Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Kaptomeister Anladım. Bu konuda sizin tecrübeniz neler? Yani ilk 20bindeki kişiler alıyor 20bin - 30bin arası bir ihtimal. Sonrasına çıkmıyor gibi.

• @uzaysan Bu emin olun her sene değişiyor. Örneğin 2021 ve 2020 süreçleri sıkıntılı. 2021 de daha vize mülakatları başlamadı ki hangi ayda olduğumuz malum, başlasa bile kaç vize verilir şüphe. Ancak şunu söyleyebilirim Case nonuz normal bir dönemde 25 bin sınırı içersindeyse şüphe duymazsınız.

• ⭐⭐

Amaç gerçekten gitmek isteyenleri maddi olarak zorlamadan, öylesine başvuranları engellemekse 50usd gibi bir başvuru ücreti olmalı.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz Benim korkum bizi de bazı ülkeler gibi yeterince kişi alındığı için kotasını dolduran ülke statüsüne alıp GC başvurusunu kapatmaları. Bence bu durum çok uzak değil eğer başvuru ve kazanan sayıları bizden bu şekilde artmaya devam ederse.

Ben de senin gibi korkuya düştüm lakin araştırınca Türkiye'nin 5 yılda kotaya takılacak kadar fazla göçmen vermediğini öğrendim. Yasaklı ülkelerin neden yasaklandığı da görselde mevcut.
    Screenshot_1.png

• @prmarci bu ulkeler niye kisitlanmis ki?

• @Eltonamir Son beş yılda elli binden fazla göçmen verdikleri için.

• @prmarci o zaman turkiyedede boyle bisey ola bilirmi? Onumuzdeki yillarda

• @Eltonamir Beş yılda elli bin göçmen rakamına ulaşmamız imkansız gibi. Politik sebeplerden yasak yersek o başka.

• @prmarci yalnız bu 50 bin sayısı sadece dvlottery için mi geçerli yoksa E1-2 vizeleri, evlilik ile kalanlar dahil mi acaba? eğer değilse ve sadece dvlottery ise zaten Türkiye'nin şu anki yüzde ile 50 bin sayısına ulaşması10 seneye kadar mümkün değil

• @istanbuladami o olmazda insallah🙏Ama Bidenin bu yil 80 bin yapib alacak kisi sayisini birde herhangi bi karar getirmesi guzel olurdu harbiden gitmek isteyenler gitsin diye

• ⭐⭐⭐

valla ben biraz bizim halkı tanıyorsam dolu dolu 5 sayfa psikoanaliz testi koysalar başvuru sayfasına yarısından çoğu sıkılır başvurmaz sallayanda test sonucunda elenir zaten 😃

• @istanbuladami Bütün vizeler dahil ediliyor. Sadece sığınma gibi talepler sayılmıyor elli bin kotasına. Görsel de burada;
    Screenshot_2.png

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@deniz16 Bu bir suistimal değil çekilişe herkesin başvurma hakkı var. Burada sorun çekilişte değil bizim insanımızda, bizim insanımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Çekiliş kuralları gitmeye çok hevesli ya da gitmeyecek insanları ayırt edemez, insanımızın bunu düşünmesi gerekiyor.

herkesin hakkı var da annesinin haberi yok ve adına ya çıkarsa bende bi yolunu bulurum kural tanımam mantığı suistimal değil sence neyse kıstaslarımız farklı demek ki göre etik değil ki kural olarak da olamayacağını biliyordu

• ⭐⭐

@Rhonster gidecek durumu olan başvursun işte

• ⭐⭐

@MySea bir heves olarak görmemeli kimse sonuçta yeni bir hayat başlayacak sıfırdan geri kalan tüm hayatinin geçeceği bir yer olacak o yuzden hevesle olmaz once biraz arastirma yapmak gerek mesela ben orada yasayabilirmiyim gibi sormali insan kendine

• @prmarci bu durumda dediğim gibi Türkiye'nin böyle bir durumu şu anda yok görünüyor

• @deniz16, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@deniz16 Bu bir suistimal değil çekilişe herkesin başvurma hakkı var. Burada sorun çekilişte değil bizim insanımızda, bizim insanımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Çekiliş kuralları gitmeye çok hevesli ya da gitmeyecek insanları ayırt edemez, insanımızın bunu düşünmesi gerekiyor.

herkesin hakkı var da annesinin haberi yok ve adına ya çıkarsa bende bi yolunu bulurum kural tanımam mantığı suistimal değil sence neyse kıstaslarımız farklı demek ki göre etik değil ki kural olarak da olamayacağını biliyordu

Yapılan şeyin doğru olduğunu söylemiyorum, sadece bunun sorumlusunun ya da buradaki hatanın çekilişte olmadığını anlatmak istiyorum. Sorun bizim insanımızda çekilişte değil.

• ⭐⭐⭐⭐

@Erkand saçmalıyorsun başvururken durumu olupta başka sebeplerden vazgeçenlerde var örneğin can çolpan birinci kazandığında eşi hamile diye vazgeçtiler sonra kazanıp gittiler. bencil olmayın lütfen. sadece kendinize bakın.

• ⭐⭐

@Rhonster gidecek durumu diyorum sadece maddi olarak düşünme bu dediğimi kendini hazie hissetmesi de gerek yani çikinca kapiyi kapatip arkasina bakmamasi gerek tabii maddi olarak da az cok bir durumu olmali lottery boyle bende isterim herkese çiksin ama olmuyor işte. ben kiskanc birisi değilim hatta amerikaya gittiğimde bu forumla hiç bie bagimi kesmeyip geleceklere de olabildigince yardim etmek istiyorum

• @Rhonster ya insanlarda baya sans varmis 2 kez cikmis☺️Bravo

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |