Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @justdream 2021 deneyimlerini okudum diye hatırlıyordum 😑

• @justdream Yok maalesef 2020 mülakatları yarıda kaldı 2021 mülakatları ise hiç başlamadı. Süreç tamamen davalar üzerinden yürüyor şuanda. İnşallah 2022 talihlileri vizelerini alır giderler de önümüzü boşaltırlar 🙂

• @nevzatyildizz Umarım 🙂

• <iframe width="560" height="315" src="

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ah bi çıksa... Gelecek çekilişte nasip olsa 🙏🏻 mutluluktan uçarım resmen 😍

• Yasaklı

@justdream, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG Aynen kardeşim. Fikrinizi kabul etmeyince yanlış anlamış, anlamamış oluyoruz. Sizin fikriniz en doğrusu. Kusura bakma. Anlayamıyoruz bir türlü. Gidip kahve falan içelim biz. Aynen.

Teşekkür ederim.
    Tartışılamaz ama en azından seviyeli düzgün bir insansınız. Ben sizinle tartışmak istemiyorum. O yüzden haklısınız kusuruma bakamyın.

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG Güzel abicim nasıl artmıyor bir çekilişte katılan sayısı ne kadar düşerse, katılanlara çıkma ihtimali de doğru orantılı bir şekilde artıyor. 100 kişinin katıldığı bir çekilişte sana çıkma olasılığı %1 iken 1/4 oranında yani 25 kişinin katıldığı bir çekilişte çıkma olasılığı %4 yani 4 katı 🙂 Ha bizim çekilişimiz için konuşunca yine çok düşük bir ihtimal bence, ben onu diyorum. Çıkma olasılığı %2 olan bir çekilişte başvurular 1/4 üne düşerse çıkma olasılığı 4 kat artar ve %8 olur ama %8 ihtimal için konuşulan türde bir parayı vermek bizim ülkemiz ve gelişmemiş ülkeler için çok zor. Bak yine diyorum allaha şükür ben bu parayı verebilirim ama veremeyecek çok insan var ve bu çekilişin amacı bu parayı verebilecek insanlara vize vermek değil. Ha yarın bir gün hadi olmaz da oldu da çekiliş paralı oldu Avustralya işi olana kadar paşa paşa parayı verip yeniden başvuracam 🙂

Artıyor artıyor da limit var. Kazanan sayısı artmıyor başvuran sayısı azaldıkça şans artıyor. Ama o oranı başvuran sayısı azaldıkça, örnek 5000 kişi başvurursa limit 3700 dü diye 3700 gitmiyor. Bu sefer giden sayısı 50 ye düşüyor. Şu an dışarıdayım kafamı veremedim pek çok iyi anlatamıcam o yüzdne ama tartışırız seninle 🙃

• ⭐⭐

@halilpekuz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Merhabalar,
    Daha önce amerikada bulundum fakat eski pasaportum kayıp haliyle eski visa numarasını bulamıyorum.Ds-260 Formu doldururken istiyor. Onu bulabilceğim bir yöntem bileniniz var mı ?

E devlet üzerinden sahip olduğunuz eski ve yeni pasaportları sorgulama yapabilirsiniz

• Ben de "vallahi selected" olmak istiyorum 😂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG Güzel abicim nasıl artmıyor bir çekilişte katılan sayısı ne kadar düşerse, katılanlara çıkma ihtimali de doğru orantılı bir şekilde artıyor. 100 kişinin katıldığı bir çekilişte sana çıkma olasılığı %1 iken 1/4 oranında yani 25 kişinin katıldığı bir çekilişte çıkma olasılığı %4 yani 4 katı 🙂 Ha bizim çekilişimiz için konuşunca yine çok düşük bir ihtimal bence, ben onu diyorum. Çıkma olasılığı %2 olan bir çekilişte başvurular 1/4 üne düşerse çıkma olasılığı 4 kat artar ve %8 olur ama %8 ihtimal için konuşulan türde bir parayı vermek bizim ülkemiz ve gelişmemiş ülkeler için çok zor. Bak yine diyorum allaha şükür ben bu parayı verebilirim ama veremeyecek çok insan var ve bu çekilişin amacı bu parayı verebilecek insanlara vize vermek değil. Ha yarın bir gün hadi olmaz da oldu da çekiliş paralı oldu Avustralya işi olana kadar paşa paşa parayı verip yeniden başvuracam 🙂

Artıyor artıyor da limit var. Kazanan sayısı artmıyor başvuran sayısı azaldıkça şans artıyor. Ama o oranı başvuran sayısı azaldıkça, örnek 5000 kişi başvurursa limit 3700 dü diye 3700 gitmiyor. Bu sefer giden sayısı 50 ye düşüyor. Şu an dışarıdayım kafamı veremedim pek çok iyi anlatamıcam o yüzdne ama tartışırız seninle 🙃

3500 vizelik limit olduğunu ben de biliyorum tabiki ama baktığın zaman ne Türkiye ne de gelişmiş Avrupa ülkeleri limitini dolduracak kadar vize alamıyorlar, verilen limitte büyük boşluklar kalıyor. Gelişmemiş, fakir ülkelerden başvuruların azalması, limiti dolmayan zengin ülkelerin işine gelecek daha çok. Burada konuyu uzatıp, insanları rahatsız etmeye gerek yok özelden tartışırız 😃

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz piyango bişeti bile parahla nevzat kardeşim, zaten bizi dinleyipte karar vermeyecekler ama ileri dönemde yeni şartlarda gelecektir pasaportun geldiği gibi

• @this-time89 "selected yashkur"

• Yasaklı

@nevzatyildizz

Yeni zelanda da residence alıp 1 yıl kalınca otomatik permanent residence a dönüyor ve ülkeden çıkıp gitsen bile (durmak zorunda değilsin) ömürlük hak. Permanent residence elinde. Alamıyorlar. Diğer ülkelerden farklı olarak böyle bir güzelliği var. Bir araştıraana Yeni zelanda için süreci biraz ben resmiyet işlerini öğrendimde nasıl giderizi felan araştırmadım. Avustralya dan daha iyi duruyor. Sonra gel bize de anlat 🤣🤣🤣

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz piyango bişeti bile parahla nevzat kardeşim, zaten bizi dinleyipte karar vermeyecekler ama ileri dönemde yeni şartlarda gelecektir pasaportun geldiği gibi

Başvuru sayılarının düşmesi gerektiğini, birçok gereksiz başvuru olduğunu ben de biliyorum abla. Ama bunun çözümü zengin olan, eğitimli olan gitsin, fakir olan, eğitimsiz olan gidemesin sonucu yaratacak şartlarla olamaz diyorum. Gereksiz başvuruların engellenmesi gerekiyor evet ama bizim şansımız artsın diye, hayalleri olan başka insanların hayallerini yıkmadan. Pasaport şartı ince düşünülmüş bir şey bence, bunun gibi şeyler gelebilir belki ama konuşulan şeyler bence olmaz.

@nevzatyildizz

Yeni zelanda da residence alıp 1 yıl kalınca otomatik permanent residence a dönüyor ve ülkeden çıkıp gitsen bile (durmak zorunda değilsin) ömürlük hak. Permanent residence elinde. Alamıyorlar. Diğer ülkelerden farklı olarak böyle bir güzelliği var. Bir araştıraana Yeni zelanda için süreci biraz ben resmiyet işlerini öğrendimde nasıl giderizi felan araştırmadım. Avustralya dan daha iyi duruyor. Sonra gel bize de anlat 🤣🤣🤣

Bunu bilmiyordum bak, Avustralya'ya gidersem turist olarak kesin giderim diye düşünmüştüm de Pr kısmını hiç düşünmemiştim. Müsait bir zamanda bakayım nedir ne değildir diye. Şuan bitirme ödevimi yapıyorum 4 ayda bitmesi gereken ödevi 2 günde bitirmem lazım 😃

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz

Bunu bilmiyordum bak, Avustralya'ya gidersem turist olarak kesin giderim diye düşünmüştüm de Pr kısmını hiç düşünmemiştim. Müsait bir zamanda bakayım nedir ne değildir diye. Şuan bitirme ödevimi yapıyorum 4 ayda bitmesi gereken ödevi 2 günde bitirmem lazım 😃

@nevzatyildizz

Orada iş yok onlar iş için Avustralya ya gidiyor 😞

• @justm, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz

Orada iş yok onlar iş için Avustralya ya gidiyor 😞

Avustralya da artık kolay kolay almıyor. Millet 65-70 puanla Pr alıyordu artık 85-90 puan altına davet gelmiyormuş. En kötü Türkiye'de kalmayız umarım. 🙂

• ⭐⭐⭐

Arkadaş bi para konusu dedim sayfalardıe tartışılıyor, 10 sayfa psikoanaliz testi koysalar milletimiz okumaya üşenir gene yapmaz sallayanda dengesiz çıkıp elenir dedim bir kişi yorum bile yapmamış , bu hem herkesin bedavaya yapabileceği heöde emek gerektiren bişey buni niye bu kadar tartışılmadı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |