linkini verebilir misiniz?

• Ben anlamıyorum, neden madem gitmeyeceksin niye başvuruyorsun? Başvururken amaçları neydi acaba?

• @Ali-Ege-Can-0 facebook üzerinden amerikada yaşayanlar sayfasına sormuş arkadaş. Orda bulabilirsiniz.

• @Emtee, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ali-Ege-Can-0 facebook üzerinden amerikada yaşayanlar sayfasına sormuş arkadaş. Orda bulabilirsiniz.

Hmm burada zannettim ben.

• @Emtee burda olsa ağzının payını alırdı diye düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |