Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @halilpekuz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Merhaba
    Ds 260 formunu doldururken Alien Registration Number kısmında takıldım.Daha önce WAT ile Amerika ya gitmiştim, o zamanlar alıp almadıgımdan emin değilim ya da veriliyormu WAT ile gidenlere bilgisi olan varmı ?

Öncelikle tebrik ederim. Burası Dv2023 bekleme odası. Dv2022 ile ilgili sorularınızı aşağıdaki başlıkta sorarsanız daha doğru bilgiler alırsınız.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları?page=1

• Arkadaşlar Avustralya, Kanada'ya nasıl gidebiliriz Amerika çok zor çekiliş ile gitme şansımız yüzde bir belki de hiç çıkmayacak

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@go_to_usa al işte.. diyorum aga bir ön eleme ya da bir koşul cidden şart. orada hayat kurmak için can atan ve hazır olanlara gerçekten yazık. Ömür geçiyor 😞

Bu bir çekiliş, milli piyango çekilişi nasıl hazır olana, parayı ne yapacağını vs. her şeyi ayarlayana çıkmıyorsa bu da aynı şekilde 🙂 Biz burada işimize geldiği gibi konuşuyoruz maalesef. Gitmek isteyen, hazır olan arkadaşlar çekilişi beklemesin diğer vize türleri ve diğer ülkeleri araştırsınlar.

• Boyu 1.80'den kısa olanların başvurması engellenirse, başvuruların baya azalacağını düşünüyorum. İstatiklere göre boyun 1.80'den uzun olanlarda boş yere yeşil kart lotosuna başvurma oranı %2 iken, boyu 1.80'den az olanlarda bu oran %26'lara çıkıyor. Korkunç bir şey bu. Hak yeniyor resmen. Boy kısıtlanması konmuyor, herkes başvuruyor, kazananlar rastgele seçiliyor ve kazanamadığım lotoda benim hakkım yeniyor. USA az insaf be kardeşim. Hayret bir şeysiniz ya.

• @go_to_usa, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Arkadaşlar Avustralya, Kanada'ya nasıl gidebiliriz Amerika çok zor çekiliş ile gitme şansımız yüzde bir belki de hiç çıkmayacak

Yaşın kaç ve öğrenim durumun, ingilizce durumun nedir acaba ? Avustralya hakkında bilgi verebilirim.

• @nevzatyildizz yaşım 38 lisans mezunuyum tek sorun yeterli İngilizcem yok ve özel eğitim öğretmeniyim

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami pasaport şartının gelmesinin tek amacı afrikadan yapılan milyonlarca sahte başvuru. olayı yanlış değerlendiriyorsunuz 2 durum birbirinden farklı.

• ⭐⭐⭐⭐

@justdream bu gelmeli bence 1.80 den kısalar lütfen başvurmasın 😃

• @go_to_usa PTE-A 79+ ya da IELTS 8+ almadan Pr kolay kolay verilmiyor artık diye duydum. Sizin durumunuza Avustralya biraz zor gibi görünüyor. Kapıları kapatmadan önce min Pr davetleri 85-90 puana kadar çıkmış, toplayabileceğiniz puanları aşağıdan hesaplayabilirsiniz.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@justdream bu gelmeli bence 1.80 den kısalar lütfen başvurmasın 😃

1.78 olmaz mı ?

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@go_to_usa al işte.. diyorum aga bir ön eleme ya da bir koşul cidden şart. orada hayat kurmak için can atan ve hazır olanlara gerçekten yazık. Ömür geçiyor 😞

Bu bir çekiliş, milli piyango çekilişi nasıl hazır olana, parayı ne yapacağını vs. her şeyi ayarlayana çıkmıyorsa bu da aynı şekilde 🙂 Biz burada işimize geldiği gibi konuşuyoruz maalesef. Gitmek isteyen, hazır olan arkadaşlar çekilişi beklemesin diğer vize türleri ve diğer ülkeleri araştırsınlar.

en fazla 3 seneye piyango çekilişi olmaktan çıkacak. Bu yazımı yer imlerine ekle bakarsın ileride. Adı çeşitlilik vizesi bile olsa başvuru sayısı arttıkça, vasıfsız insanların sayısı arttıkça kriterler gelecektir. Canada örneğinde olduğu gibi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzatyildizz üzgünüm ortaya 1.80 lafı atıldı ben belirlemiyorum 😃 oranlarla oynamayalım 😃

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

en fazla 3 seneye piyango çekilişi olmaktan çıkacak. Bu yazımı yer imlerine ekle bakarsın ileride. Adı çeşitlilik vizesi bile olsa başvuru sayısı arttıkça, vasıfsız insanların sayısı arttıkça kriterler gelecektir. Canada örneğinde olduğu gibi 🙂

İyi de Amerika'nın derdi vasıflı insan almak değil ki, adamlarda zaten vasıflı insan var, vasıfsız işleri yapacak insan sıkıntısı var. ABD'de vasıfsız işleri kim yapıyor bir bak, her yeni giden göçmen vasıfsız işlerde çalışıyor, sonra yerini yeni gelen göçmenlere bırakıyor, bu şekilde yeni giden göçmenler vasıfsız iş gücü açığını kapatıyor. Trump tam olarak o dediğini yapmak istedi ancak destek görmedi, aksine Biden çekiliş kontenjanını artırmak için adım attı.

• ⭐⭐⭐⭐

@nevzatyildizz zaten vasıflı insan için yığınla yol var abd için.

• @Rhonster Yapacak bir şey yok. 1.78 ile gidebileceğim ülkelere bakarım ben de. Amerika bir uber driver kaybetti. 🙂

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz zaten vasıflı insan için yığınla yol var abd için.

evet tıpkı benim MBA'e kabul edilip gitmem gibi.

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

İyi de Amerika'nın derdi vasıflı insan almak değil ki, adamlarda zaten vasıflı insan var, vasıfsız işleri yapacak insan sıkıntısı var. ABD'de vasıfsız işleri kim yapıyor bir bak, her yeni giden göçmen vasıfsız işlerde çalışıyor, sonra yerini yeni gelen göçmenlere bırakıyor, bu şekilde yeni giden göçmenler vasıfsız iş gücü açığını kapatıyor. Trump tam olarak o dediğini yapmak istedi ancak destek görmedi, aksine Biden çekiliş kontenjanını artırmak için adım attı.

Adamlar zaten tek imza ile kaçak milyonlarca göçmene greencard verecek. Yılda 50 bin DV kazananına ihtiyacı olduğunu sanıyorsan görürsün 3 yıla ne olduğunu.

• @nevzatyildizz Üzgünüm. Sizi Kanada'ya yönlendiriyorum.

• @cüneyt-tarıkman o kaçak göçmenleri dışarıdan getirtip çalışmalarına izin vermeyecekler, onlar zaten orada kaçak olarak çalışıyor, ABD bunu biliyor ve statülerini yasallaştıracaklar. Yani o milyonlarca kaçak göçmen halihazırda orda vasıfsız işlerde çalışırken statüleri değişince vasıfsız iş gücü ihtiyacının azalması mantıklı bir şey mi? Onlara verilen greencard iş gücünü artırmayacak sadece göçmenlerin kaçak statüden yasal statüye geçmesini sağlayacak.

kaçak göçmenleri dışarıdan getirtip çalışmalarına izin vermeyecekler, onlar zaten orada kaçak olarak çalışıyor, ABD bunu biliyor ve statülerini yasallaştıracaklar. Yani o milyonlarca kaçak göçmen halihazırda orda vasıfsız işlerde çalışırken statüleri değişince vasıfsız iş gücü ihtiyacının azalması mantıklı bir şey mi? Onlara verilen greencard iş gücünü artırmayacak sadece göçmenlerin kaçak statüden yasal statüye geçmesini sağlayacak.

Ne alakası var? Delivery işi olsun, restorant olsun, boyacı sıvacı işleri olsun yasal olarak calısamıyorlarki suanda o kişiler. Senin mantığına göre ben turist vizesiylede gidip çalısabilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |