Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Nisan 30 başlangıcı için acil durum vizesi talep etmiştim red ettiler şimdi 2. acil başvuru imkanı yok ne yazık ki 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, 3 tane sorum olacak. benim randevu tarihim 7 Ocak. Okul 3 ocakta baslıyor. Dolayısıyla I-20 forumundada okul baslangıc tarihi 3 Ocak olarak gözüküyor. Okul ile görüştüğümde 17 Ocak tarihine kadar gidersem okula kabul edeceklerini söylediler . Vize randevusunda güncel I-20 formunda okul başlangıcının 3 Ocak olarak gözükmesi sorun olur mu ? . Şimdiden winter 2022 olan baslangıc tarihimi spring 2022 olarak atlatıp yeni I-20 istesemmi okuldan ?

Ek olarak bazı arkadaşlar I-20 nin fotokopisini kullanacaklarını söyledi bana. Benim okul orijinal I-20 formunu adresime göndermişti. Olurda yenilersem tekrar orijinalini mi alayım yoksa gerçekten fotokopisi ile vize alabiliyor muyum ? Yada Amerikaya girişte fotokopisini göstermem yeterli oluyor mu ?

Son olarak yeni I-20 istediğimde eski DS 160 ı iptal edip nasıl yenisini dolduracağım ? Ben formu submit etmiştim. Üzerinde değişiklik yapamıyorumm sanırım artık.

Okul ile gorustugunuz ve 17'sine kadar girerseniz sizi kabul edeceklerine dair bir mektubu bence mulakata goturebilirsiniz.

O gune kadar online mi derslere katilacaksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BERKAY-ILGUN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Nisan 30 başlangıcı için acil durum vizesi talep etmiştim red ettiler şimdi 2. acil başvuru imkanı yok ne yazık ki 😕

Hangi konsoloslukta mulakata gireceksiniz?

• @crazycells Ankara lakin istanbul da daha erkene randevu bulabilirsem istanbul'a çekeceğim

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, 3 tane sorum olacak. benim randevu tarihim 7 Ocak. Okul 3 ocakta baslıyor. Dolayısıyla I-20 forumundada okul baslangıc tarihi 3 Ocak olarak gözüküyor. Okul ile görüştüğümde 17 Ocak tarihine kadar gidersem okula kabul edeceklerini söylediler . Vize randevusunda güncel I-20 formunda okul başlangıcının 3 Ocak olarak gözükmesi sorun olur mu ? . Şimdiden winter 2022 olan baslangıc tarihimi spring 2022 olarak atlatıp yeni I-20 istesemmi okuldan ?

Ek olarak bazı arkadaşlar I-20 nin fotokopisini kullanacaklarını söyledi bana. Benim okul orijinal I-20 formunu adresime göndermişti. Olurda yenilersem tekrar orijinalini mi alayım yoksa gerçekten fotokopisi ile vize alabiliyor muyum ? Yada Amerikaya girişte fotokopisini göstermem yeterli oluyor mu ?

Son olarak yeni I-20 istediğimde eski DS 160 ı iptal edip nasıl yenisini dolduracağım ? Ben formu submit etmiştim. Üzerinde değişiklik yapamıyorumm sanırım artık.

Okul ile gorustugunuz ve 17'sine kadar girerseniz sizi kabul edeceklerine dair bir mektubu bence mulakata goturebilirsiniz.

Açıkcası katılmayacağım. Dersleri gidip orada sececegim. MBA programı için öne alabilirmisiniz talebinde bulundum. Bende @BERKAY-ILGUN Bey gibi red aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BERKAY-ILGUN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Ankara lakin istanbul da daha erkene randevu bulabilirsem istanbul'a çekeceğim

Zamani gelince suradan direkt Ankara ABD konsolosluguna yazabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Açıkcası katılmayacağım. Dersleri gidip orada sececegim. MBA programı için öne alabilirmisiniz talebinde bulundum. Bende @BERKAY-ILGUN Bey gibi red aldım.

Ocak ayina cok uzun sure var... o nedenle red almis olma ihtimaliniz cok yuksek bence...

• @cüneyt-tarıkman En son okulumun başlamasına 20 gün kala istanbul konsolosluğuna yazmıştım lakin reddetmiştiler .

• @BERKAY-ILGUN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman En son okulumun başlamasına 20 gün kala istanbul konsolosluğuna yazmıştım lakin reddetmiştiler .

Ben de kendime kızıyordum. Erken talep ettim diye reddetmişlerdir diye. 20 gün gayet makul bir süreymiş. İlginç...

• Merhaba @crazycells, ben iki soru soracaktım size, Türkiye'de hukuk fakültesinden yeni mezun oldum. Ds 160 formunda kendimi, işsiz kısmını işaretleyip sadece üniversite mezunu şeklinde mi göstereceğim acaba? Bir de dil okulu için başvuracağım. Türkiye'ye geri döndüğümde yüksek lisansta araştırmalar için ingilizce öğrenmek temel amacım vizeyi alma şansım var mıdır? Teşekkür ederim

• Merhaba, benim şu anda f-1 vizesiyle ilgili bir sorunum var. Ben Santa Monica College için kabul aldım ve okul ağustos 2021 sonunda başlayacak. Vize başvurusunu henüz yapmadım çünkü okul en az 1 kredilik derse kayıt yaptırmamı istiyor ve ben vize randevu tarihinin yetişmeme durumu olduğu için bunu vize almadan önce ödemek istemiyorum. Okula online başlamak da istemiyorum. Sizce acil vize başvurusuyla ağustos 2021 den önce vize almam mümkün mü? (Şu anda hiç vize başvurusu yapmadım.)
    Teşekkürler.

• @dmr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, benim şu anda f-1 vizesiyle ilgili bir sorunum var. Ben Santa Monica College için kabul aldım ve okul ağustos 2021 sonunda başlayacak. Vize başvurusunu henüz yapmadım çünkü okul en az 1 kredilik derse kayıt yaptırmamı istiyor ve ben vize randevu tarihinin yetişmeme durumu olduğu için bunu vize almadan önce ödemek istemiyorum. Okula online başlamak da istemiyorum. Sizce acil vize başvurusuyla ağustos 2021 den önce vize almam mümkün mü? (Şu anda hiç vize başvurusu yapmadım.)
    Teşekkürler.

Hangi programa kabul aldınız?

• @dmr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, benim şu anda f-1 vizesiyle ilgili bir sorunum var. Ben Santa Monica College için kabul aldım ve okul ağustos 2021 sonunda başlayacak. Vize başvurusunu henüz yapmadım çünkü okul en az 1 kredilik derse kayıt yaptırmamı istiyor ve ben vize randevu tarihinin yetişmeme durumu olduğu için bunu vize almadan önce ödemek istemiyorum. Okula online başlamak da istemiyorum. Sizce acil vize başvurusuyla ağustos 2021 den önce vize almam mümkün mü? (Şu anda hiç vize başvurusu yapmadım.)
    Teşekkürler.

Merhabalar, ben kendi örneğimden cevap vereyim. MBA programı için kabul aldım. Okul 3 Ocakta baslıyor. Bana 8 ocak randevu verildi. Öne alınması icin acil basvurusu yaptım reddedildim. Bazıları zaman yaklasınca edersen kabul ediliyor diyor. Yani kısacası denemeden öğrenmenin imkanı yok. Ben senin yerinde olsam erteletirdim okulu. Yada krediyi ödeyince bir sonraki dönem de geçerli oluyorsa öder şansımı denerdim para yanmıyor sonucta diye.

• Merhaba, ben bi arkadaşımla birlikte 2021 yılı içerisinde Amerikaya dil eğitimi için gitmek istiyoruz, sizce yurt dışı eğitim acentasıyla anlaşıp gitmek daha mı mantıklı vize konusunda gerçekten yardımları dokunuyor mu? Varsa önerebileceğiniz danışmanlık firmaları hangileridir. Teşekkürler

• @kotpantelonn, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, ben bi arkadaşımla birlikte 2021 yılı içerisinde Amerikaya dil eğitimi için gitmek istiyoruz, sizce yurt dışı eğitim acentasıyla anlaşıp gitmek daha mı mantıklı vize konusunda gerçekten yardımları dokunuyor mu? Varsa önerebileceğiniz danışmanlık firmaları hangileridir. Teşekkürler

Bu dönemde dil okulu bahanesi ile gitmeniz çok zor hocam. Dil okulu için konsolosluğa 2020 yılında başvuranlar hâlâ randevularına gidemediler. Haziran ayında alınan randevuları (geçen sene almışlardı) iptal edildi

• Merhabalar, @crazycells, Eşim için eş durumundan başvruu yaptık, bu aşamada maden mühendisi olduğu için kendisi yüksek lisans için başvuru yapmayı desene olur mu? ya da Dil okulu fln yani GC ile I 130 eş durumuzu vize süreci devam ederken başka hangi vize türüne başvuru yapabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-heisenberg, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba @crazycells, ben iki soru soracaktım size, Türkiye'de hukuk fakültesinden yeni mezun oldum. Ds 160 formunda kendimi, işsiz kısmını işaretleyip sadece üniversite mezunu şeklinde mi göstereceğim acaba? Bir de dil okulu için başvuracağım. Türkiye'ye geri döndüğümde yüksek lisansta araştırmalar için ingilizce öğrenmek temel amacım vizeyi alma şansım var mıdır? Teşekkür ederim

Evet, eger calismiyorsaniz o sekilde gosterin.

Bence cok makul bir amaciniz var, isterseniz bunu ayrintilandirin, daha inandirici olur... misal su konulardaki uluslararasi hukukla ilgili yuksek lisans yapmak istedigimden vs. gibi... Bol sans dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Teşekkürler.

dil egitiminden mi bahsediyorsunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, @crazycells, Eşim için eş durumundan başvruu yaptık, bu aşamada maden mühendisi olduğu için kendisi yüksek lisans için başvuru yapmayı desene olur mu? ya da Dil okulu fln yani GC ile I 130 eş durumuzu vize süreci devam ederken başka hangi vize türüne başvuru yapabiliriz?

Dilerseniz deneyebilirsiniz lakin gocmenlik surecini baslattiktan sonra bu tur gocmen olmayan vize basvurularinizda sikinti yasama ihtimaliniz yuksek.

• @crazycells Anladım, çok teşekkürler ilginiz için selamlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |